Wiadomości

stat

Organizują koncert dla kolegów z liceum. Chcą im pomóc w walce z chorobą

Kajetan i Paweł organizują koncert charytatywny, by zebrać pieniądze na leczenie kolegów.
Kajetan i Paweł organizują koncert charytatywny, by zebrać pieniądze na leczenie kolegów. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Zaczęło się od luźnej myśli rzuconej na spotkaniu wśród nastolatków. Pomysł szybko przerodził się w plan, a że młodzi ludzie są pełni zapału, od razu przystąpili do realizacji. Efekt? W czwartek w Gdynia Arenie odbędzie się charytatywny koncert, na którym wystąpią gwiazdy polskiej estrady.Często włączasz się w akcje charytatywne?

tak często, jak tylko mogę

31%

czasami, głównie w największe

16%

zazwyczaj wtedy, gdy dotyczą znajomych

13%

raczej sporadycznie

26%

nie, są od tego odpowiednie instytucje

14%
Kajetan Wysokiński i Paweł Lemke to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Gdyni. Gdy usłyszeli o chorobach swoich znajomych, od razu wiedzieli, że samym współczuciem wiele nie zdziałają. Wymyślili więc, że zorganizują koncert charytatywny, by zebrać pieniądze na leczenie kolegów: Pauliny Schulz i Konrada Kozackiego. Licealistka od dwóch lat zmaga się z białaczką, a absolwent LO nr 2 ma mięsaka kościopochodnego. Jedyne skuteczne leczenie tego nowotworu to terapia protonowa, za którą trzeba zapłacić 180 tys. złotych.

W zebraniu potrzebnej kwoty ma pomóc sprzedaż biletów na koncert, który odbędzie się w czwartek, 5 października w Gdynia Arena. Początek o godz. 18:00.

Wśród gwiazd znalazły się m.in.: Czerwone Gitary, Oddział Zamknięty, Marcin Spenner, Adam Stachowiak, Gromee, B.R.O., Wena czy Leh, którzy wystąpią podczas koncertu "Gdyńska Dwójka w rytmie serca".

Cały zysk na leczenie

- Artyści zdecydowali się na charytatywną formę udziału w koncercie, jednak koszty ich podróży, zakwaterowania i wyżywienia będziemy musieli ponieść sami. Szacujemy je na ok. 50 tys. zł - mówi Anna Ćwiklińska-Rutka, koordynator koncertu z 2 LO w Gdyni.
Dlatego tak ważne jest, by sprzedać jak największą liczbę biletów. Można je kupić już od 50 zł, a wersja VIP to koszt 200 zł. Dostępne są w sekretariacie Liceum Ogólnokształcącego nr 2 (ul. Wolności 22 B zobacz na mapie Gdyni) oraz w gdyńskiej restauracji Śródmieście (ul. Mściwoja 9 zobacz na mapie Gdyni).

Kajetan i Paweł organizują koncert charytatywny, by zebrać pieniądze na leczenie kolegów.
Kajetan i Paweł organizują koncert charytatywny, by zebrać pieniądze na leczenie kolegów. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl
Nie lubisz koncertów? Też możesz pomóc

Można też wpłacać pieniądze bezpośrednio na konto Rady Rodziców przy ZSO Nr 2 w Gdyni, z dopiskiem "Koncert charytatywny". Nr konta: 69 1500 1881 12 10 2002 6804 0000 (Bank Zachodni WBK Gdynia), kod swift banku dla wpłacających z zagranicy: WBKPPLPP.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (37)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Poziom:

Co to jest ewolucja?