Wydarzenie już się odbyło

Młodzi wykładają. Naga prawda o śnie

Czy wiecie co łączy Mendelejewa i Paula McCourtney'a z The Beatels? Przeszli do historii dzięki marzeniom sennym! Autor układu okresowego Dmitri Mendelejew bezskutecznie próbował znaleźć logiczny wzór do zorganizowania elementów chemicznych. Pewnego wieczoru zasypiając przy biurku wyobraził sobie we śnie kompletny układy elementów, który po przebudzeniu niezwłocznie zapisał. Podobnie było z wokalistą The Beatels, który obudził się z melodią utworu "Yesterday" w głowie.

To tylko namiastka wspaniałych właściwości snu. Na wykładzie omówimy poszczególne fazy snu i ich wpływ na ciało, zastanowimy się na różnymi teoriami ewolucyjnymi tego zjawiska, porozmawiamy o znaczeniu śnienia oraz zbawiennym wpływie drzemek na nasz organizm. Dowiemy się jakie są konsekwencje niedosypiania i bezsenności. Zastanowimy się również jak zoptymalizować spanie czyli jak przygotować sypialnie, dobrać odpowiedni materac i poduszkę oraz jakich nawyków powinniśmy nabrać dbając o nasz sen.

Bogna Listewnik - absolwentka wydziału fizjoterapii na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Od 2012 roku prowadzi gabinet rehabilitacji "Fizjolistek" w Gdańsku, gdzie zajmuje się głównie pacjentami ortopedycznymi, szczególnie problemami stawu
skroniowo-żuchwowego oraz terapią bólu głowy. Aktywna działaczka Stowarzyszenia na Rzecz Osób LGBT Tolerado. W wolnym czasie najchętniej medytuje lub śpi.

Start o godzinie: 19:00
Miejsce: Sztuka Wyboru, ul. Słowackiego 19

Czas trwania wykładu: ok. 1,5 h + czas przeznaczony na pytania słuchaczy.

Patroni medialni:

Trójmiasto.pl
Gdańsk - wydarzysie.pl
Going.


Zaprzyjaźnieni z MW:
Klub CH25 przy ul. Chłodnej 25
Sztuka Wyboru
Tolerado Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT
Społeczna Akademia Nauk Warszawa
ZSSWPsych UW
Szczęśliwi bez cukru
Marta Żubrycka
terazcoach.pl
____________________________________________________
Projekt Młodzi Wykładają powstał w maju 2014 roku i cały czas się rozwija. Głównym celem projektu MW jest popularyzacja nauki i kultury oraz ciekawych idei przez młodych pasjonatów i naukowców z różnych dziedzin. Inicjatywa jest stworzona z myślą o pasjonatach, lecz nie tylko naukowych, dlatego też czasem tematy wykładów nie są ściśle związane z nauką (np. wykład o twórczości zespołu The Beatles i latach 60-tych czy viedoclipach). Dotychczas w ramach cyklu odbyło się kilkadziesiąt wykładów oraz warsztatów. Projekt odbywa się w warszawskiej klubokawiarni Chłodna 25, a także niedługo rozpocznie współpracę w Gdańsku w Sztuce Wyboru.Sezonowo wykłady odbywają się również w ramach Festiwalu Filmowego Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji lub jesteś zainteresowana/y poprowadzeniem wykładu w Warszawie lub w Gdańsku napisz na adres mlodziwykladaja@gmail.com

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Która roślina posiada podziemną łodygę?