• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Konferencja Eco-On 2024

Jak co roku wiosna to czas kiedy wracamy do Was z tematyką zielonej technologii. W tym roku podczas konferencji Eco-ON Technologie Ekoefektywne poruszymy tematykę Odpowiedzialnej Transformacji Cyfrowej. Spotkanie odbędzie się 16 maja 2024 r. w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Porozmawiamy między innymi o transformacji cyfrowej i jej wpływie na zrównoważoną produkcję i praktykę biznesową. Eksperci alarmują, że trenowanie modeli sztucznej inteligencji produkuje ogromne ilości dwutlenku węgla, a podstawowy poziom mocy obliczeniowej potrzebnej do pracy nad AI podwaja się co kilka miesięcy. Przyczyniło się to do wielu przełomowych odkryć i sukcesów w branży AI, ale niesie ze sobą również bardzo wysokie koszty ekologiczne. Podczas konferencji eksperci będą dyskutować o tym czy efektywne, ale oszczędne uczenie maszynowe jest możliwe.

Zarządzanie śladem węglowego przedsiębiorstw i produktów szybko staje się niezbędne w świetle rosnącej presji rynkowej, społecznej, regulacyjnej i finansowej. Eksperci opowiedzą o tym jak firmy mogą skutecznie obliczać i zarządzać trzema zakresami swojego śladu węglowego w ramach obecnych i nachodzących legislacji (ESG i RED). Na realnych przykładach zostanie przybliżone jak osiągnąć swoje cele związane z obliczeniem i redukcją emisji. Poruszony zostanie również temat sposobów na zwiększenie konkurencyjności firmy przy jednoczesnym realnym minimalizowaniu wpływu na zmiany klimatu. Wykorzystanie AI i IT w budowie i rozłożeniu wysp ciepła.

Poruszymy również tematykę cyfrowych bliźniaków w planowaniu urbanistycznym w Erze Zielonego Ładu oraz potencjałów rozwoju polskich technologii wodorowych na przykładzie elektrolizerów i zeroemisyjnych kotłów wodorowych.

Ponadto zaprezentujemy jak sześć nowoczesnych laboratoriów badawczych MOLANOTE służących do przeprowadzania różnego rodzaju badań związanych z budownictwem energooszczędnym i odnawialnymi źródłami energii (OZE) wspiera przedsiębiorców poprzez świadczenie usług B+R.

Konferencja zostanie zwieńczona panelem dyskusyjnym Klimat do zmiany - Green AI - zastosowania miejskie a globalne założenia transformacji energetycznej. Będzie to dyskusja o tym jak nauka, władze lokalne, fundacje, startupy czy oddolne inicjatywy obywateli mogą pozytywnie (lub - nie - negatywnie) wpływać na klimat oraz o tym jak digitalizacja wpływa na zmniejszenie CO.

Rejestracja: https://app.evenea.pl/event/eco-on-2024/

Opinie

Reklama

Sprawdź się

Wybierz poziom

Gdańsk to stolica województwa:

 

Najczęściej czytane