Wiadomości

stat

Naukowa przygoda, muzyka i zabawa do północy. Planujemy rodzinny weekend

Noc Naukowców odbędzie się w Gdańsku i Gdyni.
Noc Naukowców odbędzie się w Gdańsku i Gdyni. mat. Centrum Nauki EXPERYMENT

Pierwszy, jesienny weekend zaskoczy was ilością atrakcji dla dzieci. Do wyboru macie Europejską Noc Naukowców w Gdańsku i w Gdyni, rodzinny koncert w filharmonii, warsztaty dźwiękowe i nocne zabawy z klockami.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Europejska Noc NaukowcówNajważniejszym wydarzeniem tego weekendu będzie Noc Naukowców w Centrum Eksperyment, która w tym roku odbywa się pod hasłem "Trust me, I'm an engineer!". Jeśli więc wasze dzieci są zafascynowane nauką, koniecznie się tam wybierzcie. Tego wieczoru cała wystawa stała zmieni się w planszę wielkiej gry, której wszyscy będziecie uczestnikami. Inżynierskie zadania rozsiane będą po całej wystawie. Organizatorzy przypominają o zabraniu z sobą smartfonów, które na pewno się przydadzą. Będziecie mogli m.in. zaprogramować automatyczne samochodziki i łaziki, dowiecie się również, jak nawet najmniejsze wynalazki dosłownie zmieniają świat, oraz poznacie odkrycia, których dokonano przypadkiem. Piątek, godz. 19-23. Bilety: 12 zł.

Również w Gdańsku, w Hevelianum, będziecie mogli świętować tę wyjątkową noc. Hasłem tego wydarzenia jest zdanie: "Roboty są wśród nas!". Będziecie mogli samodzielnie zbudować i zaprogramować roboty. Dowiecie się też m.in., jak zrobić robota ze szczoteczki do zębów i czy można programować go kolorami. W Galerii Ruchu dowiecie się natomiast wszystkiego o ruchu w biologii, fizyce i w przestrzeni kosmicznej. W tym samym miejscu zobaczycie też wystawę dotyczącą historii elektroniki, gdzie będzie można obejrzeć komputery z lat 80. i 90. Piątek, godz. 19-23, wstęp wolny.

Muzyczna niedzielaZupełnie inny klimat czeka was w niedzielę w Filharmonii Bałtyckiej. Tego dnia zmieni się ona w muzyczne zoo, w którym wszystkie zwierzątka są szczęśliwe. Sekretem ich szczęścia są ulubione piosenki. Posłuchacie doskonale wam znanych piosenek z takich filmów i bajek dla dzieci, jak "Kubuś Puchatek", "Pszczółka Maja", "Koziołek Matołek", "Reksio", "Miś Uszatek" i wielu, wielu innych. W programie także piosenki z Akademii Pana Kleksa, w których nie brakuje zwierzęcych motywów. Koncert jest przeznaczony dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Niedziela, godz. 12, bilety: 15-40 zł. Bilet rodzinny: 85 zł.

Sopot Jazz Festival dla najmłodszychKolejne dwa około muzyczne wydarzenia odbywają się w Sopocie, w ramach programu edukacyjnego Sopot Jazz Festival. W pracowniach Opery Leśnej dla dzieci w wieku 8-10 lat przygotowano warsztaty pt. "Brzdęk. Namaluj dźwięk". W ich trakcie będziecie ozdabiać koszulki według szablonów z grafikami w oparciu o ilustracje z książki. Obrazy i typografia mogą dotyczyć dźwięków miasta, odgłosów zwierząt czy wreszcie: was samych. Na koniec warsztatów będzie można przez chwilę wcielić się w małą orkiestrę, która będzie opisywać dźwięk ruchem i zadrukiem na ubraniu. Niedziela, godz. 12, wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

W tym samym czasie odbędzie się Spacer dźwiękowy po Sopocie z Marcinem Dymitrem. W jego trakcie będziecie wsłuchiwać się w dźwięki miasta. Trasa będzie urozmaicona dzięki ćwiczeniom i konkursom dźwiękowym - będziecie się uczyć uważnego słuchania oraz analizy krajobrazu dźwiękowego. Tryb spaceru oraz ćwiczenia dostosowane są dla dzieci (sugerowany wiek: 6-12 lat) i rodziców tak, aby mogli w pełni uczestniczyć, poznając zagadnienia z zakresu pejzażu dźwiękowego. Niedziela, godz. 12, wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Miejsce zbiórki: Sopot, ul. Zacisze 7/9.

Rodzice na miasto, a dzieci do zabawyNa koniec ciekawa forma opieki wieczornej nad dziećmi powyżej piątego roku życia. Budumi, nowa sala z klockami, zaprasza na Północki, czyli kreatywne wieczory dla dzieci. To propozycja dla tych rodziców, którzy marzą o wyjściu w piątkowy lub sobotni wieczór na kolację i do kina czy teatru. W godz. 19-24 na dzieci będą czekać zabawy kreatywne, plastyczne, planszówki, zdrowe przekąski i napoje oraz czytanie bajek. Akcja ma być cykliczna i w każdym tygodniu temat przewodni będzie się zmieniać - w tym jest to zabawa w stylu morskim. Piątek, sobota, godz. 19-24. Wstęp: 90 zł / dziecko, dla rodzeństwa - zniżka 20 proc.

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Które zwierzęta oddychają tlenem rozpuszczonym w wodzie?