Wiadomości

stat

Miały lecieć na festiwal tańca. Wyjazd odwołano, pieniędzy nie ma

36 dzieci i czworo trenerów z gdyńskiego Młodzieżowego Domu Kultury miało wziąć udział w wielkim festiwalu gimnastycznym Kefalonia Gym Festival "Anna Pollatou".
36 dzieci i czworo trenerów z gdyńskiego Młodzieżowego Domu Kultury miało wziąć udział w wielkim festiwalu gimnastycznym Kefalonia Gym Festival "Anna Pollatou". mat. MDK

Miały reprezentować gdyński Młodzieżowy Dom Kultury podczas festiwalu gimnastycznego Kefalonia Gym Festival "Anna Pollatou" w Grecji. Niestety, w ostatniej chwili biuro podróży, które przez pół roku organizowało wyjazd 36 dziewczynek, odwołało wycieczkę. Dzieci nie poleciały do Grecji, a ich rodzicie nie odzyskali pieniędzy. - Chodzi nie tylko o te 2 tys. zł na głowę, ale o zawód dzieci, które chciały spełnić swoje marzenie, a ktoś je oszukał - mówi jedna z mam.Podczas wakacyjnych wyjazdów korzystasz z biur podróży?

tak, zwykle wykupuję w pełni zorganizowaną wycieczkę

20%

tak, ale tylko jeśli chodzi o okazyjne oferty

8%

raczej nie mam zaufania do organizatorów wycieczek, dlatego osobiście rezerwuję wszystkie bilety i noclegi

25%

absolutnie nie mam zaufania do biur podróży i uważam, że u nich zawsze się przepłaca za wakacje

33%

nie wyjeżdżam w dłuższe podróże, żeby korzystać z pomocy biur

14%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 1042
36 dzieci i czworo trenerów z gdyńskiego Młodzieżowego Domu Kultury miało wylecieć z Warszawy do Grecji 29 czerwca. Jak co roku odbywał się tam wielki festiwal gimnastyczny Kefalonia Gym Festival "Anna Pollatou", podczas którego miały wystąpić grupy taneczne z Gdyni.

- Dzieci przygotowywały się do występów od grudnia, kiedy zapadła decyzja o wyjeździe. Pomagali im trenerzy i rodzice, gotowe były stroje, choreografie. Wszycy włożyliśmy w to mnóstwo pracy - opowiada jedna z mam, która się z nami skontaktowała.
Ofertę na zorganizowanie wyjazdu przedstawiło Biuro Turystyczno-Usługowe "GRO-TOUR" W.T. Piotrkiewicz. Umowę z biurem turystycznym podpisał Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni.

Wpłacili pieniądze, biuro w ostatniej chwili odwołało wyjazd

Jeszcze w grudniu wpłacono pierwszą zaliczkę na organizację wyjazdu w wysokości ponad 24 tys. zł. Pieniądze miały zostać przeznaczone na rezerwację biletów lotniczych i hotelu. Pod koniec maja biuro otrzymało pozostałą część środków na wyjazd, tym razem już ponad 56 tys. zł.

- Kiedy dzień przed wylotem przygotowywaliśmy ostatnie potrzebne do podróży rzeczy dostaliśmy wiadomość, że wyjazd zostaje odwołany. Nie wiedzieliśmy, jak o tym powiedzieć dzieciom. To były ich marzenia, które nagle przepadły - rozkłada ręce nasza czytelniczka.
Do tej pory nie wyjaśniono, dlaczego biuro podróży odwołało wyjazd. Z rodzicami spotkał się dyrektor MDK Eugeniusz Korek, który przekonywał, że najważniejsze będzie odzyskanie pieniędzy.

- Przedstawicielka biura nie powiedziała, dlaczego wyjazd został odwołany, nie tłumaczyła się w żaden sposób. Usłyszałem tylko, że po prostu nie zarezerwowano nam biletów. Właścicielka Gro-Tour obiecała, że cała kwota, którą wpłaciliśmy na wyjazd, znajdzie się na koncie MDK w środę, 5 lipca, do godz. 15.00. Tak się jednak nie stało - mówi Eugeniusz Korek, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni.
Dyrektor MDK powiadomił o sprawie Urząd Marszałkowski, który sprawuje nadzór nad biurami podróży.

- Wysłaliśmy prośbę do biura podróży o ustosunkowanie się do sytuacji. Właściciele mają 7 dni na działanie. Jeśli pieniądze za wyjazd nie wrócą na konto Młodzieżowego Domu Kultury marszałek będzie mógł uruchomić gwarancję ubezpieczeniową. MDK odzyska swoje pieniądze, a biuro podróży poniesie konsekwencje swojego działania - mówi Sławomir Lewandowski z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.
Mimo prób nie udało nam się uzyskać wyjaśnień ani komentarza właścicieli biura podróży Gro Tour. Od pracownika biura usłyszeliśmy, że będzie to możliwe dopiero w przyszłym tygodniu.

Dalej oferują wakacje dla młodzieży

- Na samym końcu tej historii pozostają bardzo smutne dzieci, które całe swoje serce i ciężką pracę włożyły w przygotowania do festiwalu, które chciały swoimi umiejętnościami reprezentować Polskę i Młodzieżowy Dom Kultury - przekonują rodzice.
Dla wielu z nich pieniądze wpłacone na wycieczkę na tyle obciążyły domowy budżet, żę część dzieci nie pojedzie już na inne wakacje. Mają też żal, że biuro podróży dalej w swojej ofercie ma wycieczki dla dzieci i młodzieży.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (199)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wydarzenia

Sprawdź się

Poziom:

Grzyby jadalne to: