stat
Impreza już się odbyła

Od konfliktu do rozmowy - przy wigilijnym stole i nie tylko...

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty z cyklu "W Przestrzeni Rozwoju ARP" w dniu 18 grudnia 2019 roku. Spotkanie będzie poświęcone sposobom skutecznego radzenia sobie z sytuacjami konfliktowymi w życiu osobistym, organizacjach i w relacjach z partnerami biznesowymi. Podczas spotkania zajmiemy się reakcjami jakie towarzyszą sytuacjom konfliktowym oraz umiejętnościom wpierającym zamianę konfliktów w konstruktywną rozmowę.

w każdą niedzielę (od 01.04 do 21.06.2020), godz. 11:00 - 17:00

Wstęp wolny
kwi 6

poniedziałek, godz. 18:00

Online
Wstęp wolny
Program spotkania:

Część I Skuteczne radzenie sobie z własnymi konfliktami


Warsztat pomoże w lepszym zrozumieniu natury destrukcyjnej i konstruktywnej komunikacji. Konflikty znacznie utrudniają wykorzystanie naszych najlepszych cech i umiejętności, często w momentach, w których są najbardziej potrzebne. Dlaczego tak się dzieje i jak temu sprostać? Podczas spotkania odpowiadamy na to pytanie omawiając:

kluczowe elementy transformatywnego modelu komunikacji
doświadczenia i powszechne reakcje w konflikcie i trudnej komunikacji
równoważenie własnej autonomii i otwartości na innych
strategie i umiejętności wspierające zamienianie naszych konfliktów w konstruktywne i produktywne rozmowy

Część II Proaktywne zarządzanie konfliktem w organizacjach i biznesie

Nierozwiązane i nieproduktywne konflikty pochłaniają energię i potencjał organizacji, wpływają negatywnie na atmosferę i zaangażowanie, utrudniając realizację ustalonych celów i zadań. Z kolei badania wskazują, że wzmocnienie odporności pracowników na konflikt i poprawa relacji są kluczowe dla ich dobrego samopoczucia i jakości pracy. Jak budować wartość poprzez systemowe zarządzanie konfliktem? Podczas spotkania odpowiadamy na to pytanie omawiając:

znaczenie kultury organizacji dla wykorzystania potencjału różnic
wpływ profilaktyki konfliktów na minimalizację kosztów i maksymalizację szans
elementy skutecznego systemu zarządzania konfliktem
badania porównujące systemy zarządzania konfliktem z procesami formalnymi


Prowadzący:

Łukasz Kwiatkowski współpracuje z międzynarodową siecią praktyków skupionych wokół Institute for the Study of Conflict Transformation, a obecnie pełni funkcję koordynatora ISCT w Polsce. Przez wiele odpowiadał za system zarządzania ryzykiem finansowym w dużej grupie kapitałowej. Posiada doświadczenie w budowaniu i rozwoju zespołów, zarządzaniu zmianą i konfliktem w organizacji oraz komunikacji i negocjacji w międzynarodowym środowisku gospodarczym i finansowym. Ukończył studia podyplomowe z mediacji, brał udział w szeregu szkoleń, warsztatów i konferencji w kraju i zagranicą na temat różnych form interwencji w konflikcie. Uzyskał tytuł Certified Transformative Mediator i jest wpisany na listę mediatorów stałych przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku.Miejsce i czas spotkania:

Warsztaty odbędą się 18 grudnia w godz. od 17.30 do 20.00, w siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza, Olivia Business Centre, Budynek Six, 12 piętro, sala konferencyjna 12.13.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres email: adam.marynkiewicz@arp.gda.pl

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Gdańsk to stolica województwa: