• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Marcin Szczygielski - spotkanie autorskie

Zapraszamy młodzież (trochę starszych również) na spotkanie autorskie z Marcinem Szczygielskim online na FB Biblioteki Gdynia. Widzimy się 10 grudnia (czwartek) o godz. 18.00. Spotkanie poprowadzi Zuzanna Gajewska.

Marcin Szczygielski (ur. 1972) pisarz, dziennikarz, grafik, autor sztuk teatralnych, powieści dla dorosłych i wielokrotnie nagradzanych książek dla dzieci i młodzieży.
Ważną dziedziną twórczości Marcina Szczygielskiego są książki dla dzieci i młodzieży. Pierwszą była wydana w 2009 r. powieść science-fiction Omega, która otrzymała główną nagrodę w konkursie literackim IBBY i tytuł Książki Roku IBBY 2010 Następną powieść - Czarny Młyn - autor napisał w 2010 r. na Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren. W tym samym roku ukazała się kolejna powieść dla młodych czytelników Za niebieskimi drzwiami. W 2013 r. ukazała się także powieść Szczygielskiego Czarownica piętro niżej, która w 2014 r. uhonorowana została nagrodą literacką Zielona Gąska, przyznawaną przez Fundację im. Ildefonsa Gałczyńskiego. W 2014 r. do księgarń trafiła kontynuacja przygód Mai - bohaterki Czarownicy piętro niżej - Tuczarnia motyli.

Szczygielski jest autorem okładek i oprawy graficznej większości napisanych przez siebie książek.
Biogram za: lubimyczytac.pl.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Czy możesz spotkać wiewiórkę w drodze do szkoły?

 

Najczęściej czytane