Wiadomości

stat

Najlepsze studia inżynierskie według Perspektyw

Politechnika Gdańska w rankingu najlepszych studiów inżynierskich
Politechnika Gdańska w rankingu najlepszych studiów inżynierskich fot. Łukasz Unterschuetz/trojmiasto.pl

Budownictwo, elektronika i telekomunikacja oraz geodezja i kartografia - to kierunki studiów na Politechnice Gdańskiej, które pojawiły się w tegorocznym rankingu Perspektyw na najlepsze studia inżynierskie. Pod uwagę brano 21 najpopularniejszych kierunków studiów technicznych - od architektury po zarządzanie i inżynierię produkcji.Czy uważasz, że właściwie wybrałe(a)ś kierunek studiów?

tak, na szczęście kierunek spełnił moje oczekiwania

45%

nie do końca, ale to wina m.in. moich mylnych wyobrażeń

27%

nie, drugi raz nie wybrał(a)bym kierunku, który studiowałe(a)m

28%
To pierwszy taki wyspecjalizowany ranking opublikowany przez Perspektywy. Jest on adresowany do precyzyjnie wybranej grupy odbiorców, którymi są ambitni kandydaci na studia techniczne, zainteresowani uzyskaniem tytułu inżyniera i magistra inżyniera na najbardziej renomowanych wydziałach polskich uczelni technicznych.

- Chcemy pomóc młodym ludziom w precyzyjnym wyborze kierunku studiów w obszarze dyscyplin technicznych, najbardziej potrzebnych gospodarce i dających dobre perspektywy zatrudnienia i zarobków - podkreśla Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pomysłodawca Rankingu Studiów Inżynierskich.
Spośród pomorskich uczelni w zestawieniu znalazła się tylko Politechnika Gdańska ze swoimi trzema kierunkami: budownictwem na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska, elektroniką i telekomunikacją na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz geodezją i kartografią na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska.

Czytaj też: Politechnika wśród najpiękniejszych europejskich uczelni

Południe w czołówceW tegorocznej edycji najwięcej wydziałów w pierwszej trójce każdej z 21 dyscyplin studiów technicznych miały cztery uczelnie: Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Politechnika Śląska i Politechnika Wrocławska.

Zasady rankingu, w tym kryteria i ich wagi, opracowała kapituła, w skład której weszli zarówno eksperci z zakresu szkolnictwa wyższego, jak i przedstawiciele różnych dziedzin przemysłu. Do ich oceny zastosowanych zostało 12 wskaźników pogrupowanych w sześć kryteriów. Są to: prestiż; absolwenci na rynku pracy; potencjał akademicki; efektywność naukowa; potencjał dydaktyczny; innowacyjność.

W rankingu studiów inżynierskich ocenione zostały następujące kierunki: automatyka i robotyka; architektura i urbanistyka; biotechnologia; budownictwo; elektrotechnika; elektronika i telekomunikacja; energetyka; fizyka techniczna; geodezja i kartografia; górnictwo i geologia; inżynieria biomedyczna; inżynieria materiałowa; logistyka; inżynieria chemiczna; inżynieria środowiska; zarządzanie i inżynieria produkcji; kierunki IT (informatyka); mechanika i budowa maszyn; mechatronika; technologia chemiczna; transport.

Czytaj też: Najlepsze licea i technika w Trójmieście według najnowszego rankingu Perspektyw

Opinie (36)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Głowica w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym to: