• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
Aktualna edycja
Konferencja Eco-On 2024
PATRONAT

Konferencja "Nasze Sprawy - Kompetencje Miękkie"

Konferencja "Nasze Sprawy - Kompetencje Miękkie" odbędzie się w dniu 24.04.2024 r. w budynku Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Jest to kolejna konferencja z cyklu "Nasze Sprawy". W zeszłym nosiła nazwę "Nasze Sprawy - Działaj z Głową". Wydarzenie dedykowane jest dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz uczniów klas 1-2 szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego.

Celem inicjatywy jest rozpropagowanie wśród młodzieży umiejętności stosowania kompetencji miękkich w codziennym życiu. Wiedza, którą chcemy przekazać naszym gościom pomoże im w budowaniu własnego wizerunku i tworzeniu wspólnot szkolnych na etapie podstawowym i ponadpodstawowym, a z czasem ułatwi zdobycie dobrego zawodu.

Link do zapisów


Link do social mediów wydarzenia



Podczas konferencji odbędzie się 5 paneli, które odpowiadają poszczególnym kompetencjom miękkim: "Praca w zespole", "Kreatywność", "Zarządzanie stresem" - prezentacja poprowadzona przez przedstawiciela Fundacji FOSA, Pana Dastina Suskiego, "Mediacja" oraz "Wysoka kultura".

Dodatkowo planujemy wykład na temat wypalenia zawodowego skierowany do nauczycieli, którzy wraz z uczniami przybędą na konferencję. Poprowadzi go ekspert z Centrum Edukacji i Rozwoju PROGRESOWNIA, Pan Leszek Dowgiałło. Wydarzenie zakończy się dyskusją z ekspertami na temat kompetencji miękkich.

Wydarzenie jest nieodpłatne i wymaga wcześniejszego zapisania się na listę uczestników prowadzoną przez organizatora.

Rozpiska godzinowa:
9:00 - 9:45 - Otwarcie Konferencji (45 min)
9:45 - 10:00 - Przerwa (15 min)
10:00 - 11:00 - Pierwsza Sesja Panelowa (45 - 60 min)
11:00 - 11:30 - Przerwa Lunchowa (30 min)
11:30 - 12:30 - Druga Sesja Panelowa (45 - 60 min)
12:30 - 12:45 - Przerwa (15 min)
12:45 - 13:30 - Panel Ekspercki (45 min)
13:30 - 14:00 - Zakończenie Konferencji (30 min)


Opisy poszczególnych paneli:
1. Praca w zespole

Jedyny panel prowadzony w pojedynkę, jednocześnie przez ucznia liceum oraz eksperta w swojej dziedzinie - Jakuba Strzemiecznego, 18 letniego programistę oraz założyciela i lidera startupu uhonorowanego największym w Polsce programem mentoringowym - Incredibles, Sebastiana Kulczyka.

Panel ten ma na celu uświadomić uczestnikom wszystkie istotne kwestie dotyczące pracy w zespole, między innymi takie jak: budowanie efektywnego zespołu, zwracanie uwagi na indywidualne zdolności członków, sposoby radzenia sobie z konfliktami oraz jaka powinna być odpowiednia postawa lidera podczas nadzorowania projektów. Dodatkowo, uczestnicy będą mieli okazję poznać przykłady sukcesów efektywnej pracy zespołowej.
Na podstawie zdobytego doświadczenia oraz rozmaitych przykładów z życia codziennego, panel ten ma na celu nie tylko dostarczyć niezbędną wiedzę, ale także przedstawić praktyczne ćwiczenia, które uczestnicy będą mogli praktykować podczas warsztatowej części spotkania.

2. Mediacja
Mediacja rówieśnicza stanowi niezwykle istotne narzędzie w kształtowaniu umiejętności rozwiązywania konfliktów oraz w promowaniu empatii i zrozumienia wśród rówieśników. Spotkanie poprowadzi Pani Kasia Stryjek, doświadczony praktyk, pedagog oraz specjalista w dziedzinie mediacji rówieśniczej. Podzieli się on swoim doświadczeniem i wskaże strategie skutecznego wdrażania programów mediacji w szkołach. Poda przykłady praktycznego zastosowania tej metody w rozwiązywaniu konfliktów między uczniami oraz omówi wpływ mediacji rówieśniczej na kulturę szkolną i relacje społeczne wśród uczniów.

3. Zarządzanie stresem
Panel "Zarządzanie stresem" będzie poprowadzony przez przedstawiciela Fundacji FOSA - Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA. Podczas tego panelu uczestnicy będą mieli okazję zdobyć wiedzę na temat skutecznych strategii radzenia sobie ze stresem w życiu codziennym. Pan Dastin Suski, Prelegent z Fundacji FOSA podzieli się praktycznymi narzędziami i technikami, które pomogą uczestnikom zidentyfikować, zrozumieć i skutecznie zarządzać codziennymi wyzwaniami stresowymi. Prezentowane przypadki i podane wskazówki dostarczą uczestnikom cenne narzędzia służące do budowania odporności psychicznej i utrzymania równowagi emocjonalnej.

4. Kreatywność
Panel poświęcony kreatywności zostanie prowadzony przez następujące osoby: Zuzannę Kosałkę- przyboczną i fotografa w 26 GDH "Caduceus" im. Kpt. Franciszka Dąbrowskiego, szefową grafik szkolnych w IX LO, Khrystynę Koval - uczestniczkę zeszłorocznej konferencji "Nasze sprawy - działaj z głową", która dzieliła się doświadczeniem w obszarze współpracy międzynarodowej oraz Volodymyra Orliuka - prowadzącego program o Gdańsku "Hello Gdańsk" na Instagramie. W roli eksperta wystąpi Dominika Piotrowska - dziennikarka z pasją do sztuk wizualnych, zwierząt i pracą z ludźmi. Prowadzący oraz ekspertka podzielą się swoimi pomysłami i doświadczeniami w rozwijaniu kreatywności oraz postarają się zainspirować gości do nieszablonowego myślenia.

5. Wysoka kultura
Panel "Wysoka Kultura" skupi się na dwóch kluczowych obszarach kompetencji miękkich. Pierwsza część panelu skoncentruje się na problemie "Jak mówić, by cię słuchali", eksplorując gesty, intonację oraz przydatne zwroty i słowa do efektywnej prezentacji. Natomiast druga część będzie odpowiedzią na pytanie "Jak się dobrze zaprezentować". Obejmie podstawy savoir vivre oraz techniki prezentacyjne, aby uczestnicy mogli lepiej kreować swój wizerunek w różnych sytuacjach publicznych.

6. Wypalenie zawodowe
Panel ten dedykowany jest dla nauczycieli. Zostanie on prowadzony przez przedstawiciela Centrum Edukacji i Rozwoju PROGRESOWNIA, Pana Leszka Dowgiałło, Pedagoga, profilaktyka, doradcę zawodowego, inspektora BHP, autora publikacji dla pedagogów, prezesa Zarządu Centrum Szkoleniowo-Doradczego Proklient, który poruszy problem wypalenia zawodowego.

7. Panel ekspercki
30/45 minutowy panel ekspercki odbędzie się pod sam koniec konferencji. Wystąpi na nim czterech ekspertów, którzy będą udzielali odpowiedzi na zadawane pytania.
1. Leszek Dowgiałło - Pedagog, profilaktyk, doradca zawodowy, inspektor BHP, autor publikacji dla pedagogów, prezes Zarządu Centrum Szkoleniowo-Doradczego Proklient Sp. z.o.o. Wykładowca akademicki. Od dekady szkolący kadrę pedagogiczną, samorządową oraz uczniów w całej Polsce.
2. Jakub Strzemieczny - 18 letni programista z ponad dwuletnim doświadczeniem w projektowaniu i tworzeniu stron internetowych dla zagranicznych agencji i małych firm.
Założyciel oraz lider startupu "Learnd.it", czyli platformy e-learningowej mającej na celu zrewolucjonizować rynek korepetycji w Polsce.
3. Przedstawiciel Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska
4. Przedstawiciel Europejskiego Centrum Solidarności

Informacja o biletach

Obowiązują zapisy

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie drzewa można spotkać w polskich lasach liściastych?

 

Najczęściej czytane