• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowy ranking szkół podstawowych 2022 w Trójmieście

Wioleta Stolarska
12 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
aktualizacja: godz. 10:37 (19 kwietnia 2022)
W nowym rankingu trójmiejskich podstawówek wykorzystaliśmy zestawienie wyników egzaminów ósmoklasisty przeprowadzonych w ostatnich latach. W nowym rankingu trójmiejskich podstawówek wykorzystaliśmy zestawienie wyników egzaminów ósmoklasisty przeprowadzonych w ostatnich latach.

Jaką szkołę wybrać dla dziecka? Jakie są kryteria przyjęć? Wybór szkoły podstawowej, gdzie dziecko może spędzić osiem najbliższych lat swojej edukacji, jest ważny dla dzieci, a przede wszystkim dla ich rodziców. To ważna i trudna decyzja, dlatego stworzyliśmy ranking szkół podstawowych w Trójmieście, który może ułatwić jej podjęcie. Na podstawie wyników egzaminów ósmoklasisty z ostatnich dwóch lat wyłoniliśmy te podstawówki, w których uczniowie wypadli najlepiej.



Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Szkoły podstawowe w Trójmieście - publiczne i prywatne



Nowy ranking szkół podstawowych 2023 w Trójmieście Nowy ranking szkół podstawowych 2023 w Trójmieście
Aktualizacja 19.04 godz. 10.00

Po publikacji rankingu z naszą redakcją skontaktowała się kolejna szkoła - Fregata Szkoła Podstawowa dla Chłopców, której wyniki nie zostały ujęte w oficjalnym zestawieniu szkół przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Do egzaminu przystąpiło tu dziewięcioro uczniów, co według OKE jest zbyt małą liczbą, by informować o ich wynikach. Dzięki udostępnieniu średnich wyników mogliśmy tę placówkę również umieścić w naszym rankingu.

Aktualizacja godz. 9:00

Po publikacji rankingu z naszą redakcją skontaktowały się dwie szkoły, w których w ubiegłym roku odbyły się egzaminy ósmoklasisty, jednak ich wyniki nie zostały ujęte w oficjalnym zestawieniu szkół przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. W gdyńskiej placówce - Pierwszej Społecznej Szkole Podstawowej im. Dzieci Zjednoczonej Europy egzamin odbył się bowiem w późniejszym terminie ze względu na pandemię koronawirusa i kwarantannę uczniów, z kolei w gdańskiej - Niepublicznej Polsko-Brytyjskiej Szkole Podstawowej nr 1 do egzaminu przystąpiło pięcioro uczniów, co według OKE jest zbyt małą liczbą, by informować o ich wynikach.

W sprawie pominięcia w oficjalnych danych szkoły zwróciły się o wyjaśnienie sytuacji do OKE. Dzięki udostępnieniu średnich wyników mogliśmy obie placówki umieścić w naszym rankingu.


Jaki rodzaj edukacji jest według ciebie najlepszy?

Przy rekrutacji do szkół podstawowych obowiązuje rejonizacja. Oznacza to, że w pierwszej kolejności do placówki przyjmowani są kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły podstawowej - przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia.

Jednak skorzystanie z miejsca w szkole obwodowej jest prawem, a nie obowiązkiem. Na wniosek rodziców lub prawnych opiekunów publiczna szkoła może przyjąć dzieci spoza obwodu, o ile dysponuje wolnymi miejscami.

Ranking 2022. Jak wypadły szkoły podstawowe w Trójmieście?



W nowym rankingu trójmiejskich podstawówek wykorzystaliśmy zestawienie wyników egzaminów ósmoklasisty przeprowadzonych w ostatnich latach udostępnione przez Okręgową Komisję egzaminacyjną w Gdańsku. Pod uwagę wzięliśmy średnie wyniki uzyskane ze sprawdzianów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Biorąc pod uwagę, że szkoły różnią się od siebie liczbą uczniów, którzy przystępowali do egzaminów, pozycje w rankingu wyznaczyliśmy na podstawie średniej ważonej.

W naszym rankingu znajdziecie dwie ważne informacje: o tym jakie wyniki szkoły uzyskały w 2021 roku, co zdecydowało o pozycji w rankingu, ale też porównanie wyników z dwóch ostatnich lat, które pokazują jak w tym czasie zmieniał się poziom w danej szkole (w tym roku w rankingu nie ujmowaliśmy placówek, w których nie było egzaminu w poprzednim czyli 2021 roku).

Przygotuj się do egzaminu ósmoklasisty. Znajdź kurs w Trójmieście


W czołówce szkoły prywatne i społeczne



Z zestawienia wynika, że w Trójmieście najlepiej wypadły prywatne szkoły podstawowe (niepubliczne, społeczne, katolickie).

Najlepszą szkołą podstawową jest Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa, która osiągnęła najwyższą średnią ze wszystkich przedmiotów na egzaminie - 90,67 proc. Zaraz za nią na 2. miejscu znalazła się Podstawowa Szkoła Społeczna "Niedźwiednik" w Gdańsku z taką samą średnią za 2021 rok - 90,67 proc., jednak w ujęciu średniej za dwa lata wynik jaki uzyskała to 88,08 proc.

Na 3. miejscu z tą samą średnią za 2021 rok znalazła się po aktualizacji danych przez OKE Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdyni (w ujęciu średniej za dwa lata wynik jaki uzyskała to 85,32 proc. dlatego jest na trzeciej pozycji). Na 4 miejscu z kolei uplasowała się Amerykańska Szkoła Podstawowa w Gdyni, uzyskując średnią 88,33 proc.

5. pozycja należy do III Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Gdańsku (87,67 proc.). Na 6. miejscu jest Szkoła Podstawowa im. św. Jana De La Salle w Gdańsku (86,67 proc.). 7. pozycja to Sopocka Szkoła Autonomiczna (86,00 proc.). Na 8. miejscu znalazła się Niepubliczna Szkoła Podstawowa Lokomotywa w Sopocie (86,00 proc.). 9. pozycja to z kolei również po aktualizacji danych przez OKE nowa szkoła w zestawieniu - Niepubliczna Polsko-Brytyjska Szkoła Podstawowa nr 1 w Gdańsku (85,33 proc.). 10. miejsce zajęła Fregata Szkoła Podstawowa dla Chłopców (85,33 proc.), która również znalazła się w zestawieniu po aktualizacji danych o wynikach (wcześniej nie było jej w oficjalnym zestawieniu OKE).


Z kolei 11. miejsce toKatolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Kazimierza w Gdańsku (82,33 proc.). 12. lokata należy do placówki Nowy Świat Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gdańsku (82,00 proc.). na 13 miejscu z kolei znalazła się Szkoła Podstawowa Jezuitów z oddz. dwujęz. im. św. Stanisława Kostki w Gdyni (81,92 proc.).

ZOBACZ RANKING SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W TRÓJMIEŚCIE - pełna lista szkół

Ranking szkół średnich w Trójmieście. Najlepsze licea i technika 2022



Ranking trójmiejskich szkół podstawowych 2022. Ranking trójmiejskich szkół podstawowych 2022.

Jak w zestawieniu wypadły szkoły publiczne?



Wśród szkół publicznych najlepszy wynik osiągnęła Gdańska Szkoła Szermierki SP nr 70 z oddziałami sportowymi - ze średnią 81,33 proc. znalazła się na 17. pozycji. Kolejna jest Szkoła Podstawowa nr 20 im. Morskiego Pułku Strzelców w Gdyni(81,00 proc.) na 19. pozycji w zestawieniu. Za nią na 21. miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 18 im. Kornela Makuszyńskiego w Gdyni (78,64 proc.). Wśród szkół publicznych kolejną, 23. lokatę zajął ZSO nr 2 Szkoła Podstawowa nr 33 im. Stefana Banacha w Gdańsku (76,44 proc.). 25. miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku (76,00 proc.).

Szóstą szkołą publiczną z najlepszym wynikiem jest Szkoła Podstawowa nr 77 w Gdańsku (75,33 proc.), która znalazła się na 27. miejscu. Kolejna jest Szkoła Podstawowa nr 44 im. Adama Mickiewicza w Gdańsku (75,14 proc.) z 28. pozycją w zestawieniu. Tuż za nią na 29. miejscu zestawienia znalazła się SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. Jana Matejki w Sopocie (75,07 proc.). Na 30. lokacie uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 17 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego w Gdańsku (74,56 proc.). A pierwszą dziesiątkę wśród szkół publicznych zamyka Szkoła Podstawowa nr 67 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku (74,00 proc.) na 31. miejscu zestawienia.

ZOBACZ RANKING SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W GDAŃSKU

ZOBACZ RANKING SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W GDYNI

ZOBACZ RANKING SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SOPOCIE

Ranking trójmiejskich publicznych szkół podstawowych 2022. Ranking trójmiejskich publicznych szkół podstawowych 2022.
Według danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej nie we wszystkich szkołach podstawowych przeprowadzono egzamin w ciągu ostatnich trzech lat, dlatego przy niektórych placówkach dane są tylko z dwóch lat.


Wybór szkoły podstawowej w Gdańsku, Gdyni i Sopocie



Nasz ranking podpowiada, jak szkoły w Trójmieście, zarówno publiczne, jak i prywatne wypadają pod względem przygotowania do egzaminów kończących szkołę podstawową, na co składa się aż osiem lat edukacji. To jednak nie jedyne kryterium brane pod uwagę przez rodziców przy wyborze szkoły dla dziecka.

Na co zwracać uwagę? Z pewnością ważne są zajęcia dodatkowe, które oferuje placówka, bo przecież rodzicom zależy na tym, żeby szkoła gwarantowała opiekę i rozwój, a nie była tylko przechowalnią dla dziecka. To również lokalizacja czy dobre opinie innych rodziców. Dla niektórych ważna jest też liczba osób w klasie, np. maksymalnie 20 uczniów, dłuższe godziny otwarcia czy dostępność indywidualnych szkolnych szafek czy brak zmianowości, z którą zmaga się coraz więcej szkół. Wiele osób ceni sobie też zaangażowanie grona pedagogicznego w pracę i dobry kontakt z nauczycielem.

Dni wolne od szkoły i wakacje w roku szkolnym 2021/22



Egzamin ósmoklasisty 2022



Egzamin ósmoklasisty 2022 zaplanowano na drugą połowę maja. Uczniowie przystąpią do testów z trzech przedmiotów obowiązkowych - języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego.

Czytaj też: Egzamin ósmoklasisty 2022 - daty i harmonogram egzaminów

W szkołach dla dzieci i młodzieży, a także w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym, testy odbywają się od 24 do 26 maja 2022 roku.

Egzamin ósmoklasisty ma charakter obowiązkowy - każdy uczeń VIII klasy musi wziąć udział w testach, żeby ukończyć szkołę podstawową. W odróżnieniu od matury 2022 egzaminy nie mają określonego progu zdawalności - minimalnego wyniku, który uczeń musi uzyskać. Egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

Miejsca

Opinie (149) 1 zablokowana

Wszystkie opinie

  • (5)

    Po co ranking szkół podstawowych publicznych, skoro z poza rejonu nie biorą nigdzie dzieci?!

    • 11 3

    • żeby wiedzieć czy może jednak (2)

      zdecydować się na szkołę prywatna, jeśli kogoś stać? Jak widać, są lepsze i gorsze szkoły.

      • 7 2

      • Ty najwyraźniej chodziłeś do gorszej skoro takie bzdury wypisujesz (1)

        • 0 3

        • Tylko że to twoja wypowiedź jest bzdurą.

          Bo nie potrafisz się odnieść merytorycznie. Po co wydalasz z siebie tak bezsensowne i nic nie wnoszące komentarze? To tylko twoja nic nie znacząca opinia. On, w przeciwieństwie do ciebie, uzasadnił swoją wypowiedź.

          • 2 0

    • Opinia wyróżniona

      (1)

      Bo jak będą wolne miejsca to mogą jednak przyjąć.
      Poza tym, możesz wynająć mieszkanie z umową żeby udowodnić, że dziecko może chodzić do szkoły właśnie w tym rejonie. Później z mieszkania możesz zrezygnować. Polak potrafi ;)

      • 4 3

      • Tak potrafi sie głupotą chwalic

        • 0 2

  • i co z tego?? (4)

    to że ktoś 3 ma z matmy to może być lpeszy niż 6 kowicz kujon lepiej w życiu sobie poradzi

    • 36 24

    • Oczywiscie masz racje, ale otoczonie w którym dojrzewasz 8 lat, ma olbrzymie znaczenie.

      • 25 0

    • Mialem 5 na maturze z matmy. Starej maturze z lat 90tych.. (1)

      To ode mnie sciagano. Potem studia na politechnice bez problemu ukonczylem. Co z tego. Po 40tce nie moglem pracy znalezc w 3city. Musze pracowac zdalnie niestety, nie zarabiam duzo. Ledwo sobie w zyciu radze, zona mnie od nieudacznikow wyzywa bo porownuje do moich kumpli, co jezdza a6 itp. Takze zgadzam sie z komentarzem. Szkoda czasu na nauke nawet matmy. Wazniejsze w zyciu sa kontakty, rozpychanie lokciami i agresja slowna.

      • 7 8

      • to ja nie wiem gdzie ty roboty szukałeś, może po prostu dokonywałeś złych wyborów

        jeśli zdawałeś maturę w latach 90 to jesteś po czterdziestce. W takim razie jesteśmy w podobnym wieku. Też kończyłem PG. Z dobrze płatną pracą nie miałem nigdy problemu. Akurat ja jestem po okrętownictwie, ale w mojej branży pracują zarówno absolwenci wydziału matematyki i fizyki jak i mechanicznego.

        • 9 1

    • Niepotrzebnie mieszasz dwie różne rzeczy

      Zaradność życiową z wiedzą. Obie są od siebie niezależne ale warto mieć obie. Kucie w niczym nie pomaga, natomiast świadomość czego się uczymy i po co to robimy już tak. Niemniej żeby sobie w życiu poradzić to z czegoś trzeba być mimo wszystko dobrym.

      • 8 0

  • brawo PSS Niedźwiednik! (1)

    • 16 7

    • Brawo zeszłoroczni 8-klasiści. To była klasa złożona z bardzo ambitnych dzieciaków (chyba mają to po rodzicach :) )

      • 5 1

  • Bez sensu ten ranking! (2)

    Kto miał w głowie coś więcej niż słome produkując taką bzdure. Przecież dzieciaki mają chodzić gdzie mają najbliżej a nie jeżdzić do z Gdańska do Gdyni w szkole podstawowej bo tam jest lepiej!

    • 57 11

    • To co napisałeś to racja ale nie ma to wpływu na sens rankingu

      Dzięki niemu wiesz czy twoja szkoła będzie dobra czy nie. Zmienić zawsze możesz też na prywatną jeśli parę procent robi ci różnicę. I tak najwięcej zależy od samego ucznia i jego zaangażowania.

      • 5 0

    • to zależy jakie kto ma ambicje - można posłać do szkoły byle bliżej, do pracy byli bliżej, potem w dorosłości d*pcia przed telewizorek i Harnaś w ręku.
      Niektórzy mają ambicję i chcą żeby ich dzieci były w życiu kimś, a nie żyły tak jak adres je rzucił byle najbliżej

      • 4 5

  • Jak ktoś ma (17)

    Jak ktoś ma ogarnięte dziecko i jest dobrym rodzicem, to jego dziecko wszędzie sobie poradzi. Jak jest się gamoniem i wychowuje gamonia to nawet najlepsza szkoła nie pomoże.

    • 48 6

    • Opinia wyróżniona

      Najlepszy komentarz. (2)

      Kazdy rodzic uwaza, ze ma geniusza w domu. Klasyczne "zdolny ale leniwy". :)

      • 67 6

      • Rzeczywistość jest najczęściej inna. (1)

        Mało zdolny, za to bardzo leniwy.

        • 13 0

        • Raczej uczeń mało zdolny ale rodzic roszczeniowy

          • 8 0

    • Opinia wyróżniona

      Szkoly publiczne duze zawsze slabiej wypadna w rankingach. (13)

      To dlatego, ze do takich szkół chodzą dzieci z calego przekroju spoleczenstwa. Od dysfunkcyjnych po dzieci lekarzy i profesorów. Z reguły do tych prywatnych nie chodza dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, z problemami. A one zanizają srednia. Niemniej geniusz bedzie geniuszem w publicznej, a gamoń zostanie gamoniem nawet w najlepszych prywatnych.

      • 169 13

      • (4)

        Pracowałam w szkole prywatnej 6 lat, uwierz większej "patologii" w zachowaniu rodziców i uczniów nie spotkałam w żadnej publicznej szkole.

        • 27 2

        • Niestety jako rodzic potwierdzam. Niestety dla niektórych dzieci zmiana szkoły byłaby bardzo trudna dlatego tolerujemy takie podejście i odliczamy czas do końca 8kl.

          • 8 0

        • O jakiej patologii uczniów i rodziców piszesz ? Może problem tkwił w twoich kwalifikacjach zawodowych ?

          • 3 17

        • (1)

          Tak, to prawda. Szkoła prywatna-podejście rodzica wobec nauczyciela jest następujące: skoro płacę czesne, to mój syn/córka ma mieć 6 na świadectwie. Nawet jeśli to gamoń. Po 2 latach uczenia w prywatnej szkole powiedziałam dość. Teraz uczę w państwowej. Muszę przyznać, że dzieciaki są mądrzejsze. Z rodzicami różnie....

          • 1 1

          • cóż

            jakoś prywatne w rankingu radzą sobie lepiej od państwowych, a ranking nie jest przygotowywany na podstawie ocen na świadectwie "bo płace".

            • 1 1

      • (4)

        powiedziałbym że wręcz odwrotnie, zdolne dziecko można posłać do normalnej szkoły, a do prywatnych idą te dzieci które by sobie nie poradziły i rodzice muszą zapłacić za papierek.
        Różne rzeczy się mówi o tym w jaki sposób prywatne szkoły tak maksują wyniki egzaminów, ale nie wiem, nie będe rozsiewać plotek, za rękę nikogo nie złapałam, na własne oczy nie widziałam.

        • 10 10

        • Przedmówca wspominał geniuszy, nie zdolnych, to znamienna różnica ;)

          • 0 0

        • (2)

          nie, do prywatnych idą dzieci rodziców których na to stać, a skoro stać to znaczy że nie pochodzą z nizin społecznych. Nie twierdzę że w publicznych wszystkie dzieci takie są, ale chodzi o odsetek. W prywatnych takich dzieci po prostu nie ma więc nie zaniżają wyników. Prywatna nie musi być lepsza, choć całkiem prawdopodobne że będzie i to nie pod względem kompetencji nauczycieli, a wielkości klas i bardziej indywidualnego podejścia do każdego ucznia. Każdy ma po prostu więcej czasu sam na sam z nauczycielem a to dużo daje.

          • 5 2

          • ciekawa teoria, że jak mnie nie stać na szkołę prywatną to znaczy, że jestem z nizin społecznych? A teraz się puknij

            • 0 3

          • Wilekość klas i zajęcia dodatkowe w szkole prywatnej są na innym poziomie, to fakt.

            Jeśli chodzi o kompetencję. Nie ma czegoś takiego jak indywidualne podejście, nie ma na to czasu i miejsca. To nie jest szkoła domowa. Sam na sam z nauczycielem? Gdzie tak jest?

            • 1 0

      • Niestety w dużych klasach jest znacznie obniżony poziom nauki, nie mówiąc o dysfunkcjach wystarczy kilku wagarowiczów, u niektórych brak chęci do nauki , no i zwyczajnych małych bandytów, bijących inne dzieci a nawet znęcających się nad nauczycielami, których nie można wywalić ze szkoły! Może czas najwyższy coś z tym zrobić? Za nieobecność na lekcji rodzice powinni płacić karę. Za obijanie kolegów koleżanek na przerwach wilczy bilet, są szkoły płatne!!!

        • 5 0

      • Nie myślmy stereotypami

        Jednak tu się myślisz bo często zarobieni są pracoholikami z barkiem czasu dla własnych dzieci - kasa czasu z tatą nie zastąpi

        • 0 0

      • Obiektywnie

        Jest jeszcze jeden powód przewagi szkół prywatnych. Tam z przedmiotów wiodących czyli matematyki, języków, dzieci mają w planie więcej godzin niż w szkołach publicznych.

        • 1 1

  • (9)

    wyniki egzaminów nie są i nie powinny być wyznacznikiem jakości nauczania. To tylko durny egzamin, który o niczym nie decyduje, a żeby go zdać, nie trzeba być orłem.

    • 50 22

    • (3)

      jakość nauczania najlepiej weryfikuje życie, niemniej zanim to nastąpi warto mieć informację na wcześniejszym etapie, takim jak np. egzamin. Będzie wiadomo co poprawić i czy warto.

      • 5 1

      • (2)

        tylko że ten egzamin niczego nie sprawdza. Polega na podawaniu odpowiedzi w klucz, nie myśleniu.

        • 4 3

        • (1)

          Sprawdza, widziałeś zeszłoroczne zadania otwarte z matmy?

          • 2 0

          • hehe dokładnie, klucz w matmie jest taki że wynik musi być poprawny i tyle

            • 2 1

    • To wg Ciebie co powinno być wyznacznikiem? (3)

      Subiektywne (i to mocno) oceny wystawiane przez nauczycieli w poszczególnych szkołach czy średnie zarobki absolwentów po 20 latach (przypominam, że mówimy tutaj o podstawówce)?

      • 9 0

      • to z jaką wiedzą wychodzą uczniowie, a nie jak zdali jakiś śmieszny egzamin polegający na wpisywaniu się w klucz. Dzieciaki po wieloletniej nauce nie umieją wydukać zdania po angielsku, za to potrafią ci wymienić czasy w angielskim, nie wiedząc po co się ich używa. Wszystko jest pod egzamin, nie użyteczność. Wszystko co wymienione też nie ma znaczenia - oceny, jak zostało wspomniane, to tylko subiektywna rzecz. Przygotowywani są do durnego egzaminu, gdzie zamiast myśleć, muszą podążać za schematem i wpisywać się w klucz, bo inaczej nie zdadzą. To ma być wyznacznik nauczania według ciebie?

        • 6 4

      • (1)

        spójrz np. na egzamin z języka obcego. Co znaczy, że mam np. 80 procent z angielskiego czy niemieckiego? Nic.

        • 1 2

        • Jednak coś tam znaczy. Jeśli dostaniesz 30% to widać, że się nie uczyłeś, jeśli 80% to się całiem przykładałeś do nauki.

          I wcale nie trzeba się wpisywać w klucz, ma na myśli języki obce. Trzeba po prostu znać formułę, nic więcej. Trzeba odróżnić list od bloga dajmy na to. Dlaczego nie potrafią wydukać słowa po angielsku? Może dlatego, że klasy są zbyt duże? Może dlatego, że olewają naukę? Może dlatego, że wszystkie filmy, gry mają przetłumaczone na polski?

          • 4 0

    • wynik egzaminu decyduje o tym do jakiej szkoły średniej będzie mogło pójść dziecko.
      A tu znowu wynik matury na koniec szkoły średniej decyduje jakie wyższe studia, co często oznacza zawód.

      Można się złościć na to że te kilka egzaminów często determinuje czy ktoś zostanie prawnikiem, lekarzem czy informatykiem, a może kasjerem w markecie, ale tak właśnie w życiu jest.
      Dlatego warto dać dziecku szansę.

      Dzieci wszędzie takie same, a wynika z tego że takie samo dziecko, w zależności od tego gdzie trafi do szkoły może napisać egzaminy nawet 20% lepiej

      • 9 0

  • (4)

    Brawo Gdyński Katolik!!!!

    • 15 28

    • męczenie dzieci się opłaca? (1)

      w życiu bym tam nie dał swoich dzieciaczków...

      • 12 6

      • to katolickie pralnie mózgów

        • 5 5

    • No tak grunt to wychować i kształcić dziecko w duchu katolickim... (1)

      • 6 1

      • to że tam chodzi nie znaczy że jest w ogóle wierzący

        dla niektórych wiara jest istotna ale do takich szkół chodzą również dzieciaki których rodzice nie wierzą. Kierują je tam bo szkoła ma dobre wyniki. Może to i cyniczne, ale co z tego?

        • 2 0

  • W 20stce w Gdyni, to tylko sukces dzieci, bo nauczyciele zmieniają się jak rękawiczki a mentalnie to lata 80.

    • 16 8

  • SP 45 w Gdyni (2)

    Dlaczego w zestawieniu gdyńskich szkół nie ma SP 45 w Gdyni Dąbrowie ?

    • 2 4

    • Jest w zestawieniu szkół specjalnych.

      • 2 3

    • Sp 45

      Bo w tej szkole są tylko klasy I-III szkoły podstawowej. Nie ma uczniów klas ósmych, którzy piszą egzaminy.

      • 5 0

  • (5)

    Odrazu widać, że szkoły autonomiczne sobie lepiej radzą ;)

    • 9 20

    • bo wymuskane dzieci tam chodza (3)

      a nie robotnicze

      • 7 6

      • Dzięki 500krzyż (2)

        każdego stać by tam uczyć się, chyba że trwoni tą kasę...

        • 4 2

        • (1)

          Czesne jest powyżej tysiąca więc trochę od 500+ brakuje.

          • 10 4

          • Ale

            i tak to 500 mniej...

            • 4 1

    • Bo tam rodzice płaca to wymagają od dzieci, nie ma wagarów i olewania

      • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Science Cafe. Przyszłość zapisana w genach? Epigenetyka w skali

20 zł
wykład, sesja naukowa, warsztaty

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Czy możesz spotkać wiewiórkę w drodze do szkoły?

 

Najczęściej czytane