Wiadomości

stat

Matura z matematyki z opóźnieniem. Alarmy bombowe w Trójmieście

W niektórych szkołach matury odbywają się z opóźnieniem.
W niektórych szkołach matury odbywają się z opóźnieniem. fot. Anna Bobrowska / KFP

Matura z matematyki w kilkudziesięciu szkołach w województwie pomorskim rozpocznie się z opóźnieniem. Wszystko przez alarmy bombowe. Placówki są przeszukiwane przez policję. Wtorek jest drugim dniem tegorocznych egzaminów dojrzałości. Po godz. 9 absolwenci przystępują do obowiązkowego dla wszystkich maturzystów pisemnego egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym.Czy mimo alarmów bombowych i opóźneinia matury powinny odbywać się tego samego dnia?

tak, to tylko fałszywe alarmy i chwila opóźnienia więc nic się nie powinno zmienić 63%
tak, jeśli maturzyści nie mieli dostępu do telefonów i internetu podczas ewakuacji mogą pisać jeszcze tego samego dnia tylko poźniej 21%
nie, to dla maturzystów dodatkowy stres i niepewność, w takich warunkach nie powinni pisać egzaminu tego samego dnia 16%
zakończona Łącznie głosów: 713
Aktualizacja godz. 14.30.

Za maturzystami egzamin z matematyki. W środę zdają maturę z języka angielskiego.

Arkusze egzaminacyjne z matematyki - poziom podstawowy (PDF)
Kolejny dzień egzaminu i kolejne alarmy bombowe w kilkudziesięciu szkołach w Polsce.

Czytaj też: Ruszyły matury 2019. W Trójmieście egzaminy pisze kilka tysięcy osób

Alarmy zostały ogłoszone w trzech sopockich szkołach: SWPS przy ul. Polnej, Szkole Autonomicznej przy al. Niepodległości, Zespole Szkół nr 1 przy ul. Książąt Pomorskich. W Gdańsku alarm ogłoszono w pięciu placówkach.

- Ewakuacja szkoły na ul. Żabi Kruk w Gdańsku. Matura pod znakiem zapytania. Na miejscu brak służb i koordynacji. Maturzyści i dzieci ze szkoły podstawowej zgromadzeni na boisku. Nie mogą opuścić terenu szkoły. Jeśli sytuacja się będzie przedłużała - matura może się nie odbyć. Następny termin to czerwiec - pisze Monika, nasza czytelniczka.
Z kolei dyrektor Szkoły Podstawowej nr 67 w Gdańsku przy ul. Żabi Kruk 5 poinformowała, że wszystko przebiegło zgodnie z procedurami.

- Od momentu ogłoszenia alarmu, zarówno młodzież gimnazjalna, jak i maturzyści koordynowani byli zgodnie z procedurami, a w tym czasie odpowiednie służby sprawdzały pomieszczenia w budynku. Akcja przebiegła sprawnie. Maturzyści przystąpili do matury - powiedziała Mirosława Kowal.
W niektórych placówkach matury mogą rozpocząć się z opóźnieniem - nie wiadomo, jak dużym. Wszystko zależy od tego, jak szybko policyjni pirotechnicy sprawdzą budynki. Jak powiedziała Irena Łaguna, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, decyzje podejmowane są na bieżąco.

- Do szkół dochodzą informacje, że jest podłożony ładunek bombowy. Dyrektorzy szkół i policja reagują ekspresowo, wszystko jest sprawdzane - mówił mediom Marcin Smolik, szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Matura z matematyki, później łacina i kultura antycznaWe wtorek po godz. 9 maturzyści przystąpili do pisemnego egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym.

Po południu odbywa się egzamin z języka łacińskiego i kultury antycznej, który należy do grupy przedmiotów do wyboru.

Według danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w samym Trójmieście po raz pierwszy do egzaminów przystępuje ponad 6,5 tys. uczniów ze 111 szkół, a dokładnie: 3789 w Gdańsku, 2392 w Gdyni i 417 absolwentów w Sopocie. Poza tym do egzaminów maturalnych zgłoszono 1640 osób, które w Trójmieście kolejny raz przystąpią do egzaminów w nowej formule i 335 osób, które zdawać będą maturę w starej formule.

Aby zdać maturę, absolwent musi uzyskać minimum 30 procent punktów z egzaminów obowiązkowych. Abiturienci, którzy nie mogą przystąpić do egzaminów w sesji majowej, a uzyskali zgodę dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej, mogą przystąpić do nich w sesji dodatkowej, która przeprowadzona będzie od 3 do 19 czerwca. Maturzysta, który nie zda jednego obowiązkowego egzaminu, ma prawo do poprawki części pisemnej 20 sierpnia, a ustnej 20-21 sierpnia. Abiturient, który nie zda więcej niż jednego egzaminu, może poprawiać je dopiero za rok. Wyniki matur ogłoszone zostaną 4 lipca.

Opinie (106) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Grzyby jadalne to: