• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Kurs na marzenia | Warsztaty dla rodzin z dziećmi

Ogłoszenia Kursy i szkolenia w Trójmieście

Już 25 lutego rozpoczynamy kurs na marzenia, czyli warsztaty dla rodzin z dziećmi, w wieku 5-10 lat! Co robią marzenia? Niektóre są małe, inne duże, ale wszystkie miło łaskoczą nasze myśli.
Zapraszamy was do udziału w warsztatach podczas, których przeniesiemy się w krainę wyobraźni. Będziemy zastanawiać się, o czym śnią zwierzęta, jak odbyć drzemkę na chmurce, a nawet wybierzemy się w podróż w czasie!

Zajęcia pobudzać będą kreatywność i nieszablonowe myślenie u dzieci i rodziców. Hasłem programowym Muzeum Emigracji na rok 2024 jest pojęcie Marzyciele. Będziemy badać rozumienie tematu marzeń oraz to do czego motywują nas marzenia zarówno jeśli chodzi o dzieci jak i o dorosłych.
 
Warsztaty odbywają się w godzinach 11.00-12.30
Koszt udziału w warsztatach: 15 zł/os. Obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl. Prosimy podać: imię i nazwisko dziecka, jego wiek, numer telefonu opiekuna oraz termin warsztatów.

 
Terminy spotkań:
 
25.02 - O czym śnią zwierzęta? Tworzymy komiksy
Każdy z nas miewa ciekawe sny, a o czym może śnić pies lub kot? Podczas spotkania porozmawiamy o domowych zwierzakach i stworzymy krótki komiks.
 
10.03- Czy zabawki ożywają w nocy?
Zastanawialiście się kiedyś, co robią zabawki gdy wszyscy w domu zasną? Może nic, a może jednak dzieją się wtedy bardzo ciekawe rzeczy? Przeprowadzimy śledztwo w tej sprawie!
 
24.03 - Muzeum do zjedzenia
A gdyby tak sprawdzić, jaki smak ma muzeum? Podpowiadamy, bardzo słodki! Wystarczy tylko, że wcielimy się w rolę architektów. Wspólnie zastanowimy się, jak przearanżować budynek muzeum, aby przypominał bajkową cukiernię lub fabrykę czekolady.
 
7.04 - Drzemka na chmurce
Kto by nie chciał choć na chwilkę przespać się na bardzo miękkiej poduszce? Najlepiej takiej, która potrafi latać! W trakcie zajęć opatentujemy najlepszy przepis na udaną drzemkę i uszyjemy małe poduszeczki pomagające w marzeniach sennych.
 
21.04 - Podróż w czasie
Czy wiecie, że mamy w muzeum specjalną maszynę, która pozwala na podróżowanie w czasie? To czasowrotek! Przyjdziecie do muzeum i przekonajcie się, że przenoszenie się do innych epok jest możliwe. Pomożemy również znanym emigrantom rozwiązać zagadki z przeszłości.
 
12.05 - Pstryczek, który wiele może zmienić
Pstryk! I wszystko się zmienia. Wyruszmy na wycieczkę po muzeum, aby odkryć przyciski, które powodują różne rzeczy - np. otwarcie drzwi do tajnych magazynów i miejsc.
 
26.05 - Niedziela w niezwykłej akademii
Witajcie w naszej akademii, w której wszystko jest możliwe!
W trakcie zajęć zapoznamy się ze światem książki Jana Brzechwy i słynnego filmu z roku 1983, w którym zaprezentowano niecodzienny obraz szkoły.  Sprawdzimy również jak wyglądały zabawki w czasach gdy film powstawał.
 
9.06 - Niebywałe obrazki. Przerabiamy stare zdjęcia
Statek kosmiczny pod budynkiem muzeum, a może gdyńskie ulice pełne żyraf? To wszystko jest możliwe, gdy użyjemy wyobraźni. Podczas warsztatów przyjrzymy się starym gdyńskim zdjęciom, które następnie poddamy transformacji, dodając im własne rysunki i kolorowe wycinanki.
 
23.06 - Skok do przyszłości
Świat zmienia się bardzo szybko - w muzeach można znaleźć przedmioty, które jeszcze nie tak dawno używaliśmy! A jak będzie wyglądało życie ludzi za 20, 30 i 50 lat? Spróbujmy razem to wymyślić! Podczas zajęć m.in. zaprojektujemy wynalazki, które na pewno ułatwią nam życie w przyszłości.
 
Serdecznie zapraszamy!

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15 zł
Koszt udziału w warsztatach: 15 zł/os. Obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl. Prosimy podać: imię i nazwisko dziecka, jego wiek, numer telefonu opiekuna oraz termin warsztatów.
kwi 21

niedziela, godz. 11:00 - 12:30

bilety 15 zł
wrz 13-15

piątek - niedziela, godz. 10:00 - 17:00

Wstęp wolny

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Chmury klasyfikujemy ze względu na:

 

Najczęściej czytane