• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nabór na uczelnie prywatne jeszcze trwa

Ilona Raczyńska
22 lipca 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Słynne obiekty w Trójmieście: znamy je czy nie?
Rekrutacja na uczelniach niepublicznych wciąż trwa. Na wielu z nich zakończy się dopiero na przełomie września i października. Rekrutacja na uczelniach niepublicznych wciąż trwa. Na wielu z nich zakończy się dopiero na przełomie września i października.

Rekrutacja na uczelniach niepublicznych potrwa jeszcze dobre dwa miesiące, jednak już dziś wiadomo, że zainteresowanie studiami jest spore. W niektórych szkołach wyższych studenci zarezerwowali sobie miejsca już na wiosnę.



Popularność uczelni niepublicznych jest:

Rekrutacja na uczelniach niepublicznych trwa w najlepsze. Mimo to uczelnie niechętnie podają liczbę osób na jedno miejsce, bo do końca rekrutacji pozostało jeszcze sporo czasu, a jak co roku wielu maturzystów składanie papierów pozostawiło na ostatnią chwilę.

Nie wybrałeś jeszcze uczelni? Znajdź najlepszą dla siebie w katalogu Trojmiasto.pl.

Do Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni aplikowało do tej pory ponad tysiąc osób - na studia I, II stopnia i studia podyplomowe. Na tej uczelni wszystkie kierunki będą prowadzone w trybie dziennym jak i zaocznym. Rekrutacja kończy się 30 września.

- Kandydaci na studia w WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni chętnie wybierają prawo - elitarne studia prowadzone przez nas od wielu lat, ponadto logistykę, zarządzanie oraz oczywiście bezpieczeństwo wewnętrzne, gdzie szczególnie popularne są specjalności: kryminologia i kryminalistyka oraz służby specjalne i policyjne, a także cyberprzestępczość - mówi Alicja Peplińska, kierownik działu marketingu i PR WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni. - Tegoroczna rekrutacja jest wyjątkowa pod wieloma względami. Sporo kandydatów na studia przyjęliśmy jeszcze wiosną i na początku czerwca, co można odczytywać jako chęć zapewnienia sobie miejsca na wybranym kierunku. Z tego powodu zapadła decyzja o utworzeniu dodatkowych grup na najbardziej obleganych kierunkach studiów.
Najpopularniejsze kierunki na gdańskim wydziale Wyższej Szkoły Bankowej to bezpieczeństwo wewnętrzne oraz finanse i rachunkowość. Liczba kandydatów na nich przekracza już 300 osób. Niewiele mniej kandydatów ma turystyka i rekreacja, informatyka czy logistyka. Popularnością cieszy się także tegoroczna nowość - prawo jednolite magisterskie. W WSB w Gdyni maturzyści najchętniej wybierają ekonomię, pedagogikę czy informatykę, a także bezpieczeństwo na studiach II stopnia.

- Tegoroczna rekrutacja jest dla nas bardzo udana. Wszystkie kierunki, zarówno na studiach I stopnia, II stopnia jak i na studiach podyplomowych, cieszą się olbrzymim zainteresowaniem - mówi Karol Łykowski, Rzecznik Prasowy Wyższej Szkoły Bankowej. - Rekrutacja potrwa do końca października.
W Ateneum Szkole Wyższej w tym roku największym zainteresowaniem cieszą się filologie angielska i niemiecka.

- Zauważyliśmy nowy trend: wiele osób wybiera filologię jako drugi kierunek studiów. Niewątpliwie to rynek pracy wymaga, oprócz konkretnego kierunku studiów, również biegłej znajomości języka obcego - mówi Katarzyna Krawczyńska, specjalista ds. marketingu w Ateneum-Szkoła Wyższa w Gdańsku.
Dużym zainteresowaniem cieszy się też dziennikarstwo i komunikacja społeczna, a wśród kierunków studiów magisterskich przoduje pedagogika i filologia angielska. Najmniej chętnych jest na kierunku nauka o rodzinie.

- Jest to kierunek niszowy, skierowany do bardzo konkretnej grupy osób. Jesteśmy jedyną uczelnią, która tę niszę wypełnia i traktujemy prowadzenie tego kierunku jako swego rodzaju misję - dodaje Katarzyna Krawczyńska.
W Ateneum rekrutacja trwa do momentu rozpoczęcia zajęć, czyli w przypadku studiów niestacjonarnych do połowy września, a studiów stacjonarnych do października.

Najbardziej obleganymi kierunkami proponowanymi przez Gdańską Wyższą Szkołę Humanistyczną są: pedagogika (studia I i II stopnia), europeistyka (studia II stopnia), zarządzanie (studia I stopnia). Dużą popularnością cieszą się także studia podyplomowe. Dokumenty na wybrane kierunki można składać do 25 września.

Nowością i jednym z najbardziej obleganych kierunków w ofercie Gdańskiej Szkoły Wyższej są studia licencjackie na kierunku kryminologia. Ponadto popularnością cieszą się: administracja, zarządzanie i inżynieria produkcji, gospodarka przestrzenna, architektura krajobrazu, turystyka i rekreacja, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Tutaj nabór na studia trwa do października.

Mniej czasu mają chętni na studia w Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku. Rekrutacja trwa do wyczerpania limitu miejsc, ale nie później niż do 15 września 2015 r.

Największym zainteresowaniem cieszą się studia licencjackie na Wydziale Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu - fizjoterapia oraz kosmetologia. Wciąż popularne są także studia inżynierskie na kierunku informatyka oraz studia licencjackie na kierunku zarządzanie.

W Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku jak co roku najbardziej obleganymi specjalnościami są zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii, gastronomia i dietetyka, turystyka uzdrowiskowa, spa & wellness. Rekrutacja trwa do końca września.

- Spośród nowości - studiów w języku angielskim - największym zainteresowaniem cieszy się specjalność: management in the hospitality industry - mówi Joanna Pietrzak z Biura Rektora WSTiH. - Na studiach II stopnia na kierunku turystyka i rekreacja oferujemy dwie specjalności: zarządzanie w gospodarce turystycznej oraz turystyka zdrowotna i rekreacja. Obydwie specjalności cieszą się zainteresowaniem. Ponadto od kilku lat - z ogromnym sukcesem - prowadzimy studia w formie e-learningu, które cieszą się ogromna popularnością.
Na Uniwersytecie SWPS w Sopocie trwa rekrutacja na nieustannie popularny kierunek psychologia (jednolite i I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne) oraz tegoroczną nowość - kierunek psychoseksuologia.

- Psychoseksuologia będzie kształcić kadry odpowiedzialne m. in. za edukację seksualną i doradztwo seksuologiczne - wyjaśnia Marta Komor, rzecznik prasowy SWPS.
Rekrutacja trwa do czasu rozpoczęcia pierwszych zajęć.

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku rekrutuje na dwa kierunki - informatykę i grafikę. Oba, prowadzone na bardzo wysokim poziomie, niezmiennie cieszą się powodzeniem. W tej chwili zarejestrowało się ok. stu chętnych. Rekrutacja na obu wydziałach trwa do końca września. Na grafikę obowiązują dodatkowo rozmowy kwalifikacyjne.

- Na informatyce nie ma limitu miejsc. Na grafikę dostaje się około 70 proc. zdających. Pomaga w tym wakacyjny kurs rysunku, na którym wykładowcy pomagają nadrobić braki warsztatowe i przygotować portfolio niezbędne podczas rozmowy kwalifikacyjnej - wyjaśnia Wojciech Mościbrodzki, prodziekan PJATK Gdańsk Wydział Sztuki Nowych Mediów.
Przez cały rok można składać papiery w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku. Na tej uczelni najbardziej oblegane kierunki to pedagogika i zarządzanie.

Sprawdź, które uczelnie publiczne są w tym roku najbardziej oblegane.

W Europejskiej Szkole Wyższej w Sopocie niezmiennie najpopularniejszymi kierunkami pozostają turystyka i rekreacja oraz bezpieczeństwo wewnętrzne.

- Zainteresowanie studentów naszą ofertą jest duże i przewyższa poziomem ubiegłoroczny nabór - dodaje Ewa Sarnowska, kierownik administracji ESW w Sopocie. - Rekrutacja na wszystkie kierunki i specjalności jest ciągła i trwa cały rok.
W Sopockiej Szkole Wyższej najpopularniejsze kierunki to architektura, architektura wnętrz, finanse i rachunkowość, zarządzanie oraz inżynieria produkcji. Rekrutacja trwa do 30 września, ale rozmowy kwalifikacyjne na kierunki architektoniczne odbędą się już 10 września.

Miejsca

Opinie (57) 1 zablokowana

  • Powodzenia w znalezieniu pracy po tych studiach :) (7)

    • 62 15

    • Jak ktoś chce (4)

      To znajdzie pracę. Niezależnie od uczelni jaką skończył.

      • 23 24

      • Może i znajdzie jakąś pracę (3)

        za 3k netto.
        Ale dobre zarobki są po dobrych uczelniach.

        • 18 20

        • (2)

          3k? Tzw elita III RP twierdzi, że za 6 tysięcy to tylko idioci.

          • 22 2

          • 6000 brutto to ok 4200 netto (1)

            Dla dobrego, wykształconego specjalisty to jest mało pieniędzy.
            Jeśli dla Ciebie to dużo to zapewne skończyłeś jedną z tych niepublicznych "uczelni" "wyższych" lub też inną politologię.

            • 4 4

            • A ja dopiero w tym roku zaczynam studia. Idę na psychologię. Po prostu- bo mnie to interesuje. Zarabiam aktualnie 5000 netto. Tak więc "niewykształcony kretyn" bez pomocy bogatych rodziców (jeśli takich ma) może również w miarę dobrze zarabiać. Wystarczy mięć głowę na karku i zamiast psioczyć i marudzić jak to jest źle brać się za zmienianie tego na lepsze. Dla mnie te 5 000 to mało, ale pozwala przyzwoicie żyć. Wiem też jak ciężko jest pracować na produkcji (wełna izolacyjna) za 1200 zł miesięcznie. Jestem młody, a mimo to przeżyłem wiele i mogę powiedzieć jedno. Cały czas idę do przodu wiedząc, że jak się zatrzymam mogę wrócić do "starych" czasów i znów żyć za 1 200 zł miesięcznie. Tak więc do roboty się weźcie i zmiany zacznijcie przede wszystkim od siebie! Pozdro. ;)

              • 1 1

    • to ze tobie sie nie udalo to inna sprawa ^^

      • 3 6

    • skończyłem zaocznie byle jaką prywatna uczelnię i mam dobra pracę. Tak dla pocieszenia:)

      • 4 3

  • Miałem kiedyś okazję trochę popracować na WSB ze studentami informatyki.

    Mili ludzie, nawet im komputery za bardzo nie przeszkadzały, ale z programowaniem wybitnie mieli nie po drodze i raczej woleliby, żeby go na tym kierunku nie było.

    • 47 7

  • Ostatnie podrygi tych szkółek. (1)

    • 41 9

    • rozumiem, że boisz się konkurencji ....

      • 5 15

  • Dobrze, będą mieli chociaż wiedzę po takiej szkole jak umyć toaletę w Anglii czy Norwegii :) (4)

    • 38 11

    • (3)

      .. myślisz, że wśród czyścicieli toalet nie ma studentów państwowych .... XD
      oj naiwny, naiwny człowieczku...

      • 22 5

      • (2)

        Ja studiuję na PG i niedawno zamiatałem ulicę za 9zł/h. :D

        • 3 1

        • płać alimenty to nie będą zaciągać Cię do tej roboty

          • 0 0

        • To już w macu ponoć lepiej płacą. :D

          • 0 0

  • A robić nie ma komu, bo pan nie wie co to szczotka albo wiaderko...

    • 26 2

  • W mojej firmie wszyscy mają wyższe. (3)

    17 osób, ja nie mam bom głąb kapuściany i zamiast się uczyć wolałem kręcić interesy.

    Aaaaa! Zapomniałem dodać, że pracują u mnie.

    • 35 13

    • (1)

      nie zapomniałeś dodać głąbie - w tytule napisałeś "mojej"

      wczoraj pisałeś, że 27 u Ciebie pracuje...

      • 21 1

      • a może podywykonawców na 1 dzień zatrudnia :)

        firma kogucik :)

        • 9 0

    • no no juz lepiej usiadz bo upadniesz

      • 10 0

  • Kończyłam prywatną podyplomówkę. (1)

    Wiem, jak wygląda nauka, zaliczanie i egzaminy na takiej uczelni. Obie strony mają w tym swój interes: dla studenta liczy się papier ukończenia, a dla szkoły (celowo nie piszę uczelni) kasa na koncie.

    • 38 4

    • a ja miałem ciekawą konwersację z absolwentem prywatnej anglistyki o literaturze angielskiej. okazało się, że ja bez filologii wiedziałem dużo więcej i czytałem więcej książek niby ulubionego angielskiego autora tej osoby...
      te studia powinny być zakazane :P albo ok, niech będą, ale egzamin potem wspólny dla wszystkich uczelni. bo to śmiech na sali, że ci ludzie mają potem papier wykształcenia wyższego.,,

      • 12 4

  • Dostać papier, który jest nic nie wart. (2)

    I jeszcze za to zapłacić. Piękne :)

    W większości poważnych firm, CV ludzi po prywatnych uczelniach, już na starcie ląduje w koszu.

    • 35 12

    • ... a potem biadola, ze nie moga znalezc ludzi do pracy.

      • 2 0

    • Prywatna uczelnia prywatnej uczelni nierówna. Są i te g*wniane (większość), ale są też bardzo dobre, a przynajmniej lepsze od publicznych.

      • 1 0

  • Na informatyce w PJATK

    I rok zaczyna 100-120, II rok ponad 60, a III koło 45. Dalej nie wiem, bo jeszcze nie dotarłem :) Może nie robią na złość, ale za darmo też nic nie ma.

    • 13 6

  • Alicja P. (1)

    "Elitarne studia" - no tym mnie rozwaliłaś kobitko : - )

    • 29 2

    • Dobry nick! :D

      • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Science Cafe. Przyszłość zapisana w genach? Epigenetyka w skali

20 zł
wykład, sesja naukowa, warsztaty

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Student Maritime Conference 2024

60 - 480 zł
konferencja

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Paliwa kopalne to:

 

Najczęściej czytane