• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Matematyka codzienności - pieniądz

Klub Sąsiedzki KULTURA zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie z Matematyką Codzienności i doktorem Nikodemem Mrożkiem.

cze 23

niedziela, godz. 16:00 - 21:00

Gdynia,
bilety 20 zł
ulgowy 10 zł
Początki matematyki, to nie wzniosłe idee, a po prostu potrzeba rachunków do rozliczeń handlowych. To współistnienie ekonomii i matematyki towarzyszy nam do dnia dzisiejszego. Bo to z jednej strony skomplikowane modele matematyczne próbujące opisać wieloaspektowe zależności gospodarcze, ale też sprawy o wiele bliższe przeciętnemu człowiekowi jak chociażby porównanie różnych ofert kredytowych.
Na najbliższym spotkaniu przyjrzymy się historii pieniądza od jego początków aż do kryptowalut (które u podstaw są czystą matematyką). Zastanowimy się dlaczego pieniądz (generalnie) traci na wartości i jak w tym kontekście wyglądają różne oferty kredytowe.

Wykład z cyklu Matematyka codzienności poprowadzi Nikodem Mrożek dr matematyki, zawodowo związany z Uniwersytet Gdański. Współpracował także z Politechniką Gdańską, Wyższą Szkołą Bankową i Ateneum Szkołą Wyższą. Od lat zajmuje się popularyzacją matematyki. Prowadził liczne zajęcia dla młodzieży w ramach programu "Zdolni z Pomorza" oraz spotkania matematyczne w szkołach.
Po pracy społecznik, m.in. członek stowarzyszeń Tolerado i Asfera; podróżnik, który z dziecięcą fascynacją wciąż odkrywa piękno tkwiące w różnorodności naszego świata.
Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Klub Sąsiedzki KULTURA - Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska.
Partnerem spotkania jest Hevelianum.

Informacja o biletach

Na spotkanie obowiązują zapisy: https://forms.gle/1D88dMjvHVPvPP3e6

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Co to jest oskoła?

 

Najczęściej czytane