Wydarzenie

stat

Konferencja Edukacja w akcji: KreAktywna szkoła

data:
9 października 2018 (wtorek)
godzina:
9:00 - 17:30
miejsce:

Experyment  mapa

adres:
Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98 (Budynek III)
bilety:
wstęp wolny - szczegóły w opisie
PATRONAT

Kreatywność nigdy nie była tak ważna jak w obecnych czasach! Co zrobić by szkoła odpowiadała na wyzwania przyszłości, a proces edukacyjny był dla uczniów wciągającym doświadczeniem, dzięki któremu nauczą się poszukiwać niestandardowych rozwiązań? W ramach konferencji "Edukacja w akcji: KreAktywna szkoła" porozmawiamy o najnowszych trendach edukacyjnych, które pomagają dzieciom i młodzieży w poszukiwaniu kreatywnych i innowacyjnych rozwiązań.PROGRAM

Podczas wydarzenia nauczyciele będą mieli okazję wziąć udział w wykładach, podczas których dowiedzą się jakie warunki trzeba spełnić, żeby umożliwić uczniom kreatywne działanie , jak budować innowacyjne zespoły uczniowskie oraz jak pobudzać uczniowski mózg "bez użycia prądu".

W ramach części warsztatowej nauczyciele będą mieli okazję doświadczyć metody, jaką pracował z zespołem Walt Disney, poznają technologiczny niezbędnik kreAktywnego nauczyciela, dowiedzą się jak wykorzystać w edukacji myślenie pytajne, kombinatoryjne i transformacyjne, czym jest stosowany w zespołach IT Scrum oraz jak polecieć z uczniami w kosmos.

Uczestnicy zostaną również zaproszeni do przyszłości, gdzie będą mieli za zadanie odbudować naszą cywilizację od nowa dzięki ekscytującej grze z elementami Virtual Reality.

Całość wydarzenia zostanie zwieńczona spektaklem zrealizowanym metodą teatru forum, podczas którego odważni widzowie będą mogli wcielić w rolę głównego bohatera, by zaproponować alternatywne rozwiązanie problemu cyberprzemocy.

Szczegóły na https://edukacjawakcji.pl/
Informacja o biletach:
Udział w konferencji jest bezpłatny. Obowiązują zapisy oraz pierwszeństwo zgłoszeń: https://edukacjawakcji.pl/
Racjonalne żywienie - co dziś znaczy
paź 6

sobota, godz. 10:00 - 14:00

Gdańsk
bilety 87 zł
III Kongres Edukacji Medialnej - Spotkanie badaczy i praktyków
paź 25-26

czwartek - piątek

Trójmiasto, Europejskie Centrum...
bilety 60-400 zł

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Poziom:

Jakie ryby żyją w Bałtyku?