stat
Wydarzenie już się odbyło

Matematyka codzienności - symetria

"Symetria jest estetyką głupców" głosi znane porzekadło. Jeśli to prawda, to matematyków zdecydowanie można nazwać głupcami, bo w symetriach lubują się jak nikt inny. Ale szybko okaże się że w matematyce pojęcie symetrii ma dużo szersze znaczenie niż zwykliśmy powszechnie uważać. Żeby je dobrze zrozumieć najpierw wybierzemy się w krótką podróż po teorii grup. Przyjrzymy się też czym jest symetria (a wręcz supersymetria) w fizyce.

gru 6-7

poniedziałek - wtorek, godz. 8:00 - 14:00

Wstęp wolny
Wykład z cyklu Matematyka codzienności poprowadzi Nikodem Mrożek - dr matematyki, zawodowo związany z Uniwersytet Gdański. Współpracował także z Politechniką Gdańską, Wyższą Szkołą Bankową i Ateneum Szkołą Wyższą. Od lat zajmuje się popularyzacją matematyki. Prowadził liczne zajęcia dla młodzieży w ramach programu "Zdolni z Pomorza" oraz spotkania matematyczne w szkołach.
Po pracy społecznik, m.in. członek stowarzyszeń Tolerado i Asfera; podróżnik, który z dziecięcą fascynacją wciąż odkrywa piękno tkwiące w różnorodności naszego świata.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Klub Sąsiedzki KULTURA - Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska. Partnerem spotkania jest Hevelianum.

Informacja o biletach

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Głowica w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym to:

 

Najczęściej czytane