• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Koniec rekrutacji 2022/23 do szkół średnich. Gdzie są wolne miejsca?

Wioleta Stolarska
24 sierpnia 2022, godz. 12:15 
Jeśli uczeń nie dostanie się do szkoły podczas rekrutacji uzupełniającej, miejsca będzie musiał szukać we wrześniu. Jeśli uczeń nie dostanie się do szkoły podczas rekrutacji uzupełniającej, miejsca będzie musiał szukać we wrześniu.

Koniec rekrutacji 2022/2023 do szkół średnich. Placówki ogłosiły listy przyjętych uczniów na rok szkolny 2022/2023 w rekrutacji uzupełniającej. O tym, czy w placówkach zostały jeszcze wolne miejsca, informuje kuratorium oświaty. To ostatnia szansa na wybranie szkoły dla kandydatów. Co zrobić, gdy miejsca zabraknie?Szkoły średnie w Trójmieście - publiczne i prywatne


Kończy się ostatni etap rekrutacji do szkół średnich 2022/2023. Placówki ogłosiły listy przyjętych kandydatów w ramach rekrutacji uzupełniającej.

Od 24 sierpnia 2022 r. kuratorium oświaty informuje o liczbie wolnych miejsc w szkołach ponadpodstawowych. Jednak już teraz widać, że miejsc jest jak na lekarstwo.

Młodzież, która nie została zakwalifikowana do żadnej ze szkół, kolejny raz będzie mogła złożyć podanie o przyjęcie w placówkach, które mają wolne miejsca.

Co zrobić, gdy uczeń nie dostał się do żadnej szkoły średniej w rekrutacji?Jeśli uczeń nie dostanie się do szkoły podczas rekrutacji uzupełniającej, miejsca będzie musiał szukać we wrześniu. Oznacza to, że wtedy rodzice muszą zwrócić się do rady powiatu, aby wskazano szkołę z wolnymi miejscami.

- Wrzesień może przynieść jeszcze pewne zmiany, czasem uczniowie przenoszą się do innych klas czy szkół, rozpatrywane mogą być jeszcze odwołania od decyzji komisji rekrutacyjnych. Na pewno może się jeszcze coś zmieniać - słyszymy w jednej ze szkół średnich.
Duże zmiany czekają uczniów w szkołach od 1 września Duże zmiany czekają uczniów w szkołach od 1 września

Rekrutacja do szkół średnich 2022/2023 - ilu uczniów wzięło udział?W 2022 r. do egzaminów ósmoklasisty w Trójmieście przystąpiło w sumie 9012 uczniów - 5880 w Gdańsku, 2776 uczniów w Gdyni i 356 uczniów w Sopocie. W całym województwie pomorskim przystąpiło 33 130 osób.

ZOBACZ PROGI PUNKTOWE w trójmiejskich szkołach średnich w rekrutacji 2022/23Trójmiejskie licea i technika cieszą się ogromną popularnością. W Gdańsku w tym roku w rekrutacji do szkół średnich zgłosiło się łącznie ponad 6,8 tys. osób, w tym 2,5 tys. osób to mieszkańcy innych miast w regionie - z kolei przed rozpoczęciem rekrutacji zaplanowano przyjęcie 5745 uczniów.

Jeszcze w trakcie rekrutacji uzupełniającej do samorządu trafił apel o stworzenie nowych miejsc w szkołach.

- Już dzisiaj wiemy, że nie wszyscy uczniowie spełnią swoje marzenia. Nie wszyscy dostaną się do wymarzonej szkoły. Część uczniów będzie musiała wybrać np. szkoły branżowe (zawodowe) zamiast wymarzonego liceum ogólnokształcącego. Zwracam się zatem z prośbą, aby miasto Gdańsk wykazało się potrzebną w tej chwili empatią i stanęło po stronie uczniów, zwiększając liczbę miejsc w liceach ogólnokształcących na terenie miasta Gdańska. Pozwoli to choć w jakimś stopniu złagodzić karygodne błędy reform - napisał w interpelacji radny Andrzej Kowalczys.
W odpowiedzi magistrat przekonywał, że dodatkowe miejsca zostały utworzone.

Ranking szkół średnich w Trójmieście. Najlepsze licea i technika 2022 Ranking szkół średnich w Trójmieście. Najlepsze licea i technika 2022

W gdyńskich szkołach średnich wstępnie przygotowano 2720 miejsc, jednak liczbę zwiększono do 2944 - tu po pierwszym etapie rekrutacji nie dostały się 422 osoby z Gdyni i ponad 600 spoza Gdyni.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (202)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Kino Kobiet - Na Twoim miejscu

projekcje filmowe, spotkanie

Live z Położną

spotkanie, konsultacje

Jakie testy prenatalne wykonać?

wykład, sesja naukowa, warsztaty

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Freon to:

 

Najczęściej czytane