Wiadomości

stat

O najnowszych trendach w edukacji podczas BeZee

Tegoroczna, V Międzynarodowa Konfernecja BeZee upłynie pod hasłem przewodnim "społeczna odpowiedzialność edukacji".
Tegoroczna, V Międzynarodowa Konfernecja BeZee upłynie pod hasłem przewodnim "społeczna odpowiedzialność edukacji". mat. promocyjne organizatora

Społeczna odpowiedzialność edukacji - to temat przewodni piątej edycji Międzynarodowej Konferencji BeZee Trendy w Edukacji 2019. Wydarzenie to skierowane jest do uczniów, nauczycieli, edukatorów, trenerów oraz przedstawicieli biznesowych rozwiązań edukacyjnych. W najbliższy piątek, 15 listopada 2019 r., w Europejskim Centrum Solidarności będą oni rozmawiać o roli edukacji i relacji nauczycielka/nauczyciel - uczennica/uczeń.Dotychczas odbyły się cztery edycje tej imprezy, w których wzięło udział 1,5 tys. uczestników, a głos zabrało 70 prelegentów. Konferencja po raz piąty zgromadzi ekspertów z kraju i z zagranicy. Po raz czwarty odbędą się warsztaty dla nauczycieli. Po raz drugi można wybrać się na targi eduShow, gdzie firmy edukacyjne pokażą najnowsze rozwiązania technologiczne dedykowane edukacji, a także odbędzie się konkurs dla młodzieży #edu2day.

Konferencje i targi w Trójmieście.


Po raz pierwszy w konferencji udział weźmie setka młodzieży, która została zaproszona do dialogu na temat edukacji, a sami zainteresowani wezmą udział w warsztatach rozwijających kompetencje przydatne na rynku pracy, a także w sprawnym nabywaniu nowej wiedzy.

- Konferencja Trendy w Edukacji to konferencja wychodząca naprzeciw trendom pokolenia generacji Z, czyli tak zwanych post millenialsów, dopiero wchodzących na rynek pracy. Warto podkreślić, iż w tym roku spotykamy się pod hasłem społecznej odpowiedzialności edukacji i po raz pierwszy zaprosiliśmy młodzież, która na równych prawach co nauczyciele będzie dyskutować o swoich potrzebach oraz o tym, jak widzą przyszłość edukacji - zapowiada Agnieszka Pyrzanowska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Starter.
Tegoroczna, V Międzynarodowa Konfernecja BeZee upłynie pod hasłem przewodnim "społeczna odpowiedzialność edukacji".
Tegoroczna, V Międzynarodowa Konfernecja BeZee upłynie pod hasłem przewodnim "społeczna odpowiedzialność edukacji". mat. promocyjne organizatora

Panel ekspertówBeZee 2019 poświęcona będzie problemom związanym z kompetencjami przyszłości oraz kwestii odpowiedzialności uczniów i uczennic oraz środowiska nauczycielek i nauczycieli za własne działania, wybory życiowe w kontekście edukacji, kariery zawodowej czy odpowiedzialności społecznej.

Wydarzenie podzielono na trzy bloki tematyczne: metodologiczny (tu m.in. o integracji, kształceniu przy wykorzystaniu i podpatrywaniu gier, dlaczego wiejskie ośrodki szkolne mają znaczenie), inspiracyjny (m.in. o tym, jak angażować, rozmawiać i docierać do młodych) i społeczny (edukacja wszystkimi zmysłami i jak być w dialogu) oraz warsztaty (tu np. swobodna zabawa a kompetencje XXI wieku - warsztaty Agaty Hofman i Kamila Maciaszka).

Kilkanaście stoisk na EduShowW tym roku po raz drugi konferencji towarzyszyć będą Targi EduShow - spodziewanych jest kilkanaście stoisk firm, wydawnictw i startupów w specjalnie wydzielonej strefie Europejskiego Centrum Solidarności. Strefa EduShow będzie doskonałą możliwością do prezentacji firm i instytucji, które poszukują nowych wyzwań w zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań w edukacji, a także niezastąpionym źródłem informacji i opinii o produktach stosowanych w branży edukacyjnej.

Zakres tematyczny obejmujący targi to: zarządzanie edukacją, wyposażenie i sprzęt technologiczny dla szkół, aplikacje edukacyjne, wydawnictwa, drukarki 3D, systemy informatyczne, programy i gry edukacyjne, akcesoria multimedialne i edukacyjne.

Oddanie głosu młodzieżyPonadto w trakcie konferencji odbywa się #edu2day. To część skierowana do młodzieży. Składa się na konkurs i kurs wystąpień publicznych, warsztaty oraz udział w prelekcjach. To rodzaj platformy, na której dialog prowadzą nauczycielki i nauczyciele oraz uczniowie i uczennice. Organizatorzy dają tym samym sygnał o potrzebie prowadzenia dialogu pomiędzy młodzieżą wypełniającą obowiązek szkolny, nauczycielami przekazującymi wiedzę i postawy, a także dyrekcją zarządzającą jednostkami edukacyjnymi. Nie ma szkoły bez głosu młodych - tak brzmi hasło przewodnie tegorocznej edycji projektu.

- Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie młodzieży na scenę, ponieważ to właśnie oni są głównymi odbiorcami lekcji. Rola nauczyciela się zmienia, staje się on bardziej mentorem, wspólnie z młodzieżą buduje współpracę przy realizacji działań edukacyjnych. Chcemy, by nauczyciele wysłuchali głosu swoich podopiecznych - tłumaczy Agnieszka Pyrzanowska.
- Młodzi odpowiadają za naszą przyszłość, dlatego już teraz chcemy usłyszeć ich perspektywę i pomysły, które mogą zaistnieć, jeśli tylko będą mogły wybrzmieć. Pomiędzy młodymi ludźmi a nauczycielkami i nauczycielami stawiamy znak równości, podkreślając odpowiedzialność oraz współpracę po obu stronach - mówi Paweł Płoski, koordynator projektu Edu2Day.
Tegoroczna, V Międzynarodowa Konfernecja BeZee upłynie pod hasłem przewodnim "społeczna odpowiedzialność edukacji".
Tegoroczna, V Międzynarodowa Konfernecja BeZee upłynie pod hasłem przewodnim "społeczna odpowiedzialność edukacji". mat. promocyjne organizatora

Warsztaty dla młodychOrganizatorzy przygotowali również szereg tematów warsztatowych dla młodych. Tematyka warsztatów w tym roku wiązać się będzie z rolą doradztwa zawodowego w szkołach, sposobie jego realizacji, a prowadzące spotkanie zaproponują efektywne rozwiązania oraz swobodne zabawy w edukacji, jako przestrzeni stymulowania rozwoju kompetencji społecznych i organizacyjnych.

Wśród tematów znalazły się takie zagadnienia, jak: "Techniki uczenia się z wykorzystaniem psychologii", "Prowadzenie efektywnych projektów", "Pomysł... i co dalej? Jak sprawdzić, czy nasza koncepcja ma sens?", "Jak stworzyć sprawny produkt?", "Jak znaleźć fajną pracę przed ukończeniem szkoły i wyciągnąć z niej jak najwięcej?".

Dostępność dla osób z niepełnosprawnościamiOrganizatorzy starają się ponadto, żeby Konferencja BeZee była dostępna dla osób z niepełnosprawnościami. Tłumaczone na polski język migowy będą wszystkie wystąpienia Konferencji oraz dwa warsztaty (zależnie od zapotrzebowania). Podczas wydarzenia wsparcie zapewnią przeszkoleni asystenci, a słabowidzący mogą otrzymać program i opis wydarzenia w czarnodruku. Dostępność Europejskiego Centrum Solidarności jest opisana na stronie "Osoby z niepełnosprawnościami". Chęć skorzystania z usług i narzędzi służących dostępności można zgłaszać w formularzu rejestracyjnym przy kupowaniu biletów lub pisząc wiadomość na adres: r.lis@inkubatorstarter.pl.

Cały program konferencji dostępny jest na stronie organizatora.

Organizatorami wydarzenia są: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter, miasto Gdańsk oraz Europejskie Centrum Solidarności. Konferencja BeZee 2019 jest realizowana w ramach zadania publicznego "Podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli w oparciu o kompetencje przyszłości". Dofinansowano ze środków miasta Gdańska.

Opinie (25) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jaka rzeka przepływa przez centrum Gdańska?