stat

Międzynarodowa Morska Konferencja Technologiczna - Sea Tech 2021

  • środa, 21 kwietnia, godz. 10:00 - 17:00
  • Lokalizacja
    Online

Gdańsk i województwo pomorskie po raz trzeci staną się stolicą morskiej technologii. Podczas całodniowej Międzynarodowej Konferencji "SEATECH 2021", na temat technologii w przemyśle morskim oraz przyszłych wyzwań w rozwoju całego sektora będą rozmawiać eksperci europejscy z rejonu Morza Bałtyckiego, Morza Północnego oraz Śródziemnomorskiego.

RejestracjaTechnologia w branży morskiej odgrywa kluczową rolę od wielu lat. Globalne trendy "zielonego ładu", rozwój energetyki wiatrowej czy rozwiązania wodorowe w przemyśle morskim to tylko niektóre kierunki wyznaczające rozwój branży portowo-morskiej. Dalsza digitalizacja i automatyzacja tego sektora przemysłu morskiego jest są nieuniknione. Jej rozwój nie może się dziś odbywać bez nowoczesnych technologii.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji, szybko wdrażane technologie cyfrowe powodują, że branża morska staje się dla regionu Morza Bałtyckiego jednym z kluczowym sektorów rozwoju gospodarczego.

W ramach tegorocznej edycji wydarzenia nie zabraknie miejsca na dyskusję dotyczącą potencjału polskich i europejskich portów, przyszłości energetyki wiatrowej, czy też wykorzystania alternatywnych źródeł energii w postaci wodoru. Rozwoju sektora offshore z wykorzystaniem nowych technologii. Podczas sesji startupowych zaprezentowane zostaną również przykłady młodych firmy technologicznych, które w branży morskiej wprowadzają najnowsze, innowacyjne rozwiązania do branży.

Jednym z czołowych atutów Pomorza jest rozbudowana infrastruktura morska ale przede wszystkim dostęp do zaplecza akademickiego, badawczego i technologicznego. Połączenie tych trzech aspektów powoduje, że nie tylko przemysł stoczniowy, ale także porty i łańcuchy dostaw doskonale sobie radzą w warunkach globalnej konkurencji.

W tym roku wydarzenie organizowane będzie online w ramach targów morskich INTERMARE South Baltic 2021. Konferencja odbędzie się w języku angielskim.

Szczegóły dotyczące programu oraz warunków uczestnictwa w konferencji znajdują się na stronie konferencji.

Organizatorem Międzynarodowej Konferencji SEATECH 2021 jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości
STARTER.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Współpraca glona i grzyba w poroście to przykład:

 

Najczęściej czytane