• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Olimpiada Energetyczna o puchar prezydenta Gdyni

Zapraszamy na trzecią edycję Olimpiady Energetycznej! To wydarzenie łączące w sobie elementy nauki, zabawy i rywalizacji, organizowane przez Gdynię, PGE Energia Ciepła, Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Z radością wracamy do formuły stacjonarnej i już 28 listopada spotkamy się z finalistami Olimpiady w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Nasza akcja buduje świadomość ekologiczną wśród mieszkańców, uczy, czym są zmiany klimatu i jak możemy zadbać o powietrze, wybierając ekologiczny transport, energię odnawialną, czy odpowiedni sposób ogrzewania domów i mieszkań.

- Oszczędzanie energii to nie chwilowa moda ale nowy sposób na funkcjonowanie w zmieniającym się świecie. Olimpiada to dobra okazja na sprawdzenie swojej wiedzy i możliwość poznania nowych sposobów oszczędzania energii, a to ważny krok w kierunku powstrzymania ocieplania się klimatu - mówi wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk.

Biorąc udział w wydarzeniu uczestnicy nauczą się więcej na temat efektywności energetycznej, ekologicznych rozwiązań w zakresie ogrzewania i sposobów ograniczania zużycia energii. Prezes OPEC, Wojciech Folejewski: - OPEC ze względu na przedmiot swojej działalności niewątpliwie ma duży wpływ na środowisko naturalne, dlatego przedsiębiorstwo od lat konsekwentnie prowadzi i wspiera ekologiczne projekty edukacyjne, realizowane na terenie działania spółki.

Obecnie, w kontekście rewolucji na rynku energetycznym, wspólnie z lokalnymi samorządami i partnerami zintensyfikowaliśmy działania służące promocji oszczędzania. Podpowiadamy, jak najbardziej racjonalnie korzystać z ogrzewania, co jest korzystne nie tylko dla klimatu, ale także dla zdrowia i finansów domowych.

Cieszy nas duże zaangażowanie tym tematem dzieci i młodzieży, które w ten sposób walczą o lepszą jakość swojego życia.

Podczas Olimpiady energetycznej będzie możliwość obejrzenia pokazów naukowych, wysłuchania ciekawych wykładów uznanych doradców energetycznych i ekspertów z zakresu termowizji.

Jak podkreśla prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Szymon Gajda: Warto oszczędzać energię. Przynosi to korzyści nie tylko dla środowiska, ale i w domowym budżecie. Istotne jest to, aby kształtować pozytywne postawy w zakresie racjonalnego gospodarowania energią, zarówno w domu jak i w biurze. Czasem wystarczą małe gesty, takie jak wyłączanie światła, uszczelnienie okien, czy ich zamykanie przy włączonym ogrzewaniu. Jestem głęboko przekonany, że nawet niewielka zmiana w naszych codziennych nawykach daje duże oszczędności.

Olimpiada Energetyczna to świetna okazja do wspólnej zabawy, sprawdzenia swojej wiedzy i wygrania atrakcyjnych nagród. Skierowana jest do mieszkańców województwa pomorskiego, w szczególności do uczennic/uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych. Zwyciężą drużyny, które w najkrótszym czasie udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi na pytania testowe. Jury wyłoni 3 laureatów oraz przyzna nagrodę specjalną drużynie o najciekawszej nazwie nawiązującej do ekologii i energetyki.

Jak się zgłosić? To bardzo proste!
Pierwszy etap to wypełnienie formularza zgłoszeniowego i rozwiązanie zadania konkursowego na stronie w terminie 7 - 24 listopada br. Spośród Uczestników Etapu I Olimpiady Energetycznej Jury wyłoni 100 drużyn - finalistów Olimpiady, z którymi spotkamy się na Gali Finałowej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Rozpoczniemy o godzinie 10:00 od interesującego wprowadzenia - przeprowadzonych eksperymentów przygotowanych przez partnera wydarzenia - Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Quiz konkursowy zostanie przeprowadzony za pośrednictwem platformy KAHOOT, a laptop, tablet bądź telefon, dostęp do Internetu oraz pozytywne nastawienie to wszystko, czego będą potrzebować uczestnicy Olimpiady!
Wydarzenie zakończy uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień.

Nagrody główne w III Olimpiadzie Energetycznej:
I nagroda - 2 hulajnogi elektryczne - MOTUS Scooty 10 Lite;
II nagroda - 2 zestawy LEGO Creator;
III nagroda - 2 przenośne głośniki mobilne z funkcją power bank.
Jury przyzna również nagrodę specjalną dla drużyny o najciekawszej nazwie, promującej ekologię i
efektywność energetyczną - 2 pary słuchawek JBL Tune.

"Co jest wytwarzane w procesie kogeneracji?"
"Ile kilometrów ma miejska sieć ciepłownicza w Gdyni?"
"Jak dbać o środowisko?"
Znasz odpowiedzi na powyższe pytania? Dołącz do wydarzenia!
Drużyny biorące udział w Olimpiadzie mogą składać się z dwóch zawodników.

Zapraszamy!
Regulamin dostępny stronie: www.cieplolubni.com.pl/olimpiada

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Gniazdowniki to ptaki: