stat
Wydarzenie już się odbyło

Okrągły Stół - 30 lat sporu

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na wykład otwarty Stanisława Cioska "Okrągły Stół - 30 lat sporu", który odbędzie się 24 kwietnia na Uniwersytecie Gdańskim. Wstęp wolny po wcześniejszym zapisaniu się w punkcie rejestracyjnym przy audytorium A.

Miejsce: Wydział Prawa i Administracji UG, Gdańsk, ul. Bażyńskiego 6, audytorium A

Informacje od organizatorów:

Obrady Okrągłego Stołu - jeden z czołowych symboli polskiej polityki. Rozmowy strony rządowej z "Solidarnością" doprowadziły do wyborów 4 czerwca i w końcu do całkowitej transformacji oblicza Polski. W tym roku obchodzimy ich trzydziestą rocznicę, a jednocześnie 30-lecie toczącego się wokół nich sporu.

Okrągły Stół przez zwolenników uważany za pokojową rewolucję i chwalebny ewenement w naznaczonej zbrojnymi powstaniami historii Polski. W oczach drugiej strony zgniły kompromis, kamień węgielny postkomuny, albo wręcz zdrada narodowa...

Czym tak naprawdę był?

Z tym pytaniem zmierzy się nasz gość - Pan Stanisław Ciosek. Uczestnik obrad Okrągłego Stołu po stronie rządowej, jak również uczestnik wcześniejszych rozmów w Magdalence. Jeden z najważniejszych polskich polityków przełomu lat 80. i 90. Między 1989 a 1996 rokiem ambasador Polski w Rosji. Swoje stanowisko sprawował najdłużej w historii.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do dyskusji.

Wstęp wolny po wcześniejszym zapisaniu się w punkcie rejestracyjnym przy dolnym wejściu do audytorium A. Prosimy o zabranie dowodu tożsamości.

Informacja o biletach

obowiązują zapisy

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Chmury klasyfikujemy ze względu na: