Wiadomości

stat

Nauczyciele z Trójmiasta w "Szkole z TVP"

Najnowszy artukuł na ten temat

Dawid Podsiadło: co z biletami na koncert?

Pomorska kurator oświaty (pierwsza od lewej strony) oraz nauczyciele z Trójmiasta biorą udział w nagraniu nowych odcinków "Szkoły z TVP".
Pomorska kurator oświaty (pierwsza od lewej strony) oraz nauczyciele z Trójmiasta biorą udział w nagraniu nowych odcinków "Szkoły z TVP". Kuratorium Oświaty w Gdańsku

Projekt "Szkoła z TVP", w ramach którego prowadzona jest zdalna edukacja dla uczniów na czas zamknięcia szkół w związku z koronawirusem, przebojem wdarł się do telewizji i internetu. Pomorskie Kuratorium Oświaty pochwaliło się, że w realizacji programu uczestniczą także nauczyciele z Trójmiasta.Koronawirus Gdańsk - Gdynia - Sopot - wszystko o COVID-19 w TrójmieścieCzy twoje dziecko korzysta z telewizyjnych lekcji?

tak, regularnie 7%
tylko czasami 7%
nie, wybieramy inny sposób nauki 86%
zakończona Łącznie głosów: 890
"Szkoła z TVP" to program stworzony we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Wybrani nauczyciele od 30 marca prowadzą w nim lekcje dla uczniów, którzy na czas epidemii koronawirusa odcięci są od tradycyjnych metod nauczania.

Program szybko stał się jednym z hitów internetu. Głównie za sprawą wpadek, do jakich dochodziło na antenie. Wśród nich było np. stwierdzenie, że "liczby parzyste to takie, które mają parę" czy pomylenie przez nauczycielkę obwodu koła ze średnicą. Wszystkie odcinki "Szkoły z TVP" obejrzeć można na stronie internetowej TVP.

Kuratorium oświaty nadzoruje prace przy nowych odcinkachJak informuje Małgorzata Bielang, Pomorski Kurator Oświaty, właśnie powstają nowe odcinki programu, które są kręcone także w gdańskim ośrodku TVP.

- W realizacji programu na Pomorzu uczestniczą: TVP Gdańsk, nauczyciele, dyrektorzy szkół, a ich działania koordynuje Pomorski Kurator Oświaty. Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy - pomimo wielu bieżących obowiązków - podjęli trud przygotowania i prowadzenia lekcji telewizyjnych. Zachęcam do oglądania - zaprasza Małgorzata Bielang.

Matematyczka z Gdańska i nauczyciel geografii z GdyniNauczyciele z Trójmiasta, których zobaczymy w "Szkole z TVP" to Barbara Dembek-Bochniak z Zespołu Szkół Samochodowych w Gdańsku, która poprowadzi lekcje matematyki oraz Marcin Jank z II Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, który poprowadzi lekcje geografii. Nauczycieli wspierać będą doradcy metodyczni z Gdańska, Gdyni, Sopotu i Redy.

Czytaj też: Do poprawki rok szkolny czy cały system edukacji?

Od poniedziałku, 6 kwietnia, na antenach TVP Kultura, TVP Sport, TVP Rozrywka i TVP HD rozpoczęła się emisja materiałów edukacyjnych adresowanych do uczniów szkół ponadpodstawowych. Wcześniej lekcje były prowadzone dla uczniów podstawówek. Lekcje można oglądać codziennie, od poniedziałku do piątku. Emisja premierowa na antenach TVP prowadzona jest w godzinach od 9 - 13.

Proste eksperymenty, które wykonasz z dzieckiem w domu

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Z jakimi województwami sąsiaduje województwo pomorskie?