stat
Impreza już się odbyła

Madagaskar - wyspa sifak i tenreków

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w ramach spotkań CIEEkawi świata zaprasza na opowieść: Madagaskar - wyspa sifak i tenreków. Spotkanie z Magdaleną i Grzegorzem Jędro odbędzie się na profilu CIEE na portalu facebook: https://www.facebook.com/CIEEGdansk

28 listopada - 10 grudnia 2020, godz. 18:00 - 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
gru 7

poniedziałek, godz. 18:00

Online
Wstęp wolny
Madagaskar to wyspa z ogromną różnorodnością endemicznych gatunków zwierząt i roślin, występujących w miejscach takich jak "kłujący las" spiny forest, las baobabów, las deszczowy, czy kanion przypominający ten na Dzikim Zachodzie. Podczas naszej wyprawy w 2018 r. widzieliśmy 133 gatunki ptaków, w tym lemurki, malgaszczyki, tajemnicze kuje, dziwokraski, leśne wodniki, czy sieweczki madagaskarskie. Zaobserwowaliśmy 15 gatunków lemurów, a pośród nich tańczące sifaki. Do szczególnie interesujących gatunków ssaków, które zobaczyliśmy, należały przypominające jeże, tenreki. Różnorodnością zaskakiwały również gady - kameleony, w tym najmniejszy kameleon świata - Brookesia.

Warto zobaczyć ten ginący raj, póki jeszcze jest co oglądać, albowiem madagaskarska przyroda ginie w zastraszającym tempie.

W wirtualną podróż z Magdaleną oraz Grzegorzem Jędro zapraszamy w ramach spotkań podróżniczo przyrodniczych CIEEkawi świata, realizowanych przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Spotkanie finansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Z jakimi województwami sąsiaduje województwo pomorskie?