Wiadomości

stat

100 rocznica odzyskania niepodległości w szkole podstawowej

Kącik szkolny stylizowany na lata 20., do tego przebrane dzieci i nauczyciele, pasowanie na ucznia, śpiewanie pieśni patriotycznych, tańce ludowe i lekcja historii Polski - w ten sposób, w szkole podstawowej Montessori w Kowalach celebrowano 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.Przez ostatnie tygodnie nauczyciele i rodzice przygotowywali zarówno obiekt, jak i dzieci do tego wyjątkowego wydarzenia. Efektem tych wysiłków była piątkowa uroczystość w szkole na Kowalach. Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać m.in. przygotowaną przez szkołę historyczną wystawę czy przebrania z epoki.

- Myślę, że każda placówka przygotowywała się do tego wydarzenia na swój sposób. W naszej szkole bardzo zaangażowali się rodzice, dzięki którym powstał kącik z lat 20. Dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowaniach do święta, co z resztą widać po przebraniach i szkolnych dekoracjach - mówiła Agnieszka Tlaga, dyrektor Szkoły Podstawowej Montessori na Kowalach.
W sali gimnastycznej odbyło się tego dnia pasowanie na ucznia, połączone z odśpiewaniem hymnu Polski i pieśni patriotycznych. Ponadto dzieci zaprezentowały taniec kaszubski oraz krakowiaka. To, co zasługuje na szczególne brawa i uznanie, to przygotowana przez dzieci wraz z nauczycielami krótka lekcja historii Polski.

- Dzięki szkole moje dziecko już jakiś czas żyło obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Cieszę się, że dyrekcja i rada pedagogiczna tak bardzo zaangażowała się w przygotowania do święta, bo skorzystali na tym wszyscy, a najbardziej dzieci - mówiła pani Joanna, mama jednego z uczniów.
W programie całodziennych obchodów znalazło się także wspólne sadzenie drzewka, ufundowanego przez rodziców.

Opinie (51) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Która roślina posiada podziemną łodygę?