• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

O najnowszych trendach w edukacji podczas BeZee

Magdalena Raczek
14 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat) 
Tegoroczna, V Międzynarodowa Konfernecja BeZee upłynie pod hasłem przewodnim "społeczna odpowiedzialność edukacji". Tegoroczna, V Międzynarodowa Konfernecja BeZee upłynie pod hasłem przewodnim "społeczna odpowiedzialność edukacji".

Społeczna odpowiedzialność edukacji - to temat przewodni piątej edycji Międzynarodowej Konferencji BeZee Trendy w Edukacji 2019. Wydarzenie to skierowane jest do uczniów, nauczycieli, edukatorów, trenerów oraz przedstawicieli biznesowych rozwiązań edukacyjnych. W najbliższy piątek, 15 listopada 2019 r., w Europejskim Centrum Solidarności będą oni rozmawiać o roli edukacji i relacji nauczycielka/nauczyciel - uczennica/uczeń.



Dotychczas odbyły się cztery edycje tej imprezy, w których wzięło udział 1,5 tys. uczestników, a głos zabrało 70 prelegentów. Konferencja po raz piąty zgromadzi ekspertów z kraju i z zagranicy. Po raz czwarty odbędą się warsztaty dla nauczycieli. Po raz drugi można wybrać się na targi eduShow, gdzie firmy edukacyjne pokażą najnowsze rozwiązania technologiczne dedykowane edukacji, a także odbędzie się konkurs dla młodzieży #edu2day.

Konferencje i targi w Trójmieście.


Po raz pierwszy w konferencji udział weźmie setka młodzieży, która została zaproszona do dialogu na temat edukacji, a sami zainteresowani wezmą udział w warsztatach rozwijających kompetencje przydatne na rynku pracy, a także w sprawnym nabywaniu nowej wiedzy.

- Konferencja Trendy w Edukacji to konferencja wychodząca naprzeciw trendom pokolenia generacji Z, czyli tak zwanych post millenialsów, dopiero wchodzących na rynek pracy. Warto podkreślić, iż w tym roku spotykamy się pod hasłem społecznej odpowiedzialności edukacji i po raz pierwszy zaprosiliśmy młodzież, która na równych prawach co nauczyciele będzie dyskutować o swoich potrzebach oraz o tym, jak widzą przyszłość edukacji - zapowiada Agnieszka Pyrzanowska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Starter.
Tegoroczna, V Międzynarodowa Konfernecja BeZee upłynie pod hasłem przewodnim "społeczna odpowiedzialność edukacji". Tegoroczna, V Międzynarodowa Konfernecja BeZee upłynie pod hasłem przewodnim "społeczna odpowiedzialność edukacji".

Panel ekspertów



BeZee 2019 poświęcona będzie problemom związanym z kompetencjami przyszłości oraz kwestii odpowiedzialności uczniów i uczennic oraz środowiska nauczycielek i nauczycieli za własne działania, wybory życiowe w kontekście edukacji, kariery zawodowej czy odpowiedzialności społecznej.

Wydarzenie podzielono na trzy bloki tematyczne: metodologiczny (tu m.in. o integracji, kształceniu przy wykorzystaniu i podpatrywaniu gier, dlaczego wiejskie ośrodki szkolne mają znaczenie), inspiracyjny (m.in. o tym, jak angażować, rozmawiać i docierać do młodych) i społeczny (edukacja wszystkimi zmysłami i jak być w dialogu) oraz warsztaty (tu np. swobodna zabawa a kompetencje XXI wieku - warsztaty Agaty Hofman i Kamila Maciaszka).

Kilkanaście stoisk na EduShow



W tym roku po raz drugi konferencji towarzyszyć będą Targi EduShow - spodziewanych jest kilkanaście stoisk firm, wydawnictw i startupów w specjalnie wydzielonej strefie Europejskiego Centrum Solidarności. Strefa EduShow będzie doskonałą możliwością do prezentacji firm i instytucji, które poszukują nowych wyzwań w zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań w edukacji, a także niezastąpionym źródłem informacji i opinii o produktach stosowanych w branży edukacyjnej.

Zakres tematyczny obejmujący targi to: zarządzanie edukacją, wyposażenie i sprzęt technologiczny dla szkół, aplikacje edukacyjne, wydawnictwa, drukarki 3D, systemy informatyczne, programy i gry edukacyjne, akcesoria multimedialne i edukacyjne.

Oddanie głosu młodzieży



Ponadto w trakcie konferencji odbywa się #edu2day. To część skierowana do młodzieży. Składa się na konkurs i kurs wystąpień publicznych, warsztaty oraz udział w prelekcjach. To rodzaj platformy, na której dialog prowadzą nauczycielki i nauczyciele oraz uczniowie i uczennice. Organizatorzy dają tym samym sygnał o potrzebie prowadzenia dialogu pomiędzy młodzieżą wypełniającą obowiązek szkolny, nauczycielami przekazującymi wiedzę i postawy, a także dyrekcją zarządzającą jednostkami edukacyjnymi. Nie ma szkoły bez głosu młodych - tak brzmi hasło przewodnie tegorocznej edycji projektu.

- Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie młodzieży na scenę, ponieważ to właśnie oni są głównymi odbiorcami lekcji. Rola nauczyciela się zmienia, staje się on bardziej mentorem, wspólnie z młodzieżą buduje współpracę przy realizacji działań edukacyjnych. Chcemy, by nauczyciele wysłuchali głosu swoich podopiecznych - tłumaczy Agnieszka Pyrzanowska.
- Młodzi odpowiadają za naszą przyszłość, dlatego już teraz chcemy usłyszeć ich perspektywę i pomysły, które mogą zaistnieć, jeśli tylko będą mogły wybrzmieć. Pomiędzy młodymi ludźmi a nauczycielkami i nauczycielami stawiamy znak równości, podkreślając odpowiedzialność oraz współpracę po obu stronach - mówi Paweł Płoski, koordynator projektu Edu2Day.
Tegoroczna, V Międzynarodowa Konfernecja BeZee upłynie pod hasłem przewodnim "społeczna odpowiedzialność edukacji". Tegoroczna, V Międzynarodowa Konfernecja BeZee upłynie pod hasłem przewodnim "społeczna odpowiedzialność edukacji".

Warsztaty dla młodych



Organizatorzy przygotowali również szereg tematów warsztatowych dla młodych. Tematyka warsztatów w tym roku wiązać się będzie z rolą doradztwa zawodowego w szkołach, sposobie jego realizacji, a prowadzące spotkanie zaproponują efektywne rozwiązania oraz swobodne zabawy w edukacji, jako przestrzeni stymulowania rozwoju kompetencji społecznych i organizacyjnych.

Wśród tematów znalazły się takie zagadnienia, jak: "Techniki uczenia się z wykorzystaniem psychologii", "Prowadzenie efektywnych projektów", "Pomysł... i co dalej? Jak sprawdzić, czy nasza koncepcja ma sens?", "Jak stworzyć sprawny produkt?", "Jak znaleźć fajną pracę przed ukończeniem szkoły i wyciągnąć z niej jak najwięcej?".

Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami



Organizatorzy starają się ponadto, żeby Konferencja BeZee była dostępna dla osób z niepełnosprawnościami. Tłumaczone na polski język migowy będą wszystkie wystąpienia Konferencji oraz dwa warsztaty (zależnie od zapotrzebowania). Podczas wydarzenia wsparcie zapewnią przeszkoleni asystenci, a słabowidzący mogą otrzymać program i opis wydarzenia w czarnodruku. Dostępność Europejskiego Centrum Solidarności jest opisana na stronie "Osoby z niepełnosprawnościami". Chęć skorzystania z usług i narzędzi służących dostępności można zgłaszać w formularzu rejestracyjnym przy kupowaniu biletów lub pisząc wiadomość na adres: r.lis@inkubatorstarter.pl.

Cały program konferencji dostępny jest na stronie organizatora.

Organizatorami wydarzenia są: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter, miasto Gdańsk oraz Europejskie Centrum Solidarności. Konferencja BeZee 2019 jest realizowana w ramach zadania publicznego "Podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli w oparciu o kompetencje przyszłości". Dofinansowano ze środków miasta Gdańska.

  • Tegoroczna, V Międzynarodowa Konfernecja BeZee upłynie pod hasłem przewodnim "społeczna odpowiedzialność edukacji".
  • Tegoroczna, V Międzynarodowa Konfernecja BeZee upłynie pod hasłem przewodnim "społeczna odpowiedzialność edukacji".
  • Tegoroczna, V Międzynarodowa Konfernecja BeZee upłynie pod hasłem przewodnim "społeczna odpowiedzialność edukacji".

Wydarzenia

V Międzynarodowa Konferencja BeZee. Trendy w edukacji (1 opinia)

(1 opinia)
179 zł
konferencja

Miejsca

Zobacz także

Opinie (25) 2 zablokowane

  • Młodzież na równych prawach co nauczyciele... (7)

    To wiele mówi o tej konferencji i o obecnych trendach w edukacji. Należy więc spodziewać się dalszej degradacji poziomu nauczania.

    • 38 7

    • Brak kultury

      Zła jest jakość edukacji , źli są uczniowie poza szkołą bez empatii

      • 7 2

    • (4)

      Przecież edukacja w dużej mierze to dialog i uwzględnienie drugiego, a nie samo wkuwanie-przekazywanie teorii.Dobrze, ze oddaje się głos młodzieży ( czy zostanie uwzględniony, to już inna kwestia). Przecież oni są również jedną częścią triady w systemie szkolnym. Dobrze, ze oddaje się również głos nauczycielom,( tym bardziej, ze rzeczywistość edukacyjna w Polsce jest trudna)oni również powinni być usłyszani

      • 1 8

      • Dialog to dialog, a nie równe prawa (3)

        Czytaj że zrozumieniem

        • 9 2

        • (2)

          Gdzie w mojej powyższej wypowiedzi jest poruszony temat praw?

          • 1 3

          • Przecież odpowiadasz na jakiś temat , patrz wyżej (1)

            Z myśleniem widać ciężko...

            • 2 3

            • Odnoszę się do fragmentu o degradacji poziomu. Zmiana postawy, metod i skuteczna komunikacja w dialogu przynosi wymierne efekty dla wszystkich uczestników procesu.

              • 1 1

    • A co właściwie mówi? Że uczniowie nie mają się bać nauczycieli tylko z nimi współpracować? A nauczyciele nie mają sobie podporządkowywać uczniów strachem, na wzór strażników więziennych, tylko autorytetem który trzeba sobie wypracować?

      • 4 2

  • Społeczna odpowiedzialność edukacji... to chyba żeby pracę potem znaleźć no nie ? (2)

    Języki obce, prawo jazdy, obsługa komputera, obsługa klienta, sprzątanie, budownictwo. Ewentualnie w świecie równoległym "edukacyjna społeczność odpowiedzialna" czyli filozofia, filologia, socjologia, biocenoza, dyskoteka - i tu pozdrowienia dla uniwersytetów.

    • 5 4

    • cóż, albo umiesz władać współczesną łopatą (komputer i auto), albo myśleć ;) (1)

      • 0 1

      • albo zarabiać ;) cóż, samo myślenie często kończy się ... samym myśleniem ;)

        • 1 0

  • Świetna inicjatywa (1)

    Będę po raz trzeci na ten konferencji i za każdym razem wychodzę po niej z mnóstwem pomysłów. Brawo

    • 5 12

    • to wymyśl gdzie dać pracę swoim uczniom

      • 1 0

  • Hmm, prekariusze (ok. 30% idealistów) uczą przyszłych prekariuszy

    zdolni wyjadą, niewielu zdolnych zostanie tu i odniesie sukces tłumacząc sobie, że inni mają gorzej, a ja zarabia 3500 i jest super. Reszta... może obejrzeć slajdy na konferencji

    • 4 5

  • KOnferencja o ideach (1)

    Jestem pełna podziwu, że konferencja jest kontynuowana. Nauczuciele wiedza jak trudno poradzic sobie z dzsiiejsza mlodzieza. Dlatego ta odpowiedzialnosc za edukacje lezy nie tylko po stronie nauczycieli ale takze rodzicow. Ciesze sie, ze w tym roku organizatorzy postawili na mlodziez. Przeciez to oni sa przyszloscią narodu.

    • 6 3

    • haha o boze

      "dzisiejsza mlodzieza"?? bo wczorajsza to byla lepsza. 50 lat temu coz to byla za mlodziedz!!.luj prawda! to nauczyciele sa oderwani od realiow swiata. zyją w jakiejs dziwnej bańce. mlodziez im sie nie podoba :)

      • 1 3

  • Szkoda że szkoła nie uczy młodych ludzi myśleć

    Zamiast tego naucza. A nauczanie bardziej kojarzy się z tresurą niż funkcjonowaniem w dorosłym życiu

    • 13 3

  • Niech podsumowaniem całego i-diotyzmu współczesnych czasów i takiegoż szkolnictwa będzie artykuł (3)

    z portalu forsal, o tytule"Dzieci pierdoły. Hodujemy zombie, które nie wiedzą kim są i dokąd zmierzają". Nic dodać, nic ująć. Społeczeństwo coraz bardziej tępe, coraz mniej kompetentni pracownicy, coraz bardzie rozleniwieni i roszczeniowi ludzie, coraz mniej empatii, coraz więcej egocentryzmu. Szkoda, że dożyłem takich kretyńskich czasów.

    • 13 2

    • slaby jest ten artykul

      bardzo jednostronny, zupelnie jakby nowoczesnosc miala tylko i wylacznie zly wplyw na wszystkich. to nieprawda. jest bardzo duzo dobrych rzeczy w wychowaniu, ktore jeszcze 30 lat temu nie istniały.

      • 1 1

    • (1)

      Co robisz, by były choć ciut mniej kretyńskie ?

      • 0 1

      • Chocizby napisal

        Te przykra acz prawdopodobna diagnoze problemu...

        • 0 0

  • (1)

    Albo się ma dryg by być nauczycielem , albo nie i żadne konferencje nie pomogą , żeby być dobrym nauczycielem- wychowawcą trzeba być bardzo mądrym i dobrym człowiekiem i trzeba umieć zdobyć respekt , ale nie strach

    • 8 1

    • Poruszasz bardzo ważną kwestię

      Zgadzam się z tobą. Dodałabym jeszcze do powyższego pakietu umiejętności komunikacyjne. Inna sprawa jest to, ze często wychowawcy nie są pedagogami, tylko przedmiotowcami, którzy ukończyli dwa semestry dydaktyki, metodologii i psychologii, czyli De facto wiedzę o dziecku/uczniu zdobywają już będąc czynnym nauczycielem .

      • 1 0

  • Jak sie nie chce uczyc to niech spadaja na ulice. TO nie moze byc przymus (1)

    rodzice powinni placic i mniec znizke w podatkach i zusie jak maja dzieci .
    A szkola powinna moc skreslac z listy problematycznych uczniow. To rodzic by odrazu zareagowal.

    wolnosc to odpowiedzialnosc

    • 8 2

    • Problematyczne dzieci mają same problemy w domu o jakich rodzicach ty mówisz o patologii to nie są rodzice

      Coś mało wiesz o dzieciach . Cienki ten tekst jak i pomysły wasze

      • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Konferencja Marketing w Kulturze 2024 (1 opinia)

(1 opinia)
konferencja

Nowe Trendy w Turystyce

399 zł
konferencja

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Kolor kwiatów pachnącego groszku zależy od:

 

Najczęściej czytane