stat
Impreza już się odbyła

Lekcja szekspirowska w GTS - opcja I

paź 9

sobota, godz. 12:00 - 14:00

Gdańsk,
bilety 90 zł
LEKCJE SZEKSPIROWSKIE

Opcja I
Lekcja szekspirowska i zwiedzanie


Koszt: 15 zł od uczestnika. Opcja w j. angielskim: 20 zł od uczestnika.
Czas trwania: 1,5h.

Opowieść o tym, jak to naprawdę było za czasów Szekspira, zbiór ciekawostek o czasach elżbietańskich, o tym jak wyglądała scena w ówczesnych teatrze, jak teatr był postrzegany i jak aktorzy radzili sobie z problemami tej nietypowej dzisiaj sytuacji teatralnej. Następnie idziemy zwiedzać teatr i rozmawiamy o tym, jak on wygląda i dlaczego. Wchodzimy na scenę, zwiedzamy zakamarki, odbywamy spacer po murach. Opowiadamy też o tym, jak nasz teatr działa dzisiaj i o naszych najbliższych planach. Merytorycznie zajęcia są zawsze przystosowane do grupy wiekowej uczestników. Prowadzimy zarówno zajęcia dla maluszków, uczniów starszych, nauczycieli, jak i dla seniorów.

Opcja II
Lekcja szekspirowska, zwiedzanie i warsztaty


Koszt: 20 zł od uczestnika. Opcja w języku angielskim: 25 zł od uczestnika.

Czas trwania: 3h.

Najpierw grupa odbywa lekcję i zwiedza budynek - dokładnie tak, jak w opcji I. Następnie robimy chwilę przerwy i wracamy na warsztaty aktorskie. Są to warsztaty, w których mogą uczestniczyć zarówno grupy, które mają jakieś doświadczenia teatralne, jak i te, które dopiero chciałyby rozpocząć swoją przygodę z teatrem. Na warsztatach ćwiczymy koncentrację, utrzymanie się w roli, kreatywność. Następnie przechodzimy do prostych zadań aktorskich - z tekstem lub z wykorzystaniem pantomimy.

Podobnie, jak lekcja - warsztaty są zawsze przystosowane do grupy wiekowej uczestników. Prowadzimy zarówno zajęcia dla maluszków, uczniów starszych, nauczycieli, jak i dla seniorów.

Opcja III
Warsztaty - wersja zaawansowana


Koszt: 18 zł od uczestnika. Czas trwania 2,5h

Coraz częściej zgłaszają się do nas grupy, które już u nas były na lekcji i zwiedzaniu, albo które po prostu nie są zainteresowane taką formą. Prosicie też Państwo czasami o pracę nad konkretnym tekstem Szekspira. Ta opcja została stworzona właśnie do takich potrzeb.

Proponujemy Wam warsztat oparty o analizę i interpretację fragmentu tekstu i rozmowę o naszych pomysłach na jego aranżację sceniczną. Obejrzymy tę samą scenę w wybranych realizacjach filmowych i teatralnych - omówimy sobie te adaptacje, zwrócimy uwagę na różnice w pomysłach reżyserów i aktorów. Następnie zaś sami zbudujemy własne scenki - wyreżyserujemy je i odegramy wg naszych pomysłów i koncepcji.

Na dzień dzisiejszy mamy przygotowane zajęcia w oparciu o cztery teksty: "Romeo i Julia", "Burza" oraz "Makbet", "Hamlet". Pracujemy także nad kolejnymi wariantami. Zgłaszając grupę na zajęcia tego typu, możecie Państwo wybrać, na którym tekście mamy się skupić.

Zajęcia dla grup osób powyżej 13 roku życia. Prosimy pamiętać o tym, że jest to opcja zaawansowana. Przeznaczona dla grup, które mają już jakieś (choćby drobne) doświadczenie teatralne. Grupom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z teatrem, polecamy opcję warsztatów podstawowych.

Opcja IV
Lekcja szekspirowska, zwiedzanie i warsztaty w wersji zaawansowanej


Koszt: 25 zł od uczestnika. Czas trwania 4h

Tak zwany "pełny pakiet". Połączenie opcji I i III. Kompleksowa opowieść o czasach Szekspira, teatrze elżbietańskim, zwiedzanie budynku oraz warsztaty z analizy, interpretacji tekstu, filmy, inscenizacji scenicznej i własnych prób reżysersko-aktorskich.

Zajęcia dla grup osób powyżej 13 lat.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Organizmy jednokomórkowe to:

 

Najczęściej czytane