stat
Wydarzenie już się odbyło

Mindfulness - Spotkanie z uważnością

Jak sobie radzić ze złowieszczymi myślami? Dawno, w każdym razie za naszego życia, nie było takiej sytuacji globalnej która bardziej, niż obecna Pandemia uprawniałaby do czarnowidztwa, myśleniu o katastrofie i wpadania w panikę.

paź 17-18

sobota - niedziela, godz. 9:00

Gdańsk, Nowy Port
Automatyczne, negatywne myśli wywołujące trudne emocje, towarzyszą nam też w okresach pokoju i spokoju. Oczywiście nasilają się w sytuacjach kryzysowych. Nabierają wówczas uzasadnienia i otrzymują status właściwej reakcji na okoliczności zewnętrzne. Trudno teraz w pracy zapobiegawczej, czy interwencjach zaradczych utrzymywać, że to nasz wewnętrzny krytyk, katastrofista i czarnowidz podpowiada nieracjonalne, straszne opinie, które z kolei prowadzą do działań wynikających tylko z tych myśli i emocji.

A  jednak, mimo zastraszających informacji płynących z wiarygodnych i fałszywych źródeł musimy zapanować nad złowieszczymi myślami. Właśnie dlatego, że są wszechobecne i paraliżują racjonalne reakcje.

One zostały nawet nazwane AMOK. To akronim słów: Automatyczne, Myśli O Katastrofie (w języku angielskim takie myśli mają nazwę Mrówek (ANTs czyli Automatic Negative Thoughts).
Z tych myśli nie wynika żadne sensowne działanie, żadna decyzja, plan, ale tylko swoiste zapętlenie myśli.

Epidemii korona wirusa towarzyszy epidemia strachu. Zewsząd płyną strumienie niepomyślnych wiadomości i podsycają nasz niepokój. Obawy i uczucie strachu to uzasadniona reakcja, jednak możemy wiele zrobić, by  wirus nie zakaził naszej psychiki.

Dlatego oprócz ostrożności, postępowania zgodnie z zaleceniami ekspertów i czuwaniem nad swoim zdrowiem, warto wdrożyć aktywny program ratunkowy. Dzięki niemu aktywować można zasoby wewnętrzne i sięgnąć po zewnętrzne wsparcie. Pomoże to przejść optymalnie przez trudny okres kryzysu i przygotować się na nieuchronną zmianę w trybie pracy i prywatnym funkcjonowaniu.

Program kieruje uwagę na procedury działania kryzysowego dla maksymalnego bezpieczeństwa, równocześnie proponuje znalezienia indywidualnej dla osób i zespołów równowagi pomiędzy monitorowaniem sytuacji epidemiologicznej, a odwróceniem uwagi od niepokojących spraw i nowe konstruktywne podejście do kryzysu.

Przymusowy pobyt w domu, mniejsza ilość aktywności zewnętrznej są też okazją do zatrzymania, refleksji i własnego rozwoju.

Dlaczego warto wziąć udział
Przygotujesz się do zmiany nawykowego reagowania na zagrożenia
Poznasz i przećwiczysz sprawdzone techniki radzenia sobie z trudnymi emocjami i natrętnymi myślami wywodzące się koncepcji mindfulness.
Odkryjesz paradoksalny i pozytywny sposób podejścia do sytuacji trudnych
Otrzymasz dostęp do dedykowanej strony internetowej, na której znajdziesz nagrania webinariów oraz wiele dodatkowych materiałów: filmy, infografiki, ebooki i artykuły.

PORWADZĄCY
Warsztat prowadzi Jarosław Chybicki, z wykształcenia psycholog, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, paryskiej Sorbony oraz wielu kursów prowadzonych w USA, Niemczech oraz Rosji. Certyfikowany instruktor Mindfulness. Autoryzowany użytkownik Leadership Developmental Framework we współpracy z Harthill z Anglii. Certyfikowany coach Focus Energy Balance Indicator (FEBI). Twórca autorskiego programu podnoszenia efektywności pracy poprzez rozwój uważności Mindfulness Based Professional Training, który znalazł uznanie wielu menedżerów i firm. Partner zarządzający Grow One, dyrektor merytoryczny Sopockiego Instytutu Rozwoju Biznesu. Autor książek: Skup się! Trening mindfulness dla zestresowanych pracą  i Jak przeganiać chmury, które zasłaniają niebo. Uważna fotografia. Współautor HR Biznes Partner. Autor wielu kursów online. Prowadzi blog Uważne życie pod adresem: www.uwaznezycie.pl

Zapisy mailowo:
centrum@jogapilates.pl,
sms/telefonicznie:
Recepcja 507 154 782
Beata Oganowska 884 886 621
lub osobiście w recepcji studia.

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Fauna to: