• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Ogrody społeczne. Kawa z animacją

Fundacja RC zaprasza na kolejne spotkanie Kawy z animacją społeczną, które odbędzie się 21 lipca (czwartek) o godz. 18.00 w ogrodzie społecznym przy SP 23 w Gdyni.


W cyklu spotkań poruszamy tematy ważne i bliskie animatorom i animatorkom. Tym razem chcemy Was włączyć w dyskusję o potencjale ogrodów społecznych.

Ogrody miejskie to ogólnodostępna zielona przestrzeń, która daje możliwość przebywania na świeżym powietrzu blisko miejsca zamieszkania poprzez zabawy, gry, wspólne biesiadowanie, czy aktywności związane z uprawianiem ziół i warzyw. Pozwalają także mieszkańcom odetchnąć i spędzić czas w otoczeniu przyrody, bez konieczności wyprawy za miasto.

Takie przestrzenie są otwarte dla wszystkich, często wyposażone w leżaki, hamaki, miejsce na ognisko, wiatę na gorszą pogodę, grządki i uprawy ziół każdy może przyjść, odpocząć, porozmawiać, spotkać sąsiadów.nOgrody społeczne pomagają też samemu miastu wpływają na estetykę, poprawiają funkcjonalność i jakość przestrzeni miejskiej, która kojarzy się coraz częściej z gęstą zabudową mieszkalną ze znikomą ilością zieleni oraz oczywiście służą środowisku. Są też doskonałym miejscem integracji lokalnej społeczności i sposobem na nawiązanie znajomości.

Korzystając z letniego klimatu, zapraszamy Was do odwiedzenia Ogrodu w Gdyni i poznania kilku animatorów/ek, którzy tworzą ogrody miejskie. Będzie okazja do posłuchania ich historii i wyzwań oraz wzięcia udziału w dyskusji o tym, jakie możliwości/korzyści dają ogrody społeczne i jak sobie radzić z przeszkodami, które nie pozwalają w pełni wykorzystać ich potencjału.

GOŚCIE i GOŚCINIE:

*Małgorzata Sokołowska - prowadzi ogród społeczny na terenie SP 23 w Gdyni,
*Krzysztof Gojtowski - koordynuje dwa ogrody w Gdyni Redłowo- jeden teatralny Korkoro Ziemia,
*Natalia Gromadzka i Monika Treppa - pomysłodawczynie Gdyńskich Korzeni prywatnego ogrodu w Wiczlinie,
*Piotr Harhaj - współtwórca ogrodu kreacji, o aktywizacji osób z niepełnosprawnościami do tworzenia wspólnej zielonej przestrzeni,
*Andrzej Chmielewski - pomysłodawca rabat w Straszynie między blokami.

KWESTIE ORGANIZACYJNE
*data: 21.07.21 czwartek, godz. 18.00 19.30, zapraszamy 15 min wcześniej na zwiedzanie ogrodu
*miejsce: Szkoła Podstawowa nr 23, Artura Grottgera 19, 81-438 Gdynia
*wstęp wolny, obowiązują zapisy: https://forms.gle/ASzg5LxtJGCcnyN16

PROWADZĄCA
Joanna Grandzicka

Lubię ludzi, stąd pewnie w każdej organizacji, w której byłam, którą tworzyłam i zarządzałam to ludzie byli dla mnie największą inspiracją i źródłem rozwoju i energii. W ostatnich latach widzę, jak coraz większym wyzwaniem w organizacjach jest kwestia równowagi w łączeniu ról zawodowych i prywatnych. Coraz lepiej potrafimy zarządzać czasem, jednak budowanie świadomości w obszarze zarządzania energią jest na początkowym stadium. Zwłaszcza osobom pracującym w zawodach misyjnych (m.in. edukacja, ngo, kultura) trudno jest zaakceptować, że ich dobrostan daje dużo większe możliwości realizowania celów dla swoich odbiorców/społeczności i dbanie o siebie to nie jest egoizm.
Współtwórczyni 5ciotygodniowego kursu Zadbaj o siebie w nowej rzeczywistości, którego celem jest zbudowanie nowych nawyków wspierających dobrostan i przeciwdziałających wypaleniu zawodowemu.
Członkini Zarządu TEAL Action Learning Global.
Wcześniej twórczyni i Wiceprezeska Zarządu Inkubatora Przedsiębiorczości Starter w Gdańsku.
Mentorka biznesowa z doświadczeniem w pracy z liderami/liderkami organizacji i firm z różnych sektorów i branż.
Facylitatorka pracy grupowej po Szkole Facylitacji Pathways.
Certyfikowana Coach metodą Action Learning.
Trenerka biznesu po Szkole Trenerów Biznesu Grupy SET.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Informacja o biletach

Obowiązują zapisy!
Formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Warchlak to: