• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej w Experymencie

22 maja w Experymencie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Na wystawach Centrum stanie naukowy bazar, a przy stoiskach będziemy rozpoznawać dźwięki ptaków oraz poznawać interesujące gatunki.

Wykwalifikowani edukatorzy CNE oraz członkowie Naukowego Koła Ornitologicznego Uniwersytetu Gdańskiego opowiedzą wszystkim zainteresowanym, jak działalność człowieka, zanieczyszczenie środowiska oraz zmiana klimatu wpływają na populacje różnych gatunków ptaków. Gości odwiedzających Centrum tego dnia czeka również nie lada gratka ornitologiczna prelekcja edukacyjna, która ruszy o godzinie 15:00.

Prawdopodobnie wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak mocno plastik zanieczyszcza naszą planetę. Każdy z nas widział też zapewne zdjęcia martwych ptaków, w których układzie pokarmowym znaleziono całe garście odpadów. Jednak połknięcie plastiku i zablokowanie lub uszkodzenie układu pokarmowego to zaledwie jeden z antropogenicznych aspektów wpływających na wzrost śmiertelności tych zwierząt. Drugą istotną kwestią jest ryzyko zaplątania się w resztki tworzyw sztucznych, co skutkuje zranieniem lub śmiercią z wycieńczenia oraz powoduje, że ptaki stają się łatwym celem dla drapieżników. Szeroka dostępność plastikowych odpadów sprawiła, że ptaki zaczęły masowo wykorzystywać je do budowania altanek lub gniazd, nieświadomie ryzykując zdrowie swoich piskląt. Ptasie maluchy mogą zaplątać się w niektóre elementy z tworzywa sztucznego lub po prostu zranić ostrymi fragmentami. A jeśli myślicie, że śmierci spowodowane przez wyżej wymienione kwestie są problemem pomijalnym, to jesteście w ogromnym błędzie. Każdego roku z powodu zanieczyszczenia plastikiem pośrednio lub bezpośrednio giną miliony ptaków.

Dlatego właśnie o wpływie zmian klimatu oraz zanieczyszczenia środowiska na ptaki będziemy mówić 22 maja w Experymencie, podczas Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 zł
 • Bilet ulgowy
  15 zł
Bilet normalny 25 zł
Bilet ulgowy 15 zł

Udział w atrakcjach możliwy w ramach biletu wstępu na wystawy CNE.
Bilet normalny: 25 zł, bilet ulgowy/grupowy: 15 zł.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie włókna pochodzenia naturalnego stosuje się w przemyśle?