Wiadomości

stat

Liceum Uniwersytetu Gdańskiego z nowym patronem

Uroczystość odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych UG.
Uroczystość odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych UG. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące ma cztery klasy pierwsze i działa zaledwie od kilku miesięcy - to wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Trójmiasta, gdzie licealiści uczą się w budynkach kampusu uniwersyteckiego. Teraz placówka zyska jeszcze swojego patrona - szkoła będzie nosiła imię Pawła Adamowicza, prezydenta miasta Gdańska. W piątek odbędzie się tam pierwsze ślubowanie uczniów.Czy szkoły średnie działające na terenach kampusów uczelni wyższych i współpracujące z nimi to dobre rozwiązanie?

tak, to świetne rozwiązanie 61%
możliwe, ale tylko dla osób, które wiedzą już, że chcą kontynuować naukę na tej uczelni 18%
to złe rozwiązanie 13%
nie mam zdania na ten temat 8%
zakończona Łącznie głosów: 557
Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku zostało utworzone przez Uniwersytet Gdański dzięki wsparciu Urzędu Miasta Gdańska oraz Pomorskiego Kuratorium Oświaty. Szkoła oficjalnie ruszyła 2 września 2019 roku.

Naukę w czterech klasach o profilu matematyczno-fizycznym oraz biologiczno-chemicznym rozpoczęło 96 uczniów. Szkoła mieści się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego i tam odbywa się większość zajęć. Zajęcia laboratoryjne - biologia, fizyka, chemia, informatyka - odbywają się na poszczególnych wydziałach uczelni.

ULO to publiczna szkoła ponadgimnazjalna i ponadpodstawowa z oddziałami realizującymi trzy- i czteroletni cykl kształcenia, której dyrektorem jest obecnie Waldemar Kotowski.

Szkoła im. Pawła AdamowiczaSzkoła funkcjonuje od niedawna, ale zyska własnego patrona - w piątek, 10 stycznia 2020 r., odbędzie się uroczystość nadania imienia śp. Pawła Adamowicza, prezydenta miasta Gdańska, Uniwersyteckiemu Liceum Ogólnokształcącemu w Gdańsku.

- Nadanie szkole imienia śp. Pawła Adamowicza, prezydenta miasta Gdańska, jest zobowiązujące. Chcemy w ten sposób uczcić wyjątkowego absolwenta i pracownika naszej uczelni, ale też pielęgnować wartości, którym był wierny: idei społecznej służby, patriotyzmu, a także umiłowania naszej Małej Ojczyzny - pomorskiego regionu, którego jesteśmy ważną częścią - podkreśla prof. dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała, rektor Uniwersytetu Gdańskiego.
Uroczystość jest połączona ze ślubowaniem klas pierwszych.

Opinie (59) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie zwierzęta spotkasz w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym?