Wiadomości

stat

Legitymacja szkolna w telefonie

mLegitymacja szkolna będzie stanowiła mobilną wersję legitymacji szkolnej lub e-legitymacji szkolnej.
mLegitymacja szkolna będzie stanowiła mobilną wersję legitymacji szkolnej lub e-legitymacji szkolnej. fot. 123rf.com

Telefon w szkole nie będzie już zakazanym gadżetem, a wręcz przeciwnie - usprawni życie uczniów. Wszystko za sprawą mLegitymacji czyli mobilnej wersji legitymacji szkolnej lub e-legitymacji szkolnej. Teraz uczeń wyświetli ją na ekranie telefonu komórkowego, a kontroler w komunikacji miejskiej czy kinie sczyta ją dzięki specjalnej aplikacji.Od której klasy twoje dziecko zabiera telefon do szkoły?

od pierwszej klasy

17%

od drugiej klasy

9%

od trzeciej klasy

21%

od czwartej klasy

29%

od piątej klasy

7%

od szóstej klasy

5%

od siódmej klasy

2%

od ósmej klasy

10%
Po pomyśle wprowadzenia do szkół nowej technologii w postaci aktywnych tablic, nowoczesnych laboratoriów i internetu dla poprawienia polskiej edukacji pora na specjalną mLegitymację dla uczniów.

Szkolne dokumenty tożsamości zmienia znowelizowane rozporządzenie w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych. Teraz uczniowie nie będą musieli już nosić legitymacji - zarówno tych papierowych, jak i mających obowiązywać od przyszłego roku szkolnego plastikowych. Wyświetlą je na ekranie smartfona.

- W obecnych czasach telefony komórkowe nie służą już wyłącznie do prowadzenia rozmów czy wysyłania wiadomości tekstowych. W ostatnich latach stały się urządzeniem wielofunkcyjnym. Telefon jest ważnym elementem codziennego życia. Dzieci i młodzież chętnie sięgają po te urządzenia, dlatego też zasadne jest rozwijanie możliwości praktycznego ich wykorzystania - przekonuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.
mLegitymacja szkolna będzie stanowiła mobilną wersję legitymacji szkolnej lub e-legitymacji szkolnej. Podobnie jak w przypadku pozostałych form, będzie poświadczała uprawnienie do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu kolejowego i autobusowego.

mLegitymacja szkolna ma być przede wszystkim narzędziem bezpiecznym, trudnym do podrobienia.
mLegitymacja szkolna ma być przede wszystkim narzędziem bezpiecznym, trudnym do podrobienia. MEN
Czytaj też: Bilety przez telefon znacznie tańsze niż papierowe

- W dobie cyfryzacji oraz coraz bardziej powszechnego używania aplikacji mobilnych należy wychodzić naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom uczniów, a także ich rodziców oraz osób, które weryfikują ważność legitymacji szkolnych. Dlatego też celem proponowanych zmian jest zapewnienie uczniom bezpiecznego narzędzia pozwalającego na potwierdzenie przysługujących im uprawnień, które będą mogli posiadać zawsze przy sobie - w telefonie komórkowym lub innym urządzeniu mobilnym. Takim właśnie narzędziem będzie mLegitymacja szkolna, która będzie stanowiła jeden z "mDokumentów" przechowywanych na urządzeniu mobilnym przy użyciu dedykowanej aplikacji zapewnianej przez Ministerstwo Cyfryzacji. Dokument ten będzie zawierał dane dotyczące tożsamości ucznia, wskazywał szkołę, do której uczęszcza uczeń oraz ważność dokumentu - czytamy na stronie MEN.
Czytaj też: Nie umiemy bez niego żyć? Urządzenie, które zabiera rodziców

mLegitymacja szkolna ma być przede wszystkim narzędziem bezpiecznym, trudnym do podrobienia. Będzie można pobrać ja na telefon dzięki specjalnej aplikacji na podstawie danych autoryzacyjnych wydawanych przez szkołę. W razie kontroli, np. w autobusie, uczeń wyświetli legitymację w aplikacji, a kontroler zweryfikuje ją. W razie utraty smartfona czy uszkodzenia aplikacji, szkoła będzie mogła unieważnić legitymację i wygenerować nową.

Opinie (129) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Czy możesz spotkać wiewiórkę w drodze do szkoły?