Wiadomości

Matura z matematyki z opóźnieniem. Alarmy bombowe w Trójmieście

Najnowszy artukuł na ten temat

Znamy wyniki matur 2019. Zdało 78 proc. absolwentów

W niektórych szkołach matury odbywają się z opóźnieniem.
W niektórych szkołach matury odbywają się z opóźnieniem. fot. Anna Bobrowska / KFP

Matura z matematyki w kilkudziesięciu szkołach w województwie pomorskim rozpocznie się z opóźnieniem. Wszystko przez alarmy bombowe. Placówki są przeszukiwane przez policję. Wtorek jest drugim dniem tegorocznych egzaminów dojrzałości. Po godz. 9 absolwenci przystępują do obowiązkowego dla wszystkich maturzystów pisemnego egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym.Czy mimo alarmów bombowych i opóźneinia matury powinny odbywać się tego samego dnia?

tak, to tylko fałszywe alarmy i chwila opóźnienia więc nic się nie powinno zmienić 63%
tak, jeśli maturzyści nie mieli dostępu do telefonów i internetu podczas ewakuacji mogą pisać jeszcze tego samego dnia tylko poźniej 21%
nie, to dla maturzystów dodatkowy stres i niepewność, w takich warunkach nie powinni pisać egzaminu tego samego dnia 16%
zakończona Łącznie głosów: 713
Aktualizacja godz. 14.30.

Za maturzystami egzamin z matematyki. W środę zdają maturę z języka angielskiego.

Arkusze egzaminacyjne z matematyki - poziom podstawowy (PDF)
Kolejny dzień egzaminu i kolejne alarmy bombowe w kilkudziesięciu szkołach w Polsce.

Czytaj też: Ruszyły matury 2019. W Trójmieście egzaminy pisze kilka tysięcy osób

Alarmy zostały ogłoszone w trzech sopockich szkołach: SWPS przy ul. Polnej, Szkole Autonomicznej przy al. Niepodległości, Zespole Szkół nr 1 przy ul. Książąt Pomorskich. W Gdańsku alarm ogłoszono w pięciu placówkach.

- Ewakuacja szkoły na ul. Żabi Kruk w Gdańsku. Matura pod znakiem zapytania. Na miejscu brak służb i koordynacji. Maturzyści i dzieci ze szkoły podstawowej zgromadzeni na boisku. Nie mogą opuścić terenu szkoły. Jeśli sytuacja się będzie przedłużała - matura może się nie odbyć. Następny termin to czerwiec - pisze Monika, nasza czytelniczka.
Z kolei dyrektor Szkoły Podstawowej nr 67 w Gdańsku przy ul. Żabi Kruk 5 poinformowała, że wszystko przebiegło zgodnie z procedurami.

- Od momentu ogłoszenia alarmu, zarówno młodzież gimnazjalna, jak i maturzyści koordynowani byli zgodnie z procedurami, a w tym czasie odpowiednie służby sprawdzały pomieszczenia w budynku. Akcja przebiegła sprawnie. Maturzyści przystąpili do matury - powiedziała Mirosława Kowal.
W niektórych placówkach matury mogą rozpocząć się z opóźnieniem - nie wiadomo, jak dużym. Wszystko zależy od tego, jak szybko policyjni pirotechnicy sprawdzą budynki. Jak powiedziała Irena Łaguna, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, decyzje podejmowane są na bieżąco.

- Do szkół dochodzą informacje, że jest podłożony ładunek bombowy. Dyrektorzy szkół i policja reagują ekspresowo, wszystko jest sprawdzane - mówił mediom Marcin Smolik, szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Matura z matematyki, później łacina i kultura antycznaWe wtorek po godz. 9 maturzyści przystąpili do pisemnego egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym.

Po południu odbywa się egzamin z języka łacińskiego i kultury antycznej, który należy do grupy przedmiotów do wyboru.

Według danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w samym Trójmieście po raz pierwszy do egzaminów przystępuje ponad 6,5 tys. uczniów ze 111 szkół, a dokładnie: 3789 w Gdańsku, 2392 w Gdyni i 417 absolwentów w Sopocie. Poza tym do egzaminów maturalnych zgłoszono 1640 osób, które w Trójmieście kolejny raz przystąpią do egzaminów w nowej formule i 335 osób, które zdawać będą maturę w starej formule.

Aby zdać maturę, absolwent musi uzyskać minimum 30 procent punktów z egzaminów obowiązkowych. Abiturienci, którzy nie mogą przystąpić do egzaminów w sesji majowej, a uzyskali zgodę dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej, mogą przystąpić do nich w sesji dodatkowej, która przeprowadzona będzie od 3 do 19 czerwca. Maturzysta, który nie zda jednego obowiązkowego egzaminu, ma prawo do poprawki części pisemnej 20 sierpnia, a ustnej 20-21 sierpnia. Abiturient, który nie zda więcej niż jednego egzaminu, może poprawiać je dopiero za rok. Wyniki matur ogłoszone zostaną 4 lipca.

Opinie (106) ponad 10 zablokowanych

 • A taka akcja bardzo drogo kosztuje podatnika czyli nas wszystkich.

  Trzeba wynająć sprzęt na kilka godzin a potem za niego zapłacić kilkaset tysięcy firmie która wypożyczyła go Policji.

  • 48 2

 • Szczerze to nie jest dobry rok dla maturzystów. Najpierw strajki szkołach czyli nic nie wiadomo było czy się odbędą , większość nauczycieli strajkowała czyli zero pomocy , teraz akcję z podłożonymi bombami - przeciez jak uczeń idzie na maturę jest skoncentrowany przez takie coś wywołuje stres. Powodzenia maturzyści !

  • 98 6

 • Nauczyciele to jednak mściwa i wredna klika, zwolnić wszystkich dyscyplinarnie

  • 130 109

 • Zainstalujcie dobry filtr antyspamowy

  i skończą się fałszywe zgłoszenia

  • 39 2

 • Jaki sprzęt? psa tropiącego?

  • 2 8

 • komu zależy na zamieszaniu - kiedyś w Warszawie tez przed wyborami działał 'bombiarz'

  jeśli policja natychmiast nie znajdzie winnych (a to nie jest dla nich problem), to znaczy że ochraniają wiadomo kogo

  • 58 4

 • Czy wiadomo w jakich szkołach w Gdyni i czy egzamin rozpoczął się?

  • 5 0

 • szczurek już jedzie z ciastem do nauczycieli

  • 7 0

 • pies kosztuje sto tysięcy ? jaki ?

  • 2 7

 • polecam nauczycielom polski film Carte blanche, o prawdziwej miłości do nauczania.

  • 39 21

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Chmury klasyfikujemy ze względu na: