stat
Wydarzenie już się odbyło

Ogrodowe Niedziele w Marszewie (1 opinia)

Co tydzień, w niedziele do końca września można zwiedzać Leśny Ogród Botaniczny "Marszewo" oraz wziąć udział w warsztatach i prelekcjach prowadzonych przez specjalistów z różnych dziedzin (leśnictwo, botanika, ornitologia, puszczaństwo, snycerstwo, rymarstwo).

Zajęcia zwykle odbywają się w dwóch turach, o godz. 11:00 i 13:00. W niektórych warsztatach liczba osób mogących wziąć udział jest ograniczona; w takich wypadkach organizowane są zapisy. Każdorazowo rozpalane jest także ognisko.

Tematy spotkań:
- 18 czerwca - Anna Wierzbicka - "Kleszcze pod lupą". Na zajęciach będziemy szukać kleszczy tak, jak to robią naukowcy, sprawdzać czy mają w sobie choroby i oglądać je pod mikroskopem. Aktywności dla dzieci i rodziców przybliżą zasady właściwej profilaktyki chorób odkleszczowych.
- 25 czerwca - Karolina Grynder - ... Wykład i warsztaty
- 2 lipca - Zbigniew Klawikowski - "Niesamowite przypadki Straży Leśnej"
- 9 lipca - Emilia Krawczyk - "Chronione rośliny vs. człowiek", czyli opowieść o tym, gdzie można znaleźć chronione gatunki roślin oraz o sile ich przetrwania w siedliskach naturalnych, jak i tych ekstremalnych, przekształconych przez ingerencję człowieka. Dla chętnych nauka rozpoznawania krajowych gatunków storczyków
- 16 lipca - Joanna Bloch-Orłowska - "Zróżnicowanie roślin i ich przystosowania do różnych warunków życia", czyli o tym, po co roślinom różnego typu kwiaty, liście, kolce, wąsy i skrzydełka. Botaniczne prezentacje, samodzielne obserwacje, proste eksperymenty oraz zadania dla dużych i małych
- 23 lipca - Ewelina Sobańska - "Ptasie Radio". Rozpoznawanie głosów ptaków - warsztaty, Arkadiusz Gutowski "I co ja robię tu?..., czyli po co nam leśnik w lesie?". Prelekcja i dyskusja o tym, dlaczego wycinamy zdrowe drzewa
- 30 lipca - Adam Gełdon "Warsztaty kaletnicze" - Wykonaj drobny upominek z naturalnej skóry garbowanej roślinnie, z użyciem profesjonalnych narzędzi kaletniczych i rymarskich do wytłaczania, modelowania i obrabiania skóry. Poznaj podstawowe metody pracy ze skórą, również jej barwienia i konserwacji gotowego wyrobu. Warsztaty o 11:00 i 13:00, do 12 osób + widzowie. Wiek od szkoły podstawowej wzwyż [Zapisy!]
- 6 sierpnia - Ewelina Sobańska - "Ptasie Radio". Rozpoznawanie głosów ptaków - warsztaty, Arkadiusz Gutowski "I co ja robię tu?..., czyli po co nam leśnik w lesie?". Prelekcja i dyskusja o tym, dlaczego wycinamy zdrowe drzewa.
- 13 sierpnia - Waldemar Hinc - "Sekretne życie pszczół"
- 20 sierpnia - Wiktor Naturski - "Kontynenty"; gra edukacyjna o zrównoważonym rozwoju
- 27 sierpnia - Konrad Bidziński - "Kto nocą lata i owady wymiata, czyli słów kilka o nietoperzach, zwłaszcza krajowych" Nietoperze to zwierzęta niezwykłe. Są też jedną z najliczniejszych grup ssaków zamieszkującą tereny od obszarów tropikalnych prawie pod koło podbiegunowe a wokół nich obrosło wiele negatywnych mitów i legend. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy na temat nietoperzy, ich ważnej roli w środowisku jak i tego, dlaczego są pożyteczne dla ludzi i jak ważna jest ich ochrona.
- 3 września - Jarosław Wrosz - "Buschcraft / Puszczaństwo". Obozowanie, rozniecanie ognia, bezpieczeństwo pracy z nożem i siekierką, leśne rzemiosło, ekwipunek wędrowca, dzika kuchnia, nawigacja w dziczy. Etyka leśnego wędrowca.
- 10 września - Wiktoria Burdon - "Leśne dźwięki"
- 17 września - Martin Kukwa - " Znane i mniej znane sposoby wykorzystania grzybów"
- 24 września - Jarosław Wrosz - "Buschcraft / Puszczaństwo". Obozowanie, rozniecanie ognia, bezpieczeństwo pracy z nożem i siekierką, leśne rzemiosło, ekwipunek wędrowca, dzika kuchnia, nawigacja w dziczy. Etyka leśnego wędrowca.

Opinie (1)

  • Było super! Dziękujemy

    Piękne miejsce,ludzie z pasją,możliwość prac w drewnie i slow kilka o przetrwaniu w lesie.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Pomniki przyrody to:

 

Najczęściej czytane