Wiadomości

Matura 2020 z matematyki. Zobacz arkusze

Najnowszy artukuł na ten temat

Mniej ślubów w Trójmieście. Także tych plenerowych

Wtorek to drugi dzień egzaminów maturalnych, które ze względu na epidemię koronawirusa odbywają się o ponad miesiąc później niż zwykle. Dziś maturzyści zmierzyli się z zadaniami z matematyki. Publikujemy tegoroczne arkusze.Aktualizacja godz. 14.05

Maturzyści mają za sobą kolejną część tegorocznej matury. Po godz. 14.00 Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępniła arkusze z dzisiejszego egzaminu z matematyki.

Matura 2020 z matematyki. ZOBACZ ARKUSZE

- Matma bardzo przyjemna była nie powiem. Zamknięte na prawdę łatwe, otwarte troszkę gorzej, ale bez jakiś większych problemów jak dla mnie - komentowali dzisiejszy egzamin maturzyści.
Nie brakowało też komentarzy, że tegoroczna matura z matematyki była trudna.

- Przysięgam, że jak zabrałam się za zadania otwarte, to po 5 minutach chciałam wyjść z sali. Nie jestem pewna żadnej odpowiedzi - mówiła jedna z maturzystek.


Pierwszy dzień matur odbył się bez żadnych przeszkód. Egzaminy odbywały się w nieco innej formie, bo ze specjalnymi środkami ostrożności ze względu na epidemię.

Z kolei przed egzaminem z matematyki, do kilku szkół w Trójmieście dotarły informacje o podłożonych bombach lub innych zagrożeniach. Żądne z nich jednak się nie potwierdziło.

Fałszywe alarmy w szkołach średnichElementy fantastyczne w "Weselu" Stanisława Wyspiańskiego i analiza wiersza Anny Kamieńskiej "Daremne"- takie tematy do wyboru pojawiły się na egzaminie maturalnym z języka polskiego na poziomie podstawowym. Jak przekonywali maturzyści, nie było to dla nich wielkim zaskoczeniem.

- "Wesele", "Lalka", "Dziady" i tak w kółko, można było w sumie to przewidzieć - śmiał się jeden z absolwentów LO. - Na szczęście w weekend akurat "Wesele" sobie przypomniałem i mam nadzieję, że rozprawka poszła mi całkiem dobrze - mówił.
W poniedziałek pojawiły się również informacje o tym, że miało dojść do wycieku arkuszy maturalnych ok. dwie godziny przed rozpoczęciem egzaminu. Sprawa domniemanego wycieku została już zgłoszona przez Centralną Komisję Egzaminacyjną na policję.

Kursy przygotowujące do egzaminów w Trójmieście - również online


Królowa nauk we wtorek9 czerwca maturzyści przystąpią do egzaminu z matematyki. O godz. 9 odbędzie się matura z matematyki na poziomie podstawowym i będzie trwała 180 minut, a o godz. 14 na poziomie rozszerzonym. Od 2010 r. to egzamin obowiązkowy dla wszystkich maturzystów - obowiązkowa część dotyczy jedynie poziomu podstawowego.

Arkusz egzaminacyjny składa się z trzech grup zadań: zamkniętych, otwartych krótkiej odpowiedzi, otwartych rozszerzonej odpowiedzi. Łącznie w części podstawowej maturzyści muszą rozwiązać około 35 zadań.

Po egzaminie Centralna Komisja Egzaminacyjna publikuje arkusze z zadaniami maturalnymi z matematyki.

Znajdź korepetytora w TrójmieściePo egzaminie z matematyki maturzystów czeka już tylko jeden egzamin obowiązkowy - z języka obcego (najczęściej jest to angielski). W kolejnych dniach uczniowie przystąpią do wybranych egzaminów dodatkowych.

  • 10 czerwca (środa) - język angielski (poziom podstawowy i rozszerzony),
  • 15 czerwca (poniedziałek) - filozofia i matematyka (poziom rozszerzony),
  • 16 czerwca (wtorek) - biologia, WOS,
  • 17 czerwca (środa) - chemia, informatyka,
  • 19 czerwca (piątek) - geografia, historia sztuki,
  • 24 czerwca (środa) - fizyka, historia.

Opinie (55) 9 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Do płazów zaliczamy: