Wiadomości

stat

Nowa podstawówka na południu Gdańska rusza we wrześniu

Nowoczesne sale lekcyjne, biblioteka, sale gimnastyczne i do ćwiczeń korekcyjnych, ścianka wspinaczkowa, boisko do piłki koszykowej, siatkowej czy tenisa, gabinety lekarskie - to tylko część pomieszczeń znajdujących się w nowoczesnej szkole, która powstała na Jasieniu. We wrześniu naukę rozpocznie tam kilkuset uczniów klas I-VIII i dzieci z oddziałów zerówkowych. W budynkach trwają ostatnie prace.Przeszkadzają ci prace przy nowych inwestycjach?

zdecydowanie tak, bardzo utrudniają mi codzienne życie, ktoś to źle zaplanował 17%
tak, ale wiem, że później będzie lepiej, a inaczej nie da się przeprowadzić tych prac 47%
raczej nie, czasem stoję w korku, ale nie jest najgorzej 19%
w ogóle ich nie odczuwam 17%
zakończona Łącznie głosów: 1021
Wszystko wskazuje na to, że Szkoła Podstawowa nr 6, powstająca w budynkach przy ul. Lawendowe Wzgórze nr 5 od 2 września będzie w pełni funkcjonować.

- Aktualnie trwają procedury odbiorowe. Obiekt przygotowywany jest do przekazania - informuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.
Według założeń w placówce uczyć może się 750 dzieci.

- Do 13 sierpnia do nowej szkoły podstawowej zapisano 531 uczniów w klasach I-VIII, to daje nam 22 oddziały oraz 100 dzieci w oddziałach zerówkowych, czyli cztery klasy - informuje Grzegorz Kryger, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego w Gdańsku.
W szkole funkcjonować będą oddziały przedszkolne oraz klasy I-VIII. W ramach klas IV-VI nowo utworzonej szkoły podstawowej zaplanowano możliwość powstania oddziałów sportowych o profilu piłki siatkowej.

W obwodzie szkoły znalazły się takie ulice jak Białostocka, Cedrowa od nr. 48, Wł. Czermińskiego, A. Flisykowskiego, A. Gabrysiak, Goszyńska, K. Guderskiego od nr. 51 do końca, Jabłoniowa, Jeziorowa do nr. 9, Kielecka, M. Kołodzieja, Lawendowe Wzgórze, K. Leskiego, Leszczynowa od nr. 22, Lubelska, Lubowidzka, Morelowa, Oliwkowa, Ostrzycka, M. Pelczara, Połczyńska, Potęgowska, Przywidzka, Rekowska, Stężycka, Turzycowa, Warszawska, E. Wegrzyna, Zakoniczyńska.

Nowoczesne Centrum EdukacyjneInwestycja obejmuje łącznie trzy budynki, w tym dwa budynki dydaktyczne (pierwszy mieszczący 25 oddziałów szkolnych i bibliotekę środowiskową z czytelnią dostępną dla mieszkańców, drugi - 21 oddziałów) oraz budynek sali gimnastycznej.

W pierwszym, trzykondygnacyjnym budynku oprócz sal lekcyjnych, biblioteki czy szatni mieszczą się pomieszczenia administracyjne z gabinetami lekarskimi, świetlica i stołówka z zapleczem kuchennym. W budynku znajdują się także pomieszczenia magazynowe i techniczne oraz radiowęzeł. W drugim budynku znajdują się m.in. gabinety i pracownie przedmiotowe. W tej części obiektu są również pomieszczenia dla nauczycieli: pokój nauczycielski, gabinety psychologa i pedagoga.

Budynek, w którym mieści się sala gimnastyczna, jest również trzykondygnacyjny. Powstała w nim sala sportowa dla 200 osób, nowoczesna aula widowiskowo-konferencyjna dla ok. 300 użytkowników, zespół sal gimnastycznych i korekcyjnych dla 50 osób, a także pomieszczenia dla nauczycieli: pokój nauczycielski, pomieszczenia sanitarne i socjalne.

Łącznie powierzchnia użytkowa trzech segmentów szkoły to ok. 13 tys. m kw. a koszt budowy całego kompleksu szkolnego to ok. 76,6 mln zł.

Latem 2018 oddano do użytku sąsiadujące ze szkołą przedszkole, do którego może uczęszczać około 250 dzieci. Przedszkole modułowe ma wspólną część żywieniową, administracyjną, socjalną i ogólnorozwojową. Przygotowano również plac zabaw oraz dogodny dojazd do przedszkola.

Nowa szkoła to także nowe drogiRównolegle trwają prace na terenie wokół szkoły. Powstaje tutaj droga dojazdowa - czyli fragment tzw. Nowej Bulońskiej Południowej. Powstająca droga połączy centrum edukacyjne w ciągu ul. Nowej Bulońskiej (odcinek na południe od skrzyżowania z ul. Jabłoniową) z istniejącym układem drogowym.

Nowa droga to także nowa linia tramwajowa. Według ostatnich zapowiedzi DRMG to zadanie ma zostać ostatecznie zrealizowane w połowie przyszłego roku. Tramwajem podjechać będzie można pod samą szkołę.

Opinie (202) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Co to jest ewolucja?