• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Oblicza europejskiej biedy XXI wieku

maj 20-21

poniedziałek - wtorek

Gdańsk
bilety 750 - 950 zł
Seminarium praktyków i badaczy organizowane przez WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni we współpracy  z Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Seminarium odbędzie się w Gdyni 10 maja 2017,  początek o godz. 10.30. Wstęp wolny, zapraszamy.

Uczestnicy organizowanych od dwóch lat w WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni  seminariów praktyków  i badaczy podejmują próbę zidentyfikowania i opisu najważniejszych problemów gospodarczych oraz społecznych Europy. Spotkania te mają charakter otwarty. Są adresowane do wszystkich osób zainteresowanych kluczowymi zagadnieniami współczesności.
Tegoroczne seminarium będzie dotyczyć biedy jako zjawiska społecznego oraz ekonomicznego. Prelegenci w swoich wystąpieniach poruszą między innymi  temat kryteriów ubóstwa i wykluczenia społecznego, moralnego wymiaru biedy, skutecznych strategii pomocowych. Skupią się także na mało dotąd zbadanych zagadnieniach prekariatu oraz na modelu gospodarki społecznej, nazywanego sopockim od miejsca, gdzie rozwinięto go najpełniej.
Do udziału w seminarium zapraszamy szczególnie przedstawicieli organizacji i agend świadczących pomoc społeczną, przedstawicieli samorządów i organizacji „trzeciego sektora”, ośrodków pomocy społecznej i pomocy rodzinie, pracowników socjalnych, studentów kierunków społecznych, nauczycieli akademickich i przedstawicieli mediów.

Udział w seminarium jest bezpłatny.

Seminarium odbędzie się w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, ul. Kielecka 7.

Wstęp wolny, obowiązują zgłoszenia. Informacje i zgłoszenia uczestników: dr Piotr W. Lorkowski, tel. 58 660 74 44, e-mail: p.lorkowski@wsaib.pl

Program seminarium
godz. 10.30-13.30

Powitanie
- Rektor WSAiB, prof. dr hab. Jerzy Młynarczyk
Wykluczenie jako problem społeczno-moralny - ks. mgr Janusz Steć, Caritas Archidiecezji Gdańskiej
Bieda biedzie nierówna, czyli kto jest biedny w Europie - dr Małgorzata Niemkiewicz, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
O dziedziczeniu biedy - dr Marek Rutka, WSAiB
Jak pomagać żeby pomóc? - mgr Magdalena Marszałkowska, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Dyskusja
Przerwa kawowa
Sopocki model ekonomii społecznej - mgr Marcin Nowakowski, Spółdzielnia Socjalna „Kooperacja” w Sopocie
Praca prekaryjna – pracujący biedni - dr Joanna Unterschütz, WSAiB
Dyskusja/Podsumowanie obrad

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie włókna pochodzenia naturalnego stosuje się w przemyśle?

 

Najczęściej czytane