stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Miasta kreatywne, nieudany eksperyment? Kultura spotyka biznes

Jakie są doświadczenia miast kreatywnych? Gdzie jest w nich sztuka? Dyskusja "Miasta kreatywne - nieudany eksperyment? Jak kultura spotyka biznes w mieście", w której udział wezmą przedstawiciele świata biznesu i kultury z Polski i z Austrii, zakończy cykl spotkań i warsztatów Kultura Spotyka Biznes realizowany przez Instytut Kultury Miejskiej. Spotkanie odbędzie się 27 października o godz. 18.00 w Sztuce Wyboru przy ul. Słowackiego 19.

mar 1

wtorek, godz. 18:00 - 20:00

Wstęp wolny
mar 30-31

środa - czwartek, godz. 09:00

bilety 9500 zł
ulgowy 7600 zł
Idea miast kreatywnych od kilku lat pojawia się w coraz większej liczbie strategii miejskich jako sposób na rozwój dzielnic i podniesienia jakości życia ich mieszkańców. - Podczas dyskusji, w ślad za autorem koncepcji klasy kreatywnej, Richardem Floridą, krytycznie przyjrzymy się konsekwencjom i mechanizmom działań związanych z rozwojem miast kreatywnych - zapowiada Natalia Brylowska z Instytutu Kultury Miejskiej.

Ciekawym przykładem działania inwestora prywatnego w przestrzeń miejską (nieczynną fabrykę pieczywa) będzie opowieść Waltera Asmusa na temat zmiany Ankerbrotfabrik (www.brotfabrik.wien) w przestrzeń przeznaczoną dla kultury. Ten fragment spotkania odbędzie w formie wideokonferencji z Wiedniem w ramach Dni Austrii.

- Spojrzymy na problem z perspektywy działania w przestrzeni miast dwóch obszarów aktywności koniecznych do rozwoju miasta kreatywnego - kultury i sztuki oraz biznesu. Szczególnie przyjrzymy się temu, co dzieje się na ich styku. Podczas dyskusji podejmiemy próbę odpowiedzi na pytania dotyczące tego, czy rzeczywiście idea miasta kreatywnego jest metodą, którą można zastosować w każdym miejscu? Jakie są konsekwencje rozwijania polityk publicznych wokół tej idei? Czy w kreatywnych miastach żyje się lepiej, a jeśli tak, to dlaczego? - mówi Brylowska.

W dyskusji wezmą udział:
dr Marcin Poprawskiz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Regionalne Obserwatorium Kultury UAM, autor badań dotyczących polityk kulturalnych, lokowania nowych instytucji kultury i efektu "creative spillovers",

Magdalena Smolak, Startup Community Manager z Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER,

Maciej Mazerant, redaktor naczelny Magazyn PurposeM, który opisuje działania branży kreatywnej,

Stanisław Szultka, autor badań dotyczących powiązań między sektorem kultury a przemysłami kreatywnymi w Polsce,
Agata Wittchen-Barełkowska, prezeska NU Foundation z Poznania zajmującej się wspomaganiem biznesowym sektora kultury i sztuki oraz łączeniem środowisk kultury i biznesu,

Maciej Trzebeński Dyrektor Fabryka Sztuki w Łodzi, który podzieli się doświadczeniami praktycznymi dotyczącymi przestrzeni postindustrialnych wykorzystywanych na cele artystyczne i kulturalne w Art_Inkubator,

Walter Asmus (gość w ramach Dni Austrii 2017 Gdańsk-Sopot-Gdynia), prywatny inwestor z Wiednia, który powołał do życia Ankerbrotfabrik.

Wydarzenie jest częścią programu Kultura spotyka biznes dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Rozwój sektorów kreatywnych".

www.kulturaspotykabiznes.pl
---

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Warchlak to: