• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Międzynarodowa edukacja nastawiona na przyszłość

11 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Program PYP to początek podróży przez całe życie. Program PYP to początek podróży przez całe życie.

IB to nie tylko międzynarodowa matura. W Polsce organizacja International Baccalaureate znana jest głównie z oferowania programu tzw. międzynarodowej matury, czyli IB Diploma Programme. Tymczasem IB ma również rozpoznawalny na całym świecie program skierowany do dzieci w wieku 3-12 lat: Primary Years Programme (PYP). Opiera się on na transdyscyplinarnym podejściu do nauczania, w którym nauczyciel jest przewodnikiem inspirującym uczniów do odkrywania świata.International School of Gdansk (ISG) to jedyna w województwie pomorskim i jedna z 13 szkół w Polsce, która oferuje program PYP w przedszkolu i szkole podstawowej jako akredytowana placówka IB World School.

- Proces akredytacji i wdrażania programu wymagał od naszych nauczycieli, rodziców i uczniów ogromnego zaangażowania i zrozumienia filozofii edukacji transdyscyplinarnej i międzynarodowej IB - mówi Agata Kożuszek, dyrektor Elementary International School of Gdansk / Międzynarodowej Szkoły Podstawowej. - Nasza społeczność stanęła na wysokości zadania i od 2019 roku jesteśmy szkołą z akredytacją International Baccalaureate - dodaje.
Program PYP to początek podróży przez całe życie. To podróż, która rozwija w dzieciach umiejętności i cechy niezbędne do funkcjonowania we współczesnym świecie, a także świecie przyszłości. Kształtuje w dzieciach postawy bycia aktywnymi uczestnikami życia społecznego i kreatorami własnej nauki.

- Nauczanie w formie projektów, podążanie po transdyscyplinarnych ścieżkach badawczych, czerpanie z naturalnej ciekawości uczniów to podejścia, które rozwijają w uczniach wewnętrzną motywację do nauki, uczą samodzielności i krytycznego myślenia - opowiada Małgorzata Macierzanka, koordynator programu Primary Years Programme w International School of Gdansk. - Międzynarodowość programu przejawia się też w szerszej niż lokalna perspektywie przy omawianiu i odkrywaniu świata przez uczniów. Odpowiedź na pytanie o pory roku będzie różna w zależności od tego, czy rozmawiamy z uczniem z Indii, Nowej Zelandii, Islandii czy Zimbabwe. Naszym celem jest, aby uczniowie dostrzegali świat w całej jego złożoności - dodaje.
  • W ISG szkole uczy się obecnie ponad 200 uczniów i pracuje ponad 40 nauczycieli, którzy reprezentują ponad 30 krajów świata.
  • International School of Gdansk (ISG) to jedyna w województwie pomorskim i jedna z 13 szkół w Polsce, która oferuje ten program jako akredytowana placówka IB World School.

200 uczniów i 40 nauczycieli z 30 krajówW ISG uczy się obecnie ponad 200 uczniów i pracuje ponad 40 nauczycieli, którzy reprezentują ponad 30 krajów świata. Fakt, że szkoła naucza w języku angielskim, pozwala na integrację całej społeczności, a uczniom umożliwia swobodne podjęcie edukacji w jakimkolwiek miejscu na świecie.

Uczniowie ISG to bardzo często dzieci rodziców realizujących kontrakty w międzynarodowych przedsiębiorstwach działających w Gdańsku i na terenie województwa pomorskiego. ISG jest szkołą, która dzięki swojej otwartości i innowacyjności może zapewnić wysokiej jakości edukację dzieciom z różnych krajów.

Program PYP to nie tylko treści edukacyjne, ale również kształtowanie postaw zgodnie z profilem ucznia IB.

- To zestaw postaw i umiejętności miękkich, których poszukują i będą poszukiwać pracodawcy. Nasi absolwenci są zatem przygotowani do wyzwań współczesnego świata - powiedziała Joanna Rzosińska, dyrektor zarządzający International School of Gdansk.
  • Program PYP to nie tylko treści edukacyjne, ale również kształtowanie postaw zgodnie z profilem ucznia IB.
  • Fakt, że szkoła naucza w języku angielskim, pozwala na integrację całej społeczności, a uczniom umożliwia swobodne podjęcie edukacji w jakimkolwiek miejscu na świecie.
  • International School of Gdansk (ISG) to jedyna w województwie pomorskim i jedna z 13 szkół w Polsce, która oferuje ten program jako akredytowana placówka IB World School.
Szkołę i przedszkole prowadzi Gdańska Fundacja Oświatowa.

W skład International School of Gdansk wchodzi:

Rekrutacja do przedszkola i szkoły prowadzona jest w trybie ciągłym.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Wydarzenia

Pomorska Noc Naukowców

wykład, warsztaty, konferencja

ŚwiatłoSiła Festiwal Foto - Video

warsztaty, spotkanie, spacer

Tajemnica Zaginionego Rękopisu - escape room

120 zł
gry

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Węgiel to:

 

Najczęściej czytane