Wiadomości

Liceum Uniwersytetu Gdańskiego z nowym patronem

Uroczystość odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych UG.
Uroczystość odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych UG. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące ma cztery klasy pierwsze i działa zaledwie od kilku miesięcy - to wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Trójmiasta, gdzie licealiści uczą się w budynkach kampusu uniwersyteckiego. Teraz placówka zyska jeszcze swojego patrona - szkoła będzie nosiła imię Pawła Adamowicza, prezydenta miasta Gdańska. W piątek odbędzie się tam pierwsze ślubowanie uczniów.Czy szkoły średnie działające na terenach kampusów uczelni wyższych i współpracujące z nimi to dobre rozwiązanie?

tak, to świetne rozwiązanie 61%
możliwe, ale tylko dla osób, które wiedzą już, że chcą kontynuować naukę na tej uczelni 18%
to złe rozwiązanie 13%
nie mam zdania na ten temat 8%
zakończona Łącznie głosów: 557
Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku zostało utworzone przez Uniwersytet Gdański dzięki wsparciu Urzędu Miasta Gdańska oraz Pomorskiego Kuratorium Oświaty. Szkoła oficjalnie ruszyła 2 września 2019 roku.

Naukę w czterech klasach o profilu matematyczno-fizycznym oraz biologiczno-chemicznym rozpoczęło 96 uczniów. Szkoła mieści się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego i tam odbywa się większość zajęć. Zajęcia laboratoryjne - biologia, fizyka, chemia, informatyka - odbywają się na poszczególnych wydziałach uczelni.

ULO to publiczna szkoła ponadgimnazjalna i ponadpodstawowa z oddziałami realizującymi trzy- i czteroletni cykl kształcenia, której dyrektorem jest obecnie Waldemar Kotowski.

Szkoła im. Pawła AdamowiczaSzkoła funkcjonuje od niedawna, ale zyska własnego patrona - w piątek, 10 stycznia 2020 r., odbędzie się uroczystość nadania imienia śp. Pawła Adamowicza, prezydenta miasta Gdańska, Uniwersyteckiemu Liceum Ogólnokształcącemu w Gdańsku.

- Nadanie szkole imienia śp. Pawła Adamowicza, prezydenta miasta Gdańska, jest zobowiązujące. Chcemy w ten sposób uczcić wyjątkowego absolwenta i pracownika naszej uczelni, ale też pielęgnować wartości, którym był wierny: idei społecznej służby, patriotyzmu, a także umiłowania naszej Małej Ojczyzny - pomorskiego regionu, którego jesteśmy ważną częścią - podkreśla prof. dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała, rektor Uniwersytetu Gdańskiego.
Uroczystość jest połączona ze ślubowaniem klas pierwszych.

Opinie (59) 8 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie ssaki żyją w Bałtyku?