• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Powstaje budynek Instytutu Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego

Ewa Palińska
11 lipca 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 
  • Umowa na zaprojektowanie i wykonanie inwestycji została podpisana 29 maja 2018. Ze strony Uniwersytetu Gdańskiego porozumienie podpisał rektor - prof. Jerzy Gwizdała, natomiast ze strony wykonawcy - prezes zarządu Doraco Sp. z o.o. Andżelika Maria Cieślowska oraz wiceprezes Zarządu Doraco Sp. z o.o. Karol Zduńczyk.
  • Finał inwestycji przewidziany jest na koniec 2020 r.
  • Nowoczesny budynek Instytutu Informatyki ma zostać oddany do użytku do końca 2020 r.
  • Prace nad budową nowoczesnego budynku Instytutu Informatyki już ruszyły. Finał przewidywany jest na koniec 2020 roku.

Uniwersytet Gdański rozpoczął rozbudowę Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki zobacz na mapie Gdańska, w ramach której powstanie nowoczesny budynek Instytutu Informatyki. Wykonawcą, wyłonionym w przetargu publicznym, została Korporacja Budowlana Doraco Sp. z o.o. Jest to kolejna inwestycja w ramach rozbudowy Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie, już teraz uważanego za jeden z najnowocześniejszych w Polsce.



Czy wybierając uczelnię wyższą sprawdzasz, czy dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczną?

Umowa na zaprojektowanie i wykonanie inwestycji pod nazwą "Rozbudowa budynku Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku na potrzeby kształcenia na kierunku o profilu praktycznym" została podpisana 29 maja 2018. W ramach projektu planowana jest budowa nowoczesnego budynku Instytutu Informatyki wraz z wyposażeniem. Będzie on przeznaczony przede wszystkim dla studentów kierunku informatyka o profilu praktycznym.

Instytut Informatyki to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku



Inwestycja jest m.in. odpowiedzią na potrzeby rynku pracy, na którym poszukiwani są specjaliści kierunków informatycznych.

- Rozbudowa Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki wynika z konieczności wykształcenia większej liczby informatyków, zwłaszcza na potrzeby lokalnych firm z sektora IT. W nowym skrzydle kształceni będą informatycy na studiach o profilu praktycznym. Program kształcenia na tych studiach powstał i będzie realizowany w ścisłej współpracy z firmami z sektora IT od lat obecnymi w życiu naszego wydziału - mówi prof. Piotr Bojarski, dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG.

Nowoczesna baza dydaktyczna



Nowa siedziba Instytutu Informatyki będzie nowoczesnym, pięciokondygnacyjnym budynkiem (jedna kondygnacja podziemna i cztery naziemne) o powierzchni netto ok. 3912 m kw. i kubaturze 22 678 m sześc. Obiekt będzie skomunikowany z istniejącym budynkiem Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki łącznikiem na poziomie drugiej i trzeciej kondygnacji. W budynku będą sale seminaryjne i komputerowe, audytoria, gabinety dydaktyczno-naukowe oraz pomieszczenia biurowe i socjalne. Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- To dla nas kolejna realizacja na terenie oliwskiego kampusu. Po budowie Biblioteki Głównej UG, mamy przyjemność rozbudować jeden z najstarszych budynków Uniwersytetu - mówi Radosław Jarosiewicz, członek zarządu Korporacji Budowlanej Doraco. - W ramach umowy stworzymy inteligentny Instytut Informatyki nasycony rozwiązaniami IT i audio-video. Ponadto, budowa umożliwi przeprowadzenie remontu całego wydziału. Inwestycja znacząco wpłynie na komfort pracy studentów i kadry akademickiej.

Finał inwestycji przed końcem 2020 r.



Z uwagi na fakt, że projekt ma służyć przede wszystkim rozwojowi umiejętności praktycznych studentów, w realizację przedsięwzięcia zaangażowano także partnera - firmę Kainos Software Poland Sp. z o.o. Na realizację projektu Uniwersytet Gdański otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 w wysokości 21 388 706,99 zł, a wartość nakładów inwestycyjnych wynosi ponad 39 milionów zł. Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na koniec 2020 roku.

Miejsca

Opinie (133) 3 zablokowane

  • Uniwersytet

    Parking z aneksem naukowym

    • 2 0

  • (1)

    Ja skończyłem informatykę na tym wydziale i bez pleców dostałem pracę w małej firmie. Szukałem na początku pracy w dużych firmach np. Intel ale one mnie olały i widać że nie lubią z ulicy zatrudniać ludzi bo wszyscy moi znajomi, których znam i pracują w tego typu firmach za pomocą pleców dostali pracę. Widocznie duże firmy stać na zatrudnianie pracowników bez selekcji i płacić im co najmniej 5000 netto.

    • 0 0

    • bo stosują "sztafetę"

      Widoczbue ta metoda rekrutacji jest efektywniejsza od hr-owców, którzy nie mają pojęcia o "towarze", jaki mają dostarczyć.
      Z 10 zostaje jeden albo i żaden.
      Ale to i tak się opłaca bo czas to pieniądz a się kręci. A zanim hr coś znajdzie, to sprawy leżą...

      • 0 0

  • (1)

    Ja skończyłem informatykę na tym wydziale i bez pleców dostałem pracę w małej firmie. Robiłem
    wszystkie projekty na studiach samodzielnie. Szukałem na początku pracy w dużych firmach np. Intel ale one mnie olały i widać że nie lubią z ulicy zatrudniać ludzi bo wszyscy moi znajomi, których znam i którzy kopiowali ode mnie projekty pracują w tego typu firmach za pomocą pleców dostali pracę. Widocznie duże firmy stać na zatrudnianie pracowników bez selekcji i płacić im co najmniej 5000 netto.

    • 0 0

    • realista

      Następna "sierotka marysia" ...widocznie jesteś marny skoro nikt ciebie nie chce

      • 0 0

  • Dobra uczelnia jestem zadowolony z poziomu nauczania.

    • 0 0

  • "Instytut Informatyki to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku"

    Tylko, ze to zapotrzebowanie istnieje od 10 lat, a UG zdążyło już zbudować nowoczesne siedziby tak nierentownych wydziałów jak Chemia, Biologia, Geografia, Wydział Nauk społecznych czy Instytut Neofilologii. Z drugiej strony pewnie powinniśmy się cieszyć, że IT nie zostawiono na końcu kolejki po Historii. To jest dopiero potrzebny wydział.

    • 1 0

  • Lepiej wybudować Instytut tełologi

    Po co fizyka? Skoro w szkołach jest jej tyle co kot napłakał ......w 7 i 8 klasie po dwie godziny. A religii jest od zerowki do matury po dwie godziny tygodniowo !!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Student Maritime Conference 2024

60 - 480 zł
konferencja

Gdynia ScienceSlam

sesja naukowa

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Organizmy jednokomórkowe to:

 

Najczęściej czytane