Wiadomości

stat

Kolejny egzamin ósmoklasistów. Dziś matematyka

W trójmiejskich szkołach trwają egzaminy ósmoklasistów.
W trójmiejskich szkołach trwają egzaminy ósmoklasistów. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Po poniedziałkowym sprawdzianie z języka polskiego dziś uczniowie ósmych klas mierzą się z testem z matematyki. Egzamin ósmoklasisty w tym roku odbywa się po raz pierwszy. Mimo trwającego strajku nauczycieli nie ma żadnych sygnałów o tym, że któraś szkoła w Trójmieście miała problem z przeprowadzeniem testów.Czy likwidacja gimnazjów była dobrym pomysłem?

tak 49%
nie 43%
nie mam zdania na ten temat 8%
zakończona Łącznie głosów: 391
Egzamin z matematyki rozpoczął się o godz. 9 i potrwa 100 minut. Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę.

Czytaj też: Ósmoklasiści piszą swój pierwszy egzamin. Nauczyciele strajkują

Pierwszy dzień bez niespodzianekPierwszego dnia egzamin ósmoklasistów odbył się bez zakłóceń. W Gdańsku w 71 szkołach podstawowych do egzaminu przystąpiło 3875 uczniów. Komisje egzaminacyjne utworzono w 71 szkołach podstawowych. W ich składzie znalazło się 333 nauczycieli z danej placówki, 88 oddelegowanych nauczycieli i 330 osób z zewnątrz.

Podobnie było w Sopocie - liczba obecnych i pracujących nauczycieli umożliwiła powołanie i pracę poszczególnych komisji egzaminacyjnych. Do egzaminu przystąpiło tam 207 uczniów.

Również w Gdyni sprawdzian odbył się bez zakłóceń.

W trzecim dniu, w środę, odbędzie się egzamin z języka obcego - potrwa 90 minut (może być wydłużony do 135 minut).

Czytaj też: Kilkaset osób na wiecu poparcia dla nauczycieli

Warunek ukończenia szkołyW Trójmieście do egzaminu ósmoklasisty według Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej zgłoszono 152 szkoły - 103 z Gdańska, 42 z Gdyni i 7 z Sopotu. W sumie ma przystąpić do niego 7244 uczniów - 4645 z Gdańska, 2290 z Gdyni i 309 z Sopotu.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Wyniki uczniowie poznają 14 czerwca. Zaświadczenia o wynikach i świadectwa szkolne uczniowie otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli 21 czerwca. To, jak uczniowie napiszą testy wpływa na przyjęcie ich do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

Opinie (129)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Sosna zwyczajna: