• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Na gdańskim lotnisku wciąż zrobisz test na COVID-19

Wioleta Stolarska
6 kwietnia 2022, godz. 15:00 
Opinie (44)
Najnowszy artykuł na ten temat Koronawirus raport zakażeń 10.08.2022 (środa)
Od 28 marca 2022 roku zniesiono w Polsce kwarantannę graniczną. Od 28 marca 2022 roku zniesiono w Polsce kwarantannę graniczną.

Testy na koronawirusa SARS-CoV-2 nadal można wykonywać w Porcie Lotniczym Gdańsk. Choć obostrzenia związane z pandemią COVID-19 dla podróżnych są na całym świecie łagodzone z dnia na dzień, to wciąż część pasażerów potrzebuje wyników testów przed wylotem z Polski.Test na koronawirusa - Gdańsk, Gdynia, Sopot


Czy zniesienie obostrzeń wpłynęło na twoje plany podróży w najbliższym czasie?

- Mimo, że zmieniły się przepisy wjazdowe do Polski i nie ma potrzeby wykonywania testów po wylądowaniu w kraju, bez względu na to, czy jest się zaszczepionym czy nie, część pasażerów wciąż potrzebuje wyników testów przed wylotem z Polski. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom naszych pasażerów nadal będzie można wykonać testy w Porcie Lotniczym Gdańsk - poinformowała Agnieszka Michajłow, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk Sp.z o.o.
Czytaj też: Koniec darmowych testów na COVID-19. Jeden wyjątek

Punkty wymazowe prowadzą HMS Assistance i Diagnostyka. Pracują siedem dni w tygodniu, także w święta, w godzinach od 4.00 do 6.30 rano oraz od 9.00 do 17.00.

- Pracę punktów wymazowych przedłużamy na razie do 3 maja 2022. Istnieje jednak możliwość, że w zależności od potrzeb, po tym terminie nadal będą pracowały. Poinformujemy o tym pod koniec kwietnia - wyjaśniła Michajłow.

Zmiany w obostrzeniach zmieniły zasady podróżyOd 28 marca 2022 roku w Polsce zniesiono obowiązek noszenia maseczek i kwarantannę graniczną.

Czytaj też: Weszły zmiany w obostrzeniach. Gdzie trzeba założyć maseczkę?

- Zniesione zostają wszelkie ograniczenia w podróżowaniu do Rzeczypospolitej Polskiej, co oznacza, że nie ma już obowiązku: legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia, wykonywania testów w kierunku SARS-CoV-2, odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej - czytamy na stronie rządowej.
Informacje na temat sytuacji epidemicznej i zasad wjazdu do poszczególnych państw znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (44)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

VIII Ogólnopolska Konferencja BeZee

konferencja

12. Weekend Architektury

warsztaty, spotkanie

Nocne Podglądanie Wszechświata

w plenerze, widowisko / show, spotkanie

Ogłoszenia polecane

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie miasto jest siedzibą władz województwa Pomorskiego?

 

Najczęściej czytane