Impreza już się odbyła
PATRONAT

Muzyka kosmiczna | Przemysław Rudź (1 opinia)

Czy Kosmos może być źródłem inspiracji dla współczesnego kompozytora? Jak wygląda praca w polskim sektorze kosmicznym i jaka przyszłość nas czeka w eksploracji Kosmosu? Gościem majowego odcinka z cyklu Nauka Mówi będzie Przemysław Rudź popularyzator astronomii i kompozytor, którego Urania inspiruje do tworzenia klasycznej muzyki elektronicznej. Rozmowy będzie można wysłuchać 12 maja na Facebooku i YouTube Hevelianum.

Przemysław Mieszko Rudź to kompozytor i wykonawca muzyki elektronicznej, popularyzator astronomii, autor książek i przewodników. W swojej twórczości artystycznej nawiązuje do dokonań słynnej szkoły berlińskiej, wzbogacając ją elementami harmonii rocka progresywnego. Popularyzację astronomii realizuje poprzez działalność wydawniczo-literacką, wykłady i prelekcje, pokazy nieba oraz uczestnictwo w zlotach astronomicznych na terenie całego kraju. Jest specjalistą w Departamencie Edukacji Polskiej Agencji Kosmicznej. Ukończył Wydział Biologii, Geografii i Oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego. Z wykształcenia jest geografem klimatologiem.

Wydarzenie jest częścią projektu #SPINajnaukę, inicjatywy Stowarzyszenia Społeczeństwo i Nauka #SPIN, które współtworzy Hevelianum. Stanowi także część obchodów 410. rocznicy urodzin Jana Heweliusza, patrona Hevelianum, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli świata nauki XVII wieku. Był on człowiekiem wielu talentów, między innym sam wykonywał ryciny do swoich dzieł czy bogato ozdabiał swoje przyrządy astronomiczne. Maj w kalendarzu całorocznych obchodów poświęcony jest właśnie tej jego pasji sztuce. Program obchodów można znaleźć na stronie www.janheweliusz.pl.

Projekt jest dofinansowany z Programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki Ministra Edukacji i Nauki.
Patronat medialny: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk

Opinie (1)

  • Pierwszy!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie ssaki żyją w Bałtyku?