• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Największe targi dla maturzystów i dni otwarte UG. Impreza odwołana po pierwszym dniu

Julia Rzepecka
10 marca 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 

Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego.

Ponad 60 wystawców z uczelni z całej Polski czekało na przyszłych studentów na Uniwersytecie Gdańskim. Podczas Targów Akademia maturzyści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni, porozmawiać z ekspertami na temat matur, a także spotkać się z doradcami zawodowymi i psychologami. Chętni wzięli udział w Dniach Otwartych Uniwersytetu Gdańskiego. Impreza miała być kontynuowana w kolejnych dniach, lecz ze względu na odwołanie wszystkich imprez masowych, zmieniono decyzję.Szkoły wyższe w TrójmieścieCzy odwiedzasz szkoły i uczelnie podczas dni otwartych?

Targi Akademia organizowane od ponad dwudziestu lat na Uniwersytecie Gdańskim, to największa i najstarsza impreza edukacyjna na Pomorzu. Jest kierowana do uczniów, którzy podejmują decyzje o wyborze kierunku studiów.

We wtorek uczelnię odwiedzili zainteresowani, jednak w porównaniu z poprzednimi edycjami, frekwencja nie była aż tak duża. Wszytko ze względu na zalecenia związane z zagrożeniem zarażenia koronawirusem SARS-Cov-2. Po tym jak premier ogłosił odwołanie wszystkich imprez masowych organizatorzy zdecydowali się nie kontynuować imprezy w najbliższych dniach.

Czytaj też: Uczelnie odwołują zajęcia, wykłady, wydarzenia i uroczystości

Najbliższe odwołane imprezy w Trójmieście


Próbne matury, spotkania z doradcami karieryUczniowie, którzy odwiedzili we wtorek targi spotkali się z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy odpowiadali na pytania dotyczące matur. Można było wziąć także udział w warsztatach dotyczących rozwoju ścieżki zawodowej i kariery - jak zarządzać stresem, jak przygotować idealne CV oraz sposoby na udaną rozmowę kwalifikacyjną.

Odbyły się także próbne matury z chemii, matematyki, biologii, języka polskiego i fizyki. Był to dobry sprawdzian, aby poznać swoje możliwości i niedociągnięcia tuż przed prawdziwymi egzaminami w maju. Przeprowadzono również testy diagnostyczne dla uczniów klas drugich szkoły średniej.

 • Targi co roku cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów.
 • Targi co roku cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów.
 • Targi co roku cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów.
 • Targi co roku cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów.
 • Targi co roku cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów.
 • Targi co roku cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów.
 • Targi co roku cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów.
 • Targi co roku cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów.
- Na stoisku Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni do dyspozycji uczniów byli studenci różnych kierunków, m.in. logistyki, bezpieczeństwa wewnętrznego czy prawa - mówi Alicja Peplińska z WSAiB. - Studenci odpowiadali na pytania, które dotyczyły przede wszystkim programu studiów, przedmiotów, wykładowców, a także kwestii organizacyjnych, np. planu i stypendiów. Licealiści dopytywali się też o zasady rekrutacji. Mogli wypełnić formularze kontaktowe, dzięki którym będą otrzymywali informacje rekrutacyjne.
Tegoroczni maturzyści pytali również o perspektywę podjęcia pracy po ukończeniu studiów.

- Stoisko Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku odwiedziły tłumy uczniów szkół średnich, szukających idealnego dla siebie kierunku studiów - mówi Ewelina Kowalska z WSZ. - Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszył się kierunek kosmetologia. Wśród odwiedzających nie brakowało też osób zastanawiających się nad podjęciem studiów na kierunku fizjoterapia oraz dietetyka. Zaciekawienie wzbudziły również nowe kierunki - opieka geriatryczna oraz dietetyka w sporcie - dodaje.
- Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem - mówi Maciej Dzwonnik, rzecznik Politechniki Gdańskiej. - Kandydaci najczęściej pytali o dokładne zasady przyjęć na studia, terminarz rekrutacji, proces rejestracji i rekrutacji kandydatów, a także o to, jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze, żeby dostać się na studia na Politechnice Gdańskiej. Wiele pytań dotyczyło też samej oferty edukacyjnej naszej uczelni i perspektyw zawodowych, jakie daje ukończenie poszczególnych kierunków.
 • Targi Akademia 2020
 • Targi Akademia 2020
 • Targi Akademia 2020
 • Targi Akademia 2020
 • Targi Akademia 2020
 • Targi Akademia 2020

Dni Otwarte UGPodczas Dni Otwartych można było odwiedzić niemal wszystkie wydziały Uniwersytetu Gdańskiego, wejść do najciekawszych pracowni, podejrzeć pracę naukowców i studentów. Odbyły się warsztaty, otwarte wykłady, pokazy doświadczeń, zwiedzanie laboratoriów, pracowni, auli i sal dydaktycznych.

Na Wydziale Biologii odbyły się wykłady i warsztaty m.in. badania neurologiczne, warsztaty tajemnic mózgu, barwień w neurobiologii, układu nerwowego u bezkręgowców, czy prehistorycznego mózgu na polowaniu. Na Wydziale Chemii prym wiodły przede wszystkim widowiskowe doświadczenia chemiczne.

- Co roku podczas Dni Otwartych pokazujemy różne doświadczenia - mówiła Katarzyna Chmur, prezes Naukowego Koła Chemików UG. - Hitem jest ciekły azot. To doświadczenie podczas którego mieszamy wrzącą wodę, która ma 100 stopni Celsjusza, z ciekłym azotem o temperaturze -200 stopni. Różnica temperatur tworzy wielką chmurę. Robimy także doświadczenia z nitrocelulozą, którą nazywamy "magiczną watą". Spala się jasnożółtym, intensywnym płomieniem. Mamy również doświadczenia nieco mniej niebezpieczne, "kuchenne". To na przykład "chemiczne jojo", czyli soda oczyszczona zalana olejem, gdzie wkraplamy zabarwiony ocet. Bąbelki octu spadają na dno i reagują z sodą oczyszczoną. Następnie bąbelki dwutlenku węgla unoszą to wszystko do góry, gdzie pękają. Ocet opada i wszystko powtarza się od nowa, stąd nazwa doświadczenia - opowiadała.
Na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii można było wziąć udział w wycieczce po nowoczesnym budynku Instytutu Biotechnologii, dowiedzieć się, jak rozpoznać raka czy poznać tajniki DNA. Wydział Filologiczny zaproponował warsztaty o realiach współczesnej Rosji i kulturze rosyjskiej. Wykłady o popkulturze Japonii, a także demonologii słowiańskiej usłyszeli uczniowie na Wydziale Historycznym. Badania w pracowni elektrofizjologii prezentował Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki. Nie zabrakło pokazów zjawisk fizycznych i eksperymentów matematycznych.

- W pracowni fizyki jądrowej nasi goście mogli zobaczyć detektor Geigera-Müllera oraz przetestować zasady ochrony przed promieniowaniem jonizującym - mówił Nikodem Ponikwicki z Instytutu Fizyki Doświadczalnej. - Mogli też użyć i przetestować spektrometr promieniowania gamma.
Wydział Nauk Społecznych proponował zabawę w radiowca oraz zajęcia ABC Telewizji. Na Wydziale Prawa i Administracji można było zwiedzić wyjątkowe Muzeum Kryminalistyki oraz nauczyć się, jak należy zachować się przed sądem.

Targi Akademia oraz Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego nie odbędą się 11 marca ze względu na decyzję premiera Mateusza Morawieckiego o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce.

Miejsca

Wydarzenia

Zobacz także

Opinie (4) 1 zablokowana

 • Super targi

  By były.

  • 2 6

 • Nie odbędą się ze względu na brak pracy po studiach.

  Można ewentualnie zarobić przebierając się za żabę(?), jak ten pan ze zdjęcia.

  • 5 1

 • I dobrze, może będzie mniej ludzi roszczeniowych po śmiesznych kierunkach humanistycznych.

  • 1 1

 • Rybactwo

  Nie ma po co iść na kierunki rybackie, no chyba ze ktoś lubi zarabiać najniższa krajowa i zapierdzielac jak menel po flaszkę do monopola

  • 3 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Kongres Smart Metropolia 2023

konferencja

Dzień Kariery BALTEXPO

targi

XII. Europejskie Forum Nowych Idei

3500 - 4500 zł
konferencja, forum

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Które zwierzęta oddychają tlenem rozpuszczonym w wodzie?

 

Najczęściej czytane