• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kontury - targi sztuki użytkowej w Sztuce Wyboru

w każdy wtorek (do 31.12), godz. 19:00 - 21:00

Wstęp wolny
Niedziela z designem na Konturach. w Gdańsku

10 kwietnia w Sztuce Wyboru odbędzie się gdańska odsłona targów sztuki Użytkowej kontury.
Do tej pory trzy edycje konturów. odbyły się we Wrocławiu, gdzie spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony wystawców oraz publiczności.
Targi są skierowane do osób, które poszukują estetycznych, dobrze zaprojektowanych a jednocześnie funkcjonalnych przedmiotów. Odwiedzając Sztukę Wyboru w najbliższą niedzielę, będzie można znaleźć wiele inspiracji wnętrzarskich, a także bezpośrednio zakupić meble, artykuły wyposażenia wnętrz czy rękodzieło.

Sztuka użytkowa to przede wszystkim wyjątkowe, niepowtarzalne meble i przedmioty codziennego użytku oraz pomysły na to, jak w niebanalny sposób zaaranżować przestrzeń. A zajmują się nią ludzie zaangażowani w swoją pracę, która na ogół jest ich pasją i sposobem na życie jednocześnie. Gdańskie targi kontury. pozwolą odwiedzającym nie tylko na zakup oryginalnych przedmiotów, są także okazją do spotkań z twórcami oraz projektantami i poznania historii stojącej za każdym produktem. Dzięki temu wyroby nabierają jeszcze bardziej indywidualnego charakteru, co zdecydowanie odróżnia je od efektów masowej produkcji.

Na stoiskach można oczekiwać zróżnicowania. Wśród wystawców będzie m.in. Poppyworks, czyli nowoczesne meble z litego drewna, które jest umiejętnie łączone ze stalą, co dodaje produktom wyjątkowej oryginalności a jednocześnie zapewnia trwałość na wiele lat.
Bardzo ciekawe projekty ścienne oferują lokalni projektanci z Wood Art Project. Tworzone przez nich eko obrazy powstają z naturalnego drewna, opalonego lub w barwnej kolorystce z elementami dekoracyjnego złota, srebra i miedzi.
Spośród mniejszych gabarytów dostępne będą np. ręcznie robione ramki od ToTu Pracownia czy unikatowa ceramika projektowana i tworzona z rzemieślniczą precyzją przez wrocławską artystkę Barbarę Śniegulę.
Nie zabraknie też wydawnictw, które oferując dobrą literaturę kładą nacisk na sztukę ilustracji i dobrze zaprojektowaną książkę.

Niedzielne kontury. to nie tylko targi. Oprócz sztuki użytkowej na odwiedzających czeka również wyjątkowa przestrzeń Sztuki Wyboru. Infrastruktura i otoczenie tego miejsca tworzą niepowtarzalny klimat, gdzie można spotkać i poznać inspirujących ludzi oraz znaleźć estetyczne i dobrze zaprojektowane przedmioty.

Więcej informacji na:
www.facebook.com/targikontury
link do wydarzenia: www.facebook.com/events/212006169147547/
Gdańsk, Sztuka Wyboru ul. Słowackiego 19
Niedziela, 10 kwietnia w godzinach 11.00 - 19.00
Wstęp: bezpłatny

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Zając szarak, który licznie występuje w trójmiejskich lasach, jest:

 

Najczęściej czytane