stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nauka Mówi - Górnictwo Kosmiczne

Wizje Stanisława Lema o eksploracji kosmosu stają się rzeczywistością na naszych oczach. Czym jest górnictwo kosmiczne i do czego można wykorzystywać surowce pozaziemskie? O tym opowie Kamil Muzyka z Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, gość kolejnego odcinka z cyklu "Nauka Mówi". Emisja 25 sierpnia o godzinie 19:00 na Facebooku i kanale YouTube Hevelianum.

paź 26

wtorek, godz. 18:00

Online
Wstęp wolny
lis 6

sobota, godz. 10:00 - 15:00

Gdynia,
Wstęp wolny
W opowiadaniach Stanisława Lema znaczące miejsce zajmują roboty i eksploracja kosmosu. Jego wizje spełniają się na naszych oczach. W najbliższym odcinku z cyklu "Nauka Mówi" zostaną poruszone różne aspekty górnictwa kosmicznego. Czym w ogóle jest i na jakim etapie? Czy takie zagadnienia wychodzą już poza sferę science fiction? Co można wydobywać, skąd i po co? Co robi w kosmosie... prawnik?

Gościem odcinka będzie Kamil Muzyka - doktorant w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, który specjalizuje się w dziedzinach wydobycia surowców pozaziemskich oraz produkcji w przestrzeni kosmicznej z wykorzystaniem warunków pozaziemskich. Jest członkiem zarządu Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia Transhumanistycznego, Stowarzyszenia "Rzecznicy Nauki" i Space Generation Advisory Council.

"Nauka Mówi" - to comiesięczne rozmowy-wywiady z naukowcami, ekspertami i popularyzatorami nauki o jej wpływie na otaczającą nas rzeczywistość, o szansach i możliwościach, jakie kryją się w rozwoju nauki i techniki oraz o zagadnieniach ważnych społecznie. Nagrania publikowane są i dostępne bez ograniczeń na Facebooku i YouTube Hevelianum. Do tej pory gośćmi cyklu byli m.in.: neurobiolog, dr Wojciech Glac, który opowiadał o tym, jak zachowuje się mózg w depresji, Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku, tłumaczący, jak ważne są relacje w edukacji, prof. Konacki, który opisywał egzoplanety czy Sebastian Soberski, który tłumaczył działanie radioteleskopów.

Wydarzenie jest częścią projektu "SPINaj naukę", inicjatywy Stowarzyszenia Społeczeństwo i Nauka (SPIN), które współtworzy Hevelianum. Stanowi także część obchodów 410. rocznicy urodzin Jana Heweliusza, patrona Hevelianum, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli świata nauki XVII wieku. Program obchodów można znaleźć na stronie www.janheweliusz.pl.

Projekt jest dofinansowany z Programu "Społeczna Odpowiedzialność Nauki" Ministra Edukacji i Nauki.
Patronat medialny: Trojmiasto.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Zając szarak, który licznie występuje w trójmiejskich lasach, jest: