• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koduj z Gigantami. Szyfry i zagadki (1 opinia)

10 edycja ogólnopolskich, bezpłatnych warsztatów z programowania: "Koduj z Gigantami - Szyfry i Zagadki", organizowanych przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA. Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w Gdańsku, Gdyni oraz online od 5 do 27 lutego 2022 r. Patronami Honorowymi wydarzenia są: NASK, ORE, miasta Gdańsk i Gdynia.

"Koduj z Gigantami" to ogólnopolski cykl bezpłatnych warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz starsi odbędą się stacjonarnie w ponad 90 miastach oraz online w całej Polsce.

Programowanie to nie tylko pomysł na naukę poprzez zabawę, to przede wszystkim rozwój twórczego oraz logicznego myślenia. Tworząc gry i aplikacje, dzieci muszą poszukiwać nowych rozwiązań, wykazać się kreatywnością i nieszablonowym podejściem, a co najważniejsze - mogą uczyć się zawodu przyszłości już od najmłodszych lat. Warsztaty "Koduj z Gigantami" są właśnie okazją ku temu, aby zdobyć te kompetencje, stawiając pierwsze kroki w świecie programowania.

Jak programować? Jak napisać działający kod? W jaki sposób zaprogramować maszynę szyfrującą? To tylko kilka z tematów przygotowanych dla uczestników, którzy będą poznawać środowiska oraz uczyć się programowania, łamiąc wraz z trenerami szyfry i rozwiązując zagadki.
Na zajęciach zostaną wykorzystane następujące środowiska i programy:
Scratch - podstawowe środowisko, które pozwala wprowadzić najmłodszych w świat programowania;
Minecraft Education Edition - możliwość kodowania Minecrafta przy pomocy blokowych języków programowania;
App Inventor - pozwala na tworzenie aplikacji i gier na urządzenia mobilne;
C# - jeden z najbardziej zaawansowanych i najczęściej używanych języków programowania;
Python - język programowania, który jest używany przez profesjonalnych programistów.

Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy. Akcji towarzyszy również specjalny rankingowy konkurs dla szkół, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody, m.in. specjalne szkolenie dla kadry nauczycielskiej organizowane wraz z firmą Microsoft.

Warsztaty będą prowadzone przez najlepszych trenerów - programistów. Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w twórczą aktywność.

2. Poprzednia edycja warsztatów.
9 edycja warsztatów Koduj z Gigantami - Starcie Gigantów, odbyła się we wrześniu 2021.
W wydarzeniu wzięło udział prawie 11000 uczestników w Polsce i za granicą.
Akcję wsparło 7 partnerów głównych, 109 patronów honorowych oraz 66 patronów medialnych.

3. Giganci Programowania - organizator warsztatów.
Organizatorem warsztatów "Koduj z Gigantami" jest międzynarodowa szkoła "Giganci Programowania" - miejsce, które już od najmłodszych lat wprowadza uczniów w świat programowania nowych technologii. Giganci Programowania od 6 lat prowadzą kursy i warsztaty w całej Polsce oraz w Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji, Chile, Meksyku, Bośni i Hercegowinie, Singapurze i Australii.

Giganci Programowania w liczbach
9 edycji Koduj z Gigantami i 3 edycje Szkoły z Gigantami: 90tyś uczestników
Kursy w ofercie: 40
Kursy płatne: 30tyś uczestników
Rocznie wejść na stronę: 900tyś (rok 2021)

Główni partnerzy warsztatów.
Microsoft dla Edukacji, Ubisoft, Stroer, NASK.
Akcję wspierają prezydenci polskich miast oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.
Partnerem społecznym "Koduj z Gigantami" są HAKERSI - ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera dzieci i młodzież w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Wydarzenie zostało objęte honorowymi patronatami m.in. KPRM ds. Cyfryzacji, NASK, ORE oraz patronatami włodarzy większości miast, w których odbywać się będą zajęcia, w tym Prezydent Gdyni - Wojciech Szczurek oraz Prezydent Gdańska - Aleksandra Dulkiewicz.

Informacja o biletach

Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja na stronie: www.kodujzgigantami.pl

Opinie (1)

  • Gdzie

    Gdzie za darmo wchodzę na stronę i tam wszystkie zajęcia odpłatnie proszę o dane gdzie można się rejestrować aby wziąć udział nie odpłatnie w zajęciach

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Chmury klasyfikujemy ze względu na:

 

Najczęściej czytane