Wiadomości

stat

Konkurs dla ciekawych Gdyni przedszkolaków

Przedszkolaki wraz z rodzicami odkrywają miejsca w Gdyni i dzięki temu lepiej poznają miasto. Na zdjęciu wschód słońca na molo w Orłowie.
Przedszkolaki wraz z rodzicami odkrywają miejsca w Gdyni i dzięki temu lepiej poznają miasto. Na zdjęciu wschód słońca na molo w Orłowie. fot. Tomasz Stachowicz/galeria Trojmiasto.pl

Pasja do fotografii i poznawanie nowych miejsc w Gdyni - takie zadanie mają gdyńskie przedszkolaki w konkursie "Jestem młodym gdynianinem". Każdy maluch z rodzicami co miesiąc robi sobie zdjęcie w miejscach polecanych przez nauczycieli. Fotografie wiszą na tablicy w przedszkolach, a najwytrwalsi otrzymają w czerwcu nagrody.Czy opowiadasz swojemu dziecku historię i pokazujesz architekturę miasta, w którym mieszkasz?

tak, dokładnie 33%
owszem, ale pobieżnie, nie chcę ich zniechęcić 50%
nie, liczę, że samo się zainteresuje 17%
zakończona Łącznie głosów: 48
To już czwarta edycja konkursu dla najmłodszych gdynian. Magnesem przyciągającym uczestników do zabawy jest chęć poznania nowych miejsc i ich historii.

Dzieci wraz z rodzicami co miesiąc odwiedzają polecone przez nauczyciela z biorącego udział w projekcie przedszkola miejsce w Gdyni i robią sobie tam zdjęcie. Wydrukowane fotografie są umieszczane na tablicy w holu przedszkola młodego gdynianina, gdzie można je oglądać.

Oprócz tego dzieci wklejają je na planszę. Pierwszym zadaniem była wizyta przy filmowym pomniku w parku Rady Europy, który tuż przed festiwalem filmowym został uszkodzony.

Nagrody dla wytrwałych- Za każde odwiedzone miejsce dzieci otrzymują miniaturkę zdjęcia do wklejenia w Certyfikacie Młodego Gdynianina. Polecając miejsca do odwiedzania kieruję się przede wszystkim tym, by dzieci poznały charakterystyczne dla Gdyni punkty, a także miejsca odrestaurowane, nowo powstałe itp. - mówi Edyta Sitko-Bojarska, autorka projektu z Przedszkola nr 19 w Gdyni.
W lutym uczestnicy włączą się w obchody rocznicy powstania Gdyni, biorąc udział w zajęciach edukacyjnych. Chętni nagrają piosenkę i wystartują w biegu malucha.

Finałem projektu będzie wręczenie nagród dla dzieci biorących udział w akcji. Ci, którzy odwiedzili wszystkie zaproponowane miejsca pojawią się w czerwcu w Urzędzie Miasta i spotkają z władzami miasta.

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie włókna pochodzenia naturalnego stosuje się w przemyśle?