• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Noc Naukowców 2020. Supermoce zwierząt

Kto z nas w dzieciństwie nie marzył o tym, aby posiąść moc superbohatera? Wyobrażenia nadludzkiej siły, niespotykanej szybkości, możliwości wznoszenia się, bycia niewidocznym - z pewnością wielokrotnie przemknęły przez myśl niejednego dziecka i dorosłego. Podziwiamy fikcyjne postaci znane z popkultury, zachwycamy się możliwościami Kapitana Ameryki lub Kapitan Marvel.

WSZYSTKIE BILETY ZOSTAŁY WYPRZEDANE!

Jednak w świecie przyrody supermoce to nic nadzwyczajnego lub nieosiągalnego. Zwierzęta w drodze ewolucji wykształciły wiele umiejętności, o których my ludzie możemy tylko pomarzyć. Ciągle podglądamy świat przyrody i uczymy się rozwiązań, które możemy zastosować np. w nowych technologiach. Być może to właśnie tam kryją się rozwiązania cywilizacyjnych problemów.

Gdy dla nas coś wydaje się niemożliwe, przyroda konsekwentnie udowadnia nam, że się mylimy i mało wiemy o jej zasobach. To, co z naszej perspektywy postrzegamy za supermoc, w świecie zwierząt stanowi ewolucyjne przystosowanie do warunków środowiska, obronę przed drapieżnikami lub skuteczną strategię polowania na ofiary. Podczas Nocy Naukowców 2020 poznacie zwierzęcych superbohaterów, o których nie przeczytacie w komiksach i nie obejrzycie ich w kinie.

Czy zastanawialiście się kiedyś, co umożliwia ptakom nieprzerwane, wielogodzinne przeloty i czym w zasadzie różni się lot ptaka od lotu nietoperza? Czy śpiew może być supermocą, która ma kluczowe znaczenie dla przetrwania? Skąd stwierdzenie, że bóbr jest superbohaterem, na którego barkach spoczywa realizacja ekologicznej misji? Co tak naprawdę ma wspólnego Superman z żukiem gnojarzem? I czy w świecie zwierząt możemy znaleźć organizmy, które kontrolują umysły innych stworzeń? To tylko nieliczne z pytań, na które będziemy razem szukać odpowiedzi!

25 września zapraszamy rodziny, znajomych, dorosłych i dzieci na europejską Noc Naukowców 2020 w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Poznacie wielu naukowców, pasjonatów, edukatorów. Zobaczycie zwierzęta w nowej odsłonie, dowiecie się wielu niesamowitych rzeczy o waszych pupilach i pozornych szkodnikach.

W programie znajdziecie między innymi wciągające warsztaty, zabawne popularnonaukowe wykłady, specjalnie przygotowaną strefę lotów i oczywiście naszą wystawę, którą poznacie od innej strony. Będziecie mieli okazję wziąć udział w interaktywnej grze: stawicie czoła przyrodniczym wyzwaniom i odkryjecie zwierzęce supermoce! A to tylko niektóre z naszych atrakcji na Noc Naukowców! Więcej informacji będziemy publikować na bieżąco - tutaj w facbookowym wydarzeniu, na naszych social mediach i na stronie www.

W związku z sytuacją epidemiologiczną, przed odwiedzeniem Centrum prosimy o zapoznanie się z obowiązującymi zasadami higienicznymi w CNE.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15-25 zł
WSZYSTKIE BILETY ZOSTAŁY WYPRZEDANE!
BILETY!

Opinie

Reklama

Sprawdź się

Wybierz poziom

O chorobach cywilizacyjnych można powiedzieć, że:

 

Najczęściej czytane