stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kobiety też budują statki: warsztaty dla szkolnych doradczyń zawodowych i nauczycieli przedsiębiorczości

Warsztaty są odpowiedzią na potrzeby dynamicznie rozwijającego się sektora pomorskiej gospodarki, jaką jest branża morska, oraz wyzwań, jakie stoją przed systemem edukacji - przygotowania młodzieży do dorosłego życia w świecie ciągłych zmian zachodzących na rynku pracy. Zwracają uwagę na to, że - choć stereotypowo postrzegana jako obszar pracy mężczyzn - jest to branża, w której zawodowo mogą się realizować także kobiety.

Główne cele warsztatów to:

analiza branży morskiej pod kątem możliwości podjęcia pracy i potrzeb kadrowych,
zapoznanie się z aktualnymi kierunkami rozwoju w branży i możliwościami kształcenia,
przygotowanie nauczycieli i nauczycielek do kształtowanie postaw przedsiębiorczych młodzieży w kontekście branży morskiej,
poznanie narzędzi pracy wspierających warsztat pracy nauczyciela / nauczycielki, szkolnego doradcy zawodowego / szkolnej doradczyni zawodowej.

Warsztaty są dla Ciebie, jeśli prowadzisz doradztwo zawodowe w szkole lub lekcje przedsiębiorczości i:

- planujesz w atrakcyjny sposób prowadzić swoje zajęcia w oparciu o praktyczną wiedzę,
- chciałbyś/chciałabyś zgłębić informacje, kogo poszukuje sektora offshore / branża morska,
- zadajesz sobie pytanie jak odnaleźć się w gąszczu informacji i zmieniających się zawodów,
- zastanawiasz się jak dobrze wspierać uczniów i uczennice w wyborach zawodowych,
- zależy Ci na rozwijaniu u młodzieży postaw przedsiębiorczych i rozwoju kluczowych kompetencji potrzebnych do podejmowania wyborów zawodowych.

Osoby uczestniczące w warsztatach otrzymają elektroniczne materiały edukacyjne do wykorzystania w pracy z grupami szkolnymi.

Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby, które wezmą udział w warsztatach, będą mogły aplikować o udział wraz z młodzieżą szkolną w wizycie studyjnej (zawodoznawczej) w firmach z branży morskiej.

Prowadząca: Anna Dukowska - doradczyni zawodowa, trenerka, specjalistka integracji międzykulturowej na rynku pracy. Prowadzi konsultacje indywidualne oraz warsztaty ukierunkowane na rozpoznawanie i dookreślanie potencjału zatrudnieniowego, bilansuje kompetencje, wskazuje mocne strony i wypływające z nich możliwości zawodowe, a także obszary do rozwoju. Wspiera młodzież w podejmowaniu decyzji edukacyjnych oraz dorosłych w planowaniu i modyfikowaniu ścieżki zawodowej. Pracuje z nauczycielami i nauczycielkami nad rozwojem usługi doradztwa zawodowego w systemie szkolnym. Jej pasja jest odkrywanie świata zawodów i łączenie edukacji z biznesem. Obecnie związana zawodowo z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie, Sopockim Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców, Biurem Karier Uniwersytetu SWPS.

Więcej informacji: Anna Miler, a.miler@inkubatorstarter.pl, 58 731 65 54

"Kobiety też budują statki" to projekt Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER mający na celu wspieranie kobiet w branży morskiej. Informacje o innych wydarzeniach w ramach projektu: http://kobiety.inkubatorstarter.pl/.

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska

Informacja o biletach

Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy: https://evenea.pl/event/warsztaty-morskie-dla-nauczycieli2/

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Co to jest ewolucja?