stat
Wydarzenie już się odbyło

Nowe podejścia do wsparcia ucznia w żałobie

Zapraszamy na spotkanie pracowników placówek pomocowych i oświatowych, którzy chcą poszerzyć swoje doświadczenia w zakresie wsparcia dzieci i nastolatków w żałobie.

w każdą sobotę (do 05.09), godz. 14:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Celem zajęć jest przybliżenie problemu osierocenia i żałoby młodych ludzi, pokazania możliwych działań w sytuacjach kryzysowych wywołanych stratą oraz uwypuklenia niezwykłej roli osób z najbliższego otoczenia dziecka. Spotkania realizowane są w ramach programu "Tumbo Pomaga" FDO Fundacji Hospicyjnej

W programie:
I. Charakterystyka procesu żałoby u dzieci i nastolatków:
• fakty i mity na temat zdrowej i powikłanej żałoby
• Model podwójnego procesu radzenia sobie ze stratą Margaret S. Stroebe

II. Współczesne podejścia do wsparcia ucznia w żałobie:
• narzędzia interaktywne dla dzieci i nastolatków w portalu edukacyjnym www.tumbopomaga.pl
• Piramida Wsparcia Dzieci i Młodzieży w Żałobie opracowana przez Irish Childhood Bereavement Network (ICBN)
• doświadczenia Cruse Bereavement Care Scotland

III. Trudności w przeżywaniu żałoby:
• sytuacje utrudniające przeżywanie żałoby
• stany depresyjne w przebiegu żałoby

Spotkanie poprowadzą:
Agnieszka Paczkowska
- psycholożka, psychoonkolożka, specjalistka psychologii klinicznej, trenerka warsztatów umiejętności psychospołecznych. Koordynatorka merytoryczna programu FDO Tumbo Pomaga Fundacji Hospicyjnej. Od 2004 roku pracuje w Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku prowadzonym przez Fundację Hospicyjną, gdzie poza wsparciem chorych i ich bliskich, realizuje warsztaty dla osób w żałobie oraz dla pedagogów i psychologów szkolnych wspierających osieroconych uczniów.

Anita Mrug-Bazylczuk - pedagog, ukończyła szkolenia z zakresu terapii krótkoterminowej i terapii długoterminowej, wieloletnia wolontariuszka Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku oraz koordynatorka wolontariatu akcyjnego, obecnie koordynator programu FDO Tumbo Pomaga Fundacji Hospicyjnej.

Program FDO Tumbo Pomaga Fundacji Hospicyjnej
Po śmierci bliskiej osoby nic już nie jest takie, jak było. Program "Tumbo Pomaga" powstał, by pomóc dzieciom i młodzieży w żałobie oraz ich rodzicom, opiekunom i nauczycielom, którzy towarzyszą im w tych trudnych chwilach.

Elementami programu są: portal edukacyjny www.tumbopomaga.pl dla dzieci i dorosłych, szkolenia skierowane do uczniów, pedagogów i psychologów pracujących w placówkach oświatowych, superwizje indywidualne i grupowe pracy osób wspierających osieroconych, książki terapeutyczne dla osieroconych Bajki Plasterki oraz wydarzenie edukacyjno-charytatywne Dzień Tumbo realizowane w szkołach 21 listopada. Przede wszystkim jednak na co dzień udzielamy pomocy socjalnej i psychologicznej osieroconym uczniom i ich bliskim.

Wydarzenie jest organizowane w ramach kampanii społecznej: "Ważni-niewidziani. Zauważ, zrozum, wesprzyj", organizowanej przez Fundację Hospicyjną we współpracy z hospicjami z całej Polski.

Informacja o biletach

- obowiązuje rejestracja

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Współpraca glona i grzyba w poroście to przykład: