• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nauka nie jest taka straszna! Spotkanie z Dawidem Nidzworskim

Nauka nie jest taka straszna to cykl spotkań ze znanymi naukowcami, którzy w interesujący i przystępny sposób opowiedzą nam o swojej fascynującej pracy.

Gościem drugiego spotkania będzie dr inż. Dawid Nidzworski, który odpowie na pytanie: O czym mówią nam geny?

To, jaki będzie człowiek, w 50 % determinują geny, a w 50 % czynniki środowiskowe. Jakie cechy są zapisane w DNA? Czy dziedziczymy po rodzicach tylko cechy fizyczne, czy także predyspozycje i skłonności? Czy badając geny można stwierdzić, że mamy skłonność do otyłości lub chorób nowotworowych?

Na te i inne pytania odpowie dr inż. Dawid Nidzworski naukowiec i przedsiębiorca, dyrektor Instytutu Biotechnologii i Medycyny Molekularnej (IBMM), współzałożyciel spółek SensDx oraz GeneMe.

Dawid Nidzworski zarządza blisko 20 projektami badawczo-rozwojowymi nastawionymi na komercjalizację. Jest twórcą uniwersalnej platformy diagnostycznej do wykrywania patogenów i biomarkerów chorobotwórczych.

Naukowiec jest współautor kilkudziesięciu publikacji, doniesień zjazdowych oraz ponad 20 zgłoszeń patentowych. Jest laureatem wielu nagród i stypendiów, m.in. Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z wybitne osiągniecia wynalazcze 2013. Dawid Nidzworski jest zaangażowany w promocję i rozwój branży biotechnologicznej w Polsce oraz transfer technologii. Silnie wspiera popularyzację nauki i realizuje projekty naukowe o potencjale komercyjnym.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Olszewski.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Dołącz na Facebooku

Informacja o biletach

Wstęp bezpłatny

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Do płazów zaliczamy:

 

Najczęściej czytane